Viikingid hoiavad seitsmendat kohta
Autor: Gunnar Usin
Teisipäev, 23. juuli 2019.

Loe kommentaare | Kommenteeri

FC Kuressaare jalgpallimeeskond võttis üleeile õhtul kodusel linnastaadionil toimunud Premium liiga 20. vooru mängus vastu tabelis teisel kohal oleva Tallinna FCI Levadia ja pidi tunnistama vastaste 0:3 paremust.

Kohtumise eel oli FCI Levadia kindel favoriit, kuid ega neilgi ei olnud kerge sellele mängule tulla. Seda just psühholoogilises plaanis. Mäletatavasti kohtuti eelmises mängus Tallinnas Euroopa liiga esimeses eelringis Islandi klubi Stjarnaniga ja oldi võidus kinni.

Kuid lisaajal kohtuniku määratud üleaja 123. minutil tuli Levadial suu siiski edasipääsust puhtaks pühkida, sest just siis lõid islandlased seisuks 2:3, mis andis võõrsil löödud värava reegli tõttu eelise just neile.

Levadia serblasest peatreener Aleksandar Rogic ütles enne mängu: „Meil on seljataga väga raske ja emotsionaalne mäng. Peame selle minevikku jätma ja lühikese aja jooksul kiiresti taastuma. Kuressaares on alati raske mängida, nad on oma koduväljakul meie vastu alati väga motiveeritud. FC Kuressaare meeskond tunneb suurepäraselt oma tugevusi ja nõrkusi ning oskab oma tugevaid külgi maksma panna.“

FC Kuressaare seisiski esimesel pooltunnil kaitses hästi, kuid tsenderdusest tulnud pall leidis tee väravasse keskkaitsja Elari Valmase kaudu. Ka poolaja lisaminutitel sündinud teises väravas oli Valmas olukorras sees. Nimelt püüdis ta Dmitri Kruglovi karistuslööki klaarida, kuid lõi palli iseenda jala pihta ja Maksim Podholjuzin lükkas selle tänulikult mõnelt meetrilt võrku.

Kaotusseis oleks võinud olla suuremgi, kuid viikingite puurivaht Magnus Karofeld tõrjus 40. minutil hiilgavalt posti äärest Kruglovi penalti.

Levadia kolmas värav oli löödud väga meisterlikult. Kui enamik olukordadest, mis Levadia tekitas, mängiti äärtest tulnud tsenderduste pealt, siis seekord mängiti maas paari kiire ühepuute sööduga löögile Karl Rudolf Õigus ja viimane ei eksinud, lüües palli puurivahi poolt vaadates meisterlikult alla vasakusse nurka.

Häbenema ei pidanud

„Jah, vastane oli meist kõrgema individuaalsema meisterlikkusega ja eriti just viimase värava puhul tuli see välja. Mõistagi jääb kripeldama teine värav, mida kohtunik ei oleks pidanud ära lugema ja see tuli ka väga valusal hetkel. Kuid üldiselt mängisime väärikalt ja häbeneda ei ole meil midagi,“ ütles FC Kuressaare peatreener Jan Važinski Meie Maale.

Jah, olukordade klaarimisega suudeti üldiselt toime tulla, kuid Levadia käis kõrgelt peale, tõstis ka oma kaitseliini kõrgele ja hoidis kiiret mängutempot algusest lõpuni.

Samas ees ei suutnud FC Kuressaare ise eriti midagi korda saata. Mängiti kaitsest lähtuvalt, kuid lööke väravale tehti vähe. Turniiritabelist torkab silma, et löödud väravate arvult ollakse koguni liiga viimased.

See ongi olnud põhiline põhjus, miks tabelis ollakse toppama jäänud ja hooaja alguses superkaitset näidanud meeskond suurt edasi ei edene. Näiteks 60. minutil Kuressaare poolel mängu sekkunud noorukesel Nikita Komissarovil oli hea löögipositsioon 16-kasti joonel olemas, kuid noormees eelistas ikkagi sööta…

Fännid jäävad ikka fännideks, sest tribüünidel loendati koguni 284 pealtvaatajat, kes teavad, et ees seisavad veel 16 kohtumist ja juhtuda võib veel kõike.