Pulk nelja klubiga Balti meister
Autor: Gunnar Usin
Teisipäev, 05. märts 2019.

Loe kommentaare | Kommenteeri

Saaremaalt pärit võrkpallur, 28-aastane ja 194 cm pikkune diagonaalründaja Hindrek Pulk on saanud hakkama väga erilise saavutusega – ta on nelja erineva klubi mängijana võitnud Balti liiga tiitli, olles neljal korral ka MVP (most valuable player – kõige väärtuslikum mängija – toim).

Hindrek Pulk on tõepoolest väga eriline mängija, keda sooviks oma meeskonna rivistuses näha tõenäoliselt iga Eesti treener. Praegu esindab ta Tartu Bigbanki meeskonda.

Peatume esmalt pisut sellel, mis eelnes Balti liiga finaalturniirile. Tartu Bigbank võitis veebruaris Credit24 Meistriliigas play-offide-eelsest viimasest neljast mängust kolm ja kindlustas sellega põhiturniiri võidu ja õiguse korraldada finaalturniir koduses ülikooli spordihoones. Lisaks võideti kahes veerandfinaalmängus ülikindlalt TalTechi meeskonda.

Hindrek Pulk tõi veebruaris peetud kuues mängus kokku 86 punkti. Eriti tähelepanuväärseks teeb Pulga saavutuse see, et mitmes mängus ei pidanud peatreener Andrei Ojamets vajalikuks meest mängu lõpuni platsil hoidagi. Kuu säravamateks hetkedeks jäid tal 29 punkti otsese konkurendi RTU/Robežsardze vastu (rünnakute efektiivsus 61%) ja esimeses veerandfinaalis kolme geimi ja 65%-lise rünnakuefektiivsusega saavutatud 18 punkti (sealhulgas kolm serviässa ja kaks blokipunkti).
Nii valiti tartlaste parim mängumees Hindrek Pulk Balti liigas veebruari parimaks.

Pulga jaoks on see juba teistkordne selline tunnustus Credit24 Meistriliigas, sest mees võitis kuu parima tiitli ka eelmise aasta novembris. “Hindrek on hooaja edenedes läinud aina paremasse hoogu,” kommenteeris Bigbanki peatreener Andrei Ojamets mehe mänguvormi Delfi Sport vahendusel. “Meeskonna hea esitus on andnud mulle võimaluse teda säästlikult kasutada ja see on hea nii mehe enda vastupidavuse jaoks kui ka teistele poistele mänguvõimaluse andmiseks.”

Balti liiga äsjalõppenud finaalturniiri esikohamäng Pulga enda sõnutsi tal kõige paremini ei õnnestunudki, kuid see-eest särasid meeskonnakaaslased.
“Jah, tänavuse final-four MVP oleks võinud võib-olla ka mõnele teisele mängijale anda,” ütles alati tagasihoidlik ja viisakas Pulk Meie Maale antud lühiintervjuus. “Samas poolfinaalis Pärnu vastu mängisin korralikult.”
Võrkpallisõber mäletab kindlasti ka seda meest, kes ülipingelises ja närvesöövas finaalis Saaremaa ja Tartu vahel otsustava punkti tõi – see oli mõistagi just Pulk, kes viiendas geimis Tartu esimese matšpalli seisuks 19:17 võiduks vormistas.

Viimase nelja hooajaga kolm tiitlit erinevates meeskondades

Fakt on aga see, et Pulk on saavutanud viimase nelja aastaga kolm Balti liiga tiitlit – 2016. aastal Pärnu VK rivistuses, 2018. aastal Saaremaa VK-ga ja tänavu Tartu Bigbanki eest mängides. Nii võib mõnele spordisõbrale jääda mulje, et ükskõik, kuhu Pulk läheb, muutub kohe kullaks.

“Mul on viimastel aastatel olnud õnn mängida sellistes meeskondades, kellel on reaalselt potentsiaali Balti liiga võita,” alustab Pulk talle omasel tagasihoidlikul moel.

“Samas olen võitnud Balti liiga viiel korral ja nelja erineva meeskonnaga. Sellist tempu pole kellelgi ette näidata. Esmalt võitsin kaks tiitlit Tallinna Selveriga. Esimene neist on eriline seetõttu, et istusin noore mängijana pigem pingil. Kuid ülejäänud neljal korral valiti mind lisaks võitudele ka finaalturniiri MVP-ks. Ma ei tahaks neid võitusid Selveri, Pärnu, Saaremaa ja Tartu võistkondades väga tähtsuse järgi ritta panna, sest kõik on minu jaoks olulised saavutused,” lisas Pulk diplomaatiliselt.

Arhitektid on keskväljaku teemal eri meelt (38)