UUS! Vollemeeste Läti turnee algas võidukalt
Autor: Gunnar Usin
Laupäev, 12. jaanuar 2019.

Loe kommentaare | Kommenteeri

Saaremaa võrkpalliklubi alistas täna õhtul kindlalt VK Jelgava Biolarsi lätlaste endi kodus 3:0 (25:16, 25:15, 25:14). Vaatamata sellele, et Saaremaa VK peatreener Urmas Tali tegi ohtralt vahetusi, ei olnud lätlastel saarlaste vastu mingit võimalust.

Saaremaa meeskonda toetasid tribüünilt umbes 30 tulihingelist fänni, kes tagusid kaasatoodud trumme ja puhusid pasunaid. Lätlastel oli vastu panna vaid kaks trummi ja ega kohalikke pealtvaatajaidki saarlastest palju rohkem tribüünidel ei olnud.

Saaremaa VK pidi keskblokeerijate osakonnas läbi ajama ainult Harri Palmari ja Taavi Preiga, kuna Siim Ennemuist on põlvevigastusega jätkuvalt väljas ja Mihkel Tanila vaevles kodus kõrge palaviku küüsis. Lõpuks kujunes nii, et Palmar oli 11 punktiga Saaremaa meeskonna resultatiivseim ja ka Prei sähvatused (eriti teises geimis) ei jäänud Saaremaa fänniseltskonnale märkamata.

„Prei pärast meil ükski asi tegemata ei jää,“ ütles Urmas Tali vahetult peale mängu Meie Maale. „Ainus probleem on ehk see, et mäng läheb vahel tema jaoks selles liigas liiga kiireks,“ lisas Tali.

Avageimid panid võitja paika

Esimeses ja teises geimis tekkis üsnagi huvitav olukord, sest Urmas Tali mängitas väljakul erinevaid mehi, kuid mängu iseloom ja tulemus jäid muutumatuks.

Saaremaa alustas põhimeestega – Rauno Tamme ja Eddie Rivera nurkades, Siim Põlluäär diagonaalründes, tõstjaks Artis Caics, sulustamas Harri Palmar ja Taavi Prei, liberoks Johan Vahter. Tablool vahetusid Saaremaa edunumbrid 2:0, 8:4, 11:6, 16:10, 22:11. Avageim Saaremaale 25:16. Teises geimis tuli Põlluääre asemele Samuel Boehm ja Caicsi asemele Lukasz Makowski. Seisul 20:12 Saaremaale tuli Tamme asemel väljakule ka Helar Jalg. Ka see geim kuulus kindlalt Saaremaale tulemusega 25:15.

Toom tegi Kollot

Kolmandas geimis tuli Boehmi asemele tagasi Põlluäär ja Caics asendas samamoodi Makowskit. Eddie Rivera asemel aga alustas Mart Toom. Kolmanda geimi saatuse otsustas just Toomi vägev serviseeria, kes sai servida 11 korda järjest ja tegi oma seeria jooksul koguni kuus ässa! Mäletatavasti suutis Itaalias mängiv Eesti koondislane Kristo Kollo viimati Tartus Läti vastu teha 15 servi järjest, sealhulgas kolm järjestikust ässa …

"Ma ei olnud väga üllatunud, et Urmas mulle sedavõrd palju mänguaega andis ja seda saada on mul muidugi ülimalt hea meel," ütles Toom Meie Maale. „Paneksin koolipoisi skaalal täna endale hindeks nelja, sest alati saab paremini ja arenemisruumiks tuleb ka midagi jätta," jäi Toom pigem tagasihoidlikuks.

Kui Toom oma serviseeria lõpetas, põlesid tablool Saaremaa edunumbrid 14:3. Hiljem võis publik seal näha veel järgmisi numbreid: 15:5, 20:10, 22:11, 24:14. Matšpalli realiseeris lõpuhetkedel platsile saadetud austraallane Sam Boehm, kelle slovakitarist kallim oli ka Lätti mängu vaatama sõitnud ja tribüünil oma lemmikule mõistagi kaasa elas.

Arvas, et saab kõiki mängitada

"Väga raske on öelda, mis elemendis me täna vastasele alla jäime," andis Tali pärast mängu mõista, et ta oma hoolealustega üldjoontes rahule jäi. "Arvasin tegelikult juba enne mängu, et saan kõiki mehi mängitada. Arvestades pikka mängupausi ja homset tõsisemat mängu (RTU/Robežardzega, toim), oleks pidanud meestel laskma ehk neli geimi mängida," lisas naerusuine peatreener naljatamisi.

"Meie hädad algavad tegelikult koosseisust ehk sellest, et mitmed põhimehed on erinevatel põhjustel puudu," kurtis Jelgava Biolarsi peatreener Jurijs Deveikus Meie Maale.

"Kui tänasest mängust rääkida, siis eelkõige meie puudulik pallingu vastuvõtt ei lubanud Saaremaaga sammu pidada, rääkimata võrdsest mängust. Õnnitlen teid ilusa mängu puhul ja Eesti karikavõidu puhul ka tagantjärele," lisas Deveikus viisakalt.