Lätlastele tehti korralikult tuupi
Autor: Gunnar Usin
Esmaspäev, 11. november 2019.

Loe kommentaare | Kommenteeri

Saaremaa võrkpalliklubi (edaspidi Saaremaa VK) tegi nädalavahetusel Credit24 meistriliiga kodumängudes lätlastele tuule alla. Laupäeval alistati RTU/Robežsardze 3:0 (14, 16, 18), eile õhtul VK Biolars/Jelgava samuti 3:0 (17, 10, 15).

Saaremaa meeskonnal oli Balti liiga mängude kalendris päris pikk paus. Viimati mängiti 19. oktoobril Lätis, kus tuli Jekabpilsi Lušilt vastu võtta käimasoleva hooaja esimene ja seni ainus kaotus (tulemus 2:3). Nüüd siis jätkati mängudega kodukamaral.

Tegelikult pidi laupäeval Saaremaale esmalt vastu astuma hoopiski Jelgava meeskond, kuid tehnilistel põhjustel soovis Läti meeskond päev hiljem mängida ja kuna see sobis ka Saaremaa ja Riia meeskondadele, siis tehtigi nende mängudega vangerdus. Kui näpuga reeglistikus järge ajada, oleks võinud Saaremaa ka mitte nõustuda ja teenida loobumisvõidu. “Me soovisime Jelgavaga mängida, et saaksime peale pausi meestega kõik võistlusmängud ära pidada,” ütles Saaremaa VK peatreener Urmas Tali vahetult peale RTU mängu Meie Maale.

Algus RTU-ga oli tasavägine – Saaremaa juhtis 10:9. Kuid siis teenis kodumeeskond kuus punkti järjest ja esimesele tehnilisele vaheajale mindi seisul 16:9. Peale seda edulugu jätkus – tablool vaheldusid seisud 17:10, 20:10, 21:13 ja lõpuks 25:14.

Keith Pupart lõi algatuseks serviässa

Esimeses geimis lõi kaasa ka 2009. aastast saadik Prantsusmaa ja Poola liigades mänginud 34-aastane nurgaründaja Keith Pupart, kelle panuseks jäi seekord üks punkt, mille ta tõi serviässast. See oli üle kümne aasta tema esimene võistlusmäng Eesti klubi eest.

Teame, et ka Pärnu VK soovis Pupartit sel hooajal enda ridades näha, “moosis” saarlast nii kuidas sai ja oskas, kuid Pupart otsustas siiski Saaremaa kasuks, olgugi, et tema alaline elukoht on Pärnus. Meie Maa uuris, et miks ta just sellise otsuse tegi? “Olen ju Saaremaa poiss ja tundsin ka, et mul on just Saaremaa meeskonnas suurem võimalus midagi korda saata,” vastas Pupart diplomaatiliselt.

Teises geimis tuli Puparti asemel platsile Rauno Tamme, kes mängis lõpuni ja tõi meeskonnale viis punkti. Alguses suutsid lätlased 5:4 juhtima asuda, kuid peagi oli tablool viigiseis 8:8. Sealtpeale järgnes Saaremaa 8:0 vahespurt – 16:8.

Geimi lõpuosas sekkus mängu ka teine saarlasest nurgaründaja Helar Jalg, kelle võimas löök tõi tabloole seisuks 21:12. Geimi lõpetas Tamme löök – 25:16.
Kolmandas geimis toimus pigem võidu vormistamine. Matšpalli tõi Harri Palmar, kelle löök lendas blokist auti – 25:18 ja kogu mäng 3:0.

Saaremaa resultatiivseimad olid brasiillane Daniel Maciel ja kuubalane Javier Jimenez vastavalt 15 ja 13 silmaga. Saaremaa vastuvõtt oli 41% (RTU-l 52%), rünnak 56% (32%), servil löödi 5 (4) ässa, servivigu tehti 12 (10) ja blokiga saadi 10 (1) punkti.

“Täna saan meeste esitustega üldiselt rahule jääda, samas serv oleks võinud meil küll parem olla,” ütles palju vahetusi teinud ja tavaliselt palju kriitilisem Tali peale RTU mängu Meie Maale.

“Jah, mängitasin Pupartit üksnes ühe geimi, sest mees tegeleb veel vormi taastamisega ja mainin seda, et ta treenib väga innukalt.”

Eile õhtul peale toimetuse töö lõppu toimunud kohtumises alistas Saaremaa VK tulemusega 3:0 VK Biolars/Jelgava meeskonna.

Pupart sai võrreldes eelmine mänguga pisut rohkem mänguaega ja tõi oma uuele meeskonnale viis punkti.
Resultatiivseim oli jällegi Maciel 15 silmaga.