Saaremaale esiliigas kaks koduvõitu
Autor: Gunnar Usin
Esmaspäev, 21. jaanuar 2019.

Loe kommentaare | Kommenteeri

Saaremaa meeskond võitis nädalavahetusel koduses Kuressaare spordikeskuses toimunud Eesti meeste esiliiga meistrivõistlustel kaks mängu – üleeile alistati Liider/Rae vald 3:1 ja eile Tallinna SK pingelises kohtumises 3:2.

Saaremaa meeskond alustas esiliigas väga hästi, võeti viiest mängust viis võitu, kuid edaspidi on mängumasin pigem tõrkunud. “Meil oli hooaja alguses märksa stabiilsem koosseis ja seepärast olid tulemused paremad ka,” rääkis Saaremaa meeskonna peatreener Asko Esna Meie Maale.

“Hiljem on olnud nii, et igal nädalavahetusel on olnud erinevad mehed, ka üks põhimees Siim Rantanen sai vigastada. Nüüd on ta tagasi ja ka Karli Allik aitab meid libero kohal. Kahjuks ei saa ta oma seljahädade tõttu väga hüpata, kuid Eesti koondislase platsilolek on meie noortele kahtlemata motiveerivaks eeskujuks,” lisas Esna.

Liider/Rae valla vastu ei saadud alguses minema – 8:12. Kuid siis hakkas Saaremaa blokk hästi tööle, misjärel Robin Alba rünnakust ja Siim Rantaneni servist jõuti viigini 16:16. Aga ka vastased mängisid korralikult ja peagi avastasid saarlased end 20:23 kaotusseisust. Esna võttis aja maha ja seisul 21:23 asus servima Robin Alba, kes tegi seda nii oskuslikult, et Liider ei saanudki enam oma rünnakut üle võtta ja nii tuli esimene geim tulemusega 25:23 Saaremaale.

Ameerika mägedel

Teine ja kolmas geim kulgesid nagu “Ameerika mägedel”. Kui teises geimis tegi Alba nurgast 13:7 ja Taavi Prei võrgu pealt 18:9, siis Liidri poolt enam erilist vastupanu ei ilmutatudki. Geimivõit 25:12 tundus nagu kerge jalutuskäiguna.

Kolmandas geimis ei saanud Saaremaa enam suurt millegagi hakkama, aga seevastu mandrimeestel õnnestus oma mäng käima saada. Tablool võis mõnekümnepealine publik näha ühtäkki saarlaste kaotusnumbreid 6:12, mispeale Esna aja maha võttis. Seejärel mäng pisut paranes, jõuti kahe punkti kaugusele (15:17), kuid vaatamata sellele, et mängu sekkus ka Saaremaa võrkpalliklubis palliv nurgaründaja Mart Toom, ei suudetud geimi enam päästa. Tulemuseks 20:25 ja geimide seis 2:1.

Neljandas geimis lõi Rantanen Saaremaa 4:3 juhtima, kuid Liider/Rae vald osutas südi vastupanu. Järgnes väga tasavägine punkt-punkti heitlus, tablool vaheldusid viigiseisud 7:7, 10:10, 15:15, 16:16. Alles seisul 20:18 tegi Alba vahe kahepunktiliseks. Prei lõi ässa seisuks 22:19 ja seejärel Rae vald murdus. Geimivõit 25:20 tähendas Saaremaale väärtuslikku 3:1 võitu.

Miski ei ennustanud trillerit

Vaadates meeskondade koosseise ja ka tabeliseisu, võis arvata, et Saaremaa on Tallinna SK vastu kodusaalis favoriidi rollis. Ainus probleem, mis peatreener Esnat vaevas, oli põhisidemehe Mart Tiitsaare puudumine. Teda asendas algrivistuses 18-aastane, 182 cm pikkune Sander Õispuu.

Esimene geim algaski Saaremaa dikteerimisel, tablool olid seisud 3:0, 5:2 ja 8:7. Seejärel hakkasid punktid ka Tallinnale kukkuma, kes läks 17:15 juhtima. Saaremaa toibus ruttum võttis viis punkti järjest (20:17) ja võitis avageimi üsna kindlalt 25:20.

Kiirustatud vahetused

Teises geimis haaras Tallinn liidriohjad kohe enda kätte, juhiti koguni 13:7. Sealtpeale suutis Saaremaa teha võimsa 13:5 vahespurdi ja asus juhtima 20:18. Esna võttis Siim Rantaneni pingile ja mängu sekkus ka teine nooruke sidemees, 15-aastane, 177 cm pikkune Egert Andrejev.

Eduseis mängiti maha ja Tallinn asus 24:22 juhtima. Õunpuu tuli Andrejevi asemele tagasi ja lõi seisul 23:24 ässa – 24:24! Jätkus punkt-punkti heitlus seisuni 28:28. kuid otsustavad punktid kukkusid ikkagi Tallinnale, kes võttis geimivõidu tulemusega 30:28.

Kolmandas geimis juhtis Saaremaa 14:13, kuid loovutas siis vastastele kuus punkti järjest – 14:19. Lõpuks tõi Rantanen 15:19 – “Tere, punkt!”. Seisul 18:23 ei saanud Allik pallingut kätte ja sellega oli kolmanda geimi saatus otsustatud. Tallinn võitis selle 25:21 ja asus geimidega 2:1 juhtima.

Esna: tagasiteed enam pole

“Davai, poisid, paneme nüüd, tagasiteed enam ei ole,” saatis Esna oma hoolealused uuesti lahingusse. Ja poisid hakkasidki panema. Tallinnast sõideti üle nagu teerulliga – 4:1, 8:4, 11:5, 15:6 ja publiku seas juba räägiti – “Kisub viieseks vist ...”.

Tallinn tegi praaki ka ja aitas saarlasi kerge geimi tulemusega 25:13 koju tuua.
Otsustavas geimis vahetati pooled seisul 8:6 Saaremaale. Siis anti Saaremaale punkt tänu Tallinna SK mängijate asetusveale platsil. Selle ümber toimus pikk vaidlus, kuid lõpuks jäi peale ikkagi alumise kohtuniku Are Keele otsus punkt Saaremaale anda. Tallinn tuli veel järele 11:10. kuid mängumeeste punktid kuulusid Saaremaale ja Sander Talistu fikseeris lõppseisuks 15:12.

“Jah, raske mäng oli tõesti, tegin teises geimis rutakaid vahetusi,” raputas Esna endale tuhka pähe. “Võtsin Siim Rantaneni liiga vara välja, kuid Sander Õispuu sai tõstmisega ilusasti hakkama ja noormehe taha küll midagi ei jäänud. Kaotatud punkti ma ka tabelis taga nutma ei hakka ja lõpp hea, kõik hea,” lisas Esna rõõmsailmeliselt.

Hoidkem EKRE riigi juhtimisest eemal  (2)