Lätis oli vollemängu täie raha eest
Autor: MM
Esmaspäev, 21. oktoober 2019.

Loe kommentaare | Kommenteeri

Tundub, et Saaremaa võrkpalliklubi (edaspidi VK) on tänavu Credit24 meistriliigas maratonmängudele spetsialiseerunud, sest kuuest mängust neljas on võitja selgitamiseks vaja läinud otsustavat viiendat geimi.

Tavaliselt võidab otsustava geimi favoriit, aga viies geim on lühike (mängitakse 15 punktini) ja võidul on sageli ka loterii maik juures.

Saaremaa VK käis nädalavahetusel Lätis, kus reedel jäädi Limbažis kohaliku klubi vastu 0:2 kaotusseisu, kuid võideti ometi lõpuks 3:2 (-23, -23, 14, 22, 13).

Viiendas vaatuses haarasid Urmas Tali hoolealused pärast Henri Treiali edukat blokki juba 12:7 eduseisu, ent jäid seejärel vastaste serviga hätta. Lätlased olid otsustavatel hetkedel väga lähedal isegi seisu võrdsustamisele, ent libero Johan Vahteri hiilgavast kaitsepallimängust kujunes täpne tõste, mille Javier Jimenez hetk hiljem maha lõi ja seisuks 14:12 tegi, kirjutab vorkpall24.ee.

Saaremaa resultatiivseim mängija oli brasiillasest diagonaalründaja Daniel Maciel 20 punktiga. Austraallane Beau Graham ja kuubalane Javier Jimenez lisasid 15 punkti. Sidemängijana alustas mängu tavapäraselt Reto Giger, ent pärast teist geimi asendas teda Artis Caics.

Laupäeval pidi Saaremaa VK päeva tunnistama Jekabpilsi Luši 3:2 (11:25, 25:21, 25:27, 26:24, 15:11) paremust ja sai sellega hooaja esimese kaotuse.
Saaremaa parim oli Javier Jimenez 23 punktiga, Daniel Maciel lisas 19, Beau Graham ja Helar Jalg kumbki 12 silma. Saaremaa vastuvõtt oli 48% (Jekabpilsil 59%), rünnak 56% (43%), blokiga saadi 15 punkti (5 blokki pani Jimenez, 4 Graham). Servil löödi 3 ässa ja eksiti 16 pallingul.

Saaremaad oli Lätis peetud võõrsilmängudes toetamas valjuhäälne 15-pealine fänniarmee.

Kool sai elektri ja vee tõttu vallalt märgukirju (10)