Treiel ja Nurme on Eesti parimad
Autor: Gunnar Usin
Neljapäev, 22. august 2019.

Loe kommentaare | Kommenteeri

Tallinnas peetud Eesti kergejõustikumeistrivõistlustel võitsid neli Saaremaa sportlast viis medalit: Johannes Treiel kuld tõkkesprindis, Tiidrek Nurme kuld 5000 m jooksus ja pronks 1500 m jooksus, Hendrik Lillemets hõbe kõrgushüppes ja Marilis Remmel pronks odaviskes.

Võiks öelda nii, et Saaremaa sportlased esinesid läinud nädalavahetusel Kadrioru staadionil peetud Eesti kergejõustikumeistrivõistlustel igati väärikalt. “Jah, tõepoolest, häbeneda ei olnud meil tõesti midagi,” nentis ka sportlastega kaasas käinud kergejõustikutreener Andres Laide.
“Viis medalit tuli ära ja tõenäoliselt oleks 200 meetri jooksus üles antud Marek Niit võitnud ka kuuenda medali, kuid juulis saadud reielihase venituse tõttu ta seekord starti ei tulnud,” lisas Laide.

Treielil oli lõpus varu

Meeste 110 meetri tõkkejooksu eeljooksudes olid kolm paremat Keiso Pedriks 14,26, Johannes Treiel hooaja parima 14,28 ja teine saarlane Risto Lillemets 14,74-ga. Finaalis võitis Treiel jällegi 14,28-ga, edestades Hans-Cristian Hausenbergi (14,57) ja Keiso Pedriksit (14,66). Risto Lillemets jooksis 14,79 ja sai viienda koha.

“Johannes läks kulda võitma ja selle ta ka sai,” kommenteeris Laide. “Tema peamine konkurent Pedriks komistas finaaljooksus ja see lubas Johannesel 2–3 meetrit enne lõppu käed võidu märgiks üles tõsta, see lubab arvata, et sinna võisid jääda mõned sajandikud veel varu ka.”
Treiel üritab ületada oma rekordit 14,26 selle nädala lõpus Pärnus, kus talle pakuvad konkurentsi välismaalastest tõkkesprinterid.

Nurme andis sooloetenduse

Tiidrek Nurme tegi 5000 meetri jooksus juba esimese ringiga teiste ees vahe sisse.

Poolel maal juhtis Nurme jooksu juba 200 meetriga. Viis ringi enne lõppu tegi ta ringi sisse kahele jooksjale ja seejärel veel järgmistelegi, võites soolojooksuga oma kaheksanda meistritiitli. Esikolmiku lõpuajad räägivad iseenda eest: 1. Tiidrek Nurme 14.25,02; 2. Olavi Allase 14.59,39; 3. Mark Abner 15.00,91.

“Aega ma taga ei ajanud, kuid tahtsin kiiremini välja minna,” rääkis Nurme jooksja.ee vahendusel. “Esimese kahe kilomeetri vaheaeg tuli 5.33 ja selle pealt oleks isegi võinud isikliku rekordi joosta, aga konkurentsi ei olnud. Maratoonarid 1500 m naeltega staadionil enam ei jookse. Kõigist meestest, kes täna stardis olid, olid minu aeroobsed võimed kõige paremad. Kasutasin oma trumbi ära ja sealt tuli ülekaalukas võit,” lisas Nurme.
Päev varem joostud 1500 meetri distantsil lõpetas Tiidrek Nurme 4.01,62-ga ja pidi Kaur Kivistiku (4.00,39) ja Olavi Allase (4.01,53) järel leppima pronksiga.

Lillemets ja Remmel tulemusega rahul

“Hendrik jäi oma võistlusega rahule, sest 2.10 oli tal nagu mingi känd, kust kõrgemale ei saanud, kuid nüüd tuli 2.13 ära ja loodetavasti on tal sellega psühholoogilised pinged ka maas,” kommenteeris Laide.

Hendrik Lillemets tegi ka kõrgusel 2.16 kaks lootustandvat katset, kuid samal kõrgusel kulla võitnud Karl Lumile ta seekord veel vastu ei saanud.
18-aastane Marilis Remmel viskas odas isiklikuks rekordiks 49.57 ja hõbedast jäi puudu 20 sentimeetrit. Kulla võitis Gedly Tugi 51.11-ga.
“Kohaga olen rahul, võtsin medali, kuigi teisest ja ka esimesest kohast ei jäänud palju puudu,” rääkis Remmel eile Meie Maale.

“Iga isiklikuga tuleb rahul olla, kuigi ka 50 meetrit oli käegakatsutav. Visked olid kõik stabiilsed, küll aga tehnilise poole pealt saab norida. Järgmise aasta suvel toimub Keenias MM, kuhu loodan pääseda, nii et motivatsiooni jagub kuhjaga,” lisas Remmel.

Lisaks medalivõitjatele osales veel seitse Saaremaa sportlast. Medalist jäid ülinapilt ilma õed Treielid ehk täpsemalt öeldes Teele Treiel ja Linda Kivistik.
Teele puhul oli neljandaks jäämise viis lausa harukordne. Nimelt ületasid esimesed neli naist (Grete Udras, Annika Teska, Lilian Turban ja Teele Treiel) kõik 1.76, kuid saarlannal oli mahaaetud katseid teistest rohkem... Ja Linda sai kuulitõukes kirja 13.04, mis oli üks sentimeeter vähem kui pronksitulemus. 1. Kätlin Piirimäe 14,87, 2. Monica Vainola 13,23, 3. Laura Trašanov 13,05.

Teisi saarlaste tulemusi: 4. Genro Paas vasaraheites 56.05; 6. Linda Kivistik kettaheites 37.85; 8. Airike Kapp kettaheites 37.34; 9. Rauno Liitmäe odaviskes 59.35; 10. Jako Lindrop odaviskes 58.81.