Narva lõpetas tänavuse karikateekonna
Autor: Gunnar Usin
Esmaspäev, 30. september 2019.

Loe kommentaare | Kommenteeri

FC Kuressaare võõrustas käinud kolmapäeval kodusel linnastaadionil toimunud Eesti (ka Evald Tipneri) karikavõistluste 1/16-finaalmängus JK Narva Transi ja pidi väljakult 1:3 kaotusega lahkuma. Saarlaste ainsa värava lõi Maarek Suursaar teise poolaja algul seisuks 1:2.

Mäng algas saarlaste jaoks üsnagi kurjakuulutavalt, sest Narva mängija Vadim Mihhailov avas skoori juba 4. minutil, misjärel Viktor Plotnikov suurendas 25. minutil narvalaste edu seisuks 2:0.

FC Kuressaare tuli mängu tagasi viis minutit hiljem. “Hakkasime peale 0:2 kaotusseisu jäämist ka ise mängima ja lõime ilusa värava,” rääkis karikamängus kokkuleppeliselt FC Kuressaare peatreeneri rolli täitnud Jan Važinski klubi kodulehe vahendusel. “Meil oli enne seitse-kaheksa söötu, jõudsime oma värava alt nende värava alla ja tabamus ei olnud juhuslik.”

Suursaarel oli hiljem väga hea võimalus ka viigivärav lüüa, kuid siis juhtus nii, nagu jalgpallis ikka juhtub – kui ei löö ise, siis lüüakse sulle. Pärast vaheajapausi tegi Narva mängija Joseph Saliste seisuks 3:1 ja kuigi pealtvaatajad said teisel poolajal nautida üsna lahtist ja mõlemapoolsete võimalustega mängu, püsis skoor siiski muutumatuna.

“Kui kaks lihtsat väravat, mis meile alguses löödi, välja arvata, oli meie poolt üsna hea ja võitluslik mäng,” ütles Važinski vahetult enne mängu lõppu Meie Maale.
“Arvestades veel ka seda, et meie mängisime tegelikult teise koosseisuga, samas Narva meile hinnaalandust ei teinud. Kahju oli sellest, et Suursaar oma teist suurepärast võimalust ära ei löönud, muidu täitsa korralik esitus meie poistelt,” lisas peatreener Važinski.

Sadamaaidast saab Kuressaare esindushoone (10)
Sotsiaalosakonna juhi kohale 12 tahtjat  (10)