Pronksi saatus jäi eile lahtiseks
Autor: Gunnar Usin
Esmaspäev, 08. aprill 2019.

Loe kommentaare | Kommenteeri

Eile õhtul leidis Kuressaare spordikeskuses aset Eesti meeste meistriliiga võrkpallimeistrivõistluste pronksiseeria kolmas kohtumine Rakvere VK ja Saaremaa VK vahel, mis lõppes külaliste 3:2 võiduga. See tähendab, et Saaremaa juhib seeriat mängudega 2:1 ja sõidab eeloleval neljapäeval Rakverre kolmandat matšivõitu jahtima.

Saaremaa VK meeskonnal ei olnud üldsegi lihtne pronksiseeriale vastu minna, sest enne seda saadi neli kaotust järjest, mis oli isegi võitudega ärahellitatud fännidele pisut liiast.

Esmalt kaotati Tartus toimunud ülipingelises Balti liiga finaalkohtumises kohalikule Bigbankile tulemusega 2:3 (otsustav geim 17:19). Kaotuse tegi kibedaks veel tõsiasi, et viiendas geimis oli Saaremaal kasutada koguni neli matšpalli ...

Seejärel kaotati Eesti meistrivõistluste poolfinaalseerias Pärnu VK-le koguni kolmel korral järjest – esmalt võõrsil 1:3, seejärel kodus 2:3 ja 1:3.

Võrkpallisõbrale jääb kauaks meelde Pärnu vastu lavastatud supertriller poolfinaalseeria teises mängus, kus neljanda maratongeimi (37:35) järel tuldi mängu tagasi, kuid joonekohtunik võttis ometigi Saaremaalt võidu ära, kui ta Samuel Boehmi igati reeglitepärase ässpallingu matšpallil audiks luges.

Mäletatavasti tuli Saaremaa VK peatreener Urmas Tali meeskonna tüüri juurde just Rakvere võrkpalliklubist, kellega ta mõnevõrra üllatuslikult oli 2017. aastal Balti liiga võitnud ja vaevalt, et temal midagi motivatsiooni taha jäänuks.

“Ilma pronksita oleks meie hooaja lõpp katastroofiline, aga eks ka pronksi hind on üsna kõrgeks muutunud. Võtame seda seeriat täie tõsidusega, arusaadavalt on Rakverel hammas verel ja nemad on juba seeriasse tulles natuke justkui võitnud, meie aga kaotanud. Usun siiski, et oleme poolfinaali kaotusest üle saanud ja loodan, et ka mängijatel on piisavalt spordimehelikkust ja enese tõestamise tahet,” ütles Tali volley.ee vahendusel.

Ja Saaremaa mehed näitasidki, et võidutahe ei olnud kuhugi kadunud ja kuidas sa saadki jätta maksimaalselt pingutamata sadade fännide ees, kelle trummipõrin ja kisakoor pole kahe hooaja jooksul kordagi lakanud, ükskõik, kus meeskond mängib, sest fännid on need, kes toetavad meeskonda tingimusteta alati nii heas kui halvas.

Kolmest kaks

Pronksiseeria sai läinud kolmapäeval alguse Rakveres, kus Saaremaa jäi peale tulemusega 3:1 (25:17, 21:25, 25:14, 25:19).

Reede õhtul Saaremaal toimunud teises kohtumises kulges mäng samasuguse stsenaariumi järele. Väike erinevus seisnes vaid selles, et virumaalased teenisid Kuressaares seitse punkti rohkem – 3:1 (25:20, 21:25, 25:18, 25:19).
Kolmas kohtumine algas eile õhtul Rakvere dikteerimisel, kes võitis esimese geimi 25:20. Olgugi, et Saaremaa jäi ka teise geimi alguses 1:3 kaotusseisu, näidati rahvale, kes kodus mängib. Rakvere aitas rohkete servivigadega ka kaasa ja teine geim kuulus Saaremaale numbritega 25:17.

Kolmandas geimis alustas Rakvere võimsalt ja tablool põlesid nende edunumbrid 6:2, 14:10, 17:14. Jalahädadega maadleva Eddie Rivera asemel tuli mängu Helar Jalg. Kui Rauno Tamme lõi piki piiri palli maha ja vähendas Saaremaa kaotusseisu 19:20 peale, tekkis publikus lootus, et ehk suudetakse geim päästa, aga ei. Rakvere mängis hästi pallingu vastuvõtul ja blokis ning võttis täpselt nii nagu esimeses geimis, 25:20 võidu.

Neljas geim kuulus sama kindlalt jällegi Saaremaale täpselt samade numbritega, nagu teinegi geim – 25:17.

Viienda geimi esimest punkti mängiti väga pikalt, pall käis edasi-tagasi nagu ping-pongis, kuni Boehm selle lõpuks blokist auti lõi – 1:0 Saaremaale. Kuid pooled vahetati seisul 8:6 Rakverele. Geimi teises pooles kukkusid mitmed pallid pealtnäha lihtsates ja fifty-fifty olukordades just Saaremaa väljakupoolele. Ja nii kuulus otsustav geim tulemusega 15:10 Rakverele, kes tegi mängude seisuks 2:1.

“Läksime täna liiga enesekindlalt mängima, ja see oligi kaotuse põhiline põhjus,” ütles Saaremaa peatreener Urmas Tali Meie Maale vahetult peale mängu lõppu. “Kuigi tulime neljandas mängu tagasi, pööras mänguõnn meile otsustavas geimis selja,” lisas Tali.

Pronksiseeria jätkub Saaremaa 2:1 eduseisult neljapäeval, 11. aprillil kell 19 Rakveres ning vajadusel toimub viies matš 14. aprillil kell 17 Kuressaares.

Aia tänava läbimurre parem kui raketi ostmine (4)
Haigla tänas ja tunnustas kollektiivi  (10)