Saaremaa VK saab karikat kaitsta kodus
Autor: MM
Esmaspäev, 10. detsember 2018.

Loe kommentaare | Kommenteeri

Reedel selgus meeste Eesti karikavõistlustel esimene finalist, kui Saaremaa sai poolfinaali kordusmängus Selver Tallinnast jagu 3:0 (22, 16, 24) nagu ka avavaatuses.

Ühtlasi tähendab Saaremaa finaali jõudmine, et jõulude all, 22. detsembril peetavad meeste ja naiste karikafinaalid toimuvad Kuressaares.

Ühtlase koormuse saanud Saarema mängijatest oli resultatiivseim üheksa punktini (+8) jõudnud Eddie Rivera, seitse punkti (+2) lisas Harri Palmar. Kolmandas geimis mängitas Urmas Tali juba selgelt vahetusmehi, kuid geim võideti sellegipoolest.

Saaremaa vastuvõtt oli 51%, rünnakuid lahendati 49-protsendiliselt, blokipunkte teeniti neli, servil löödi kaks ässa ja eksiti 11 pallingul.
Teises paaris toimus otsustav kohtumine Pärnu VK ja Bigbank Tartu vahel eile õhtul Pärnu spordihallis. Selle paari avamängus suutis 3:0 võidu võtta Pärnu meeskond.

NB! Tartus mullu, 29. detsembril Saaremaa võitis karikafinaalis Bigbank Tartut 3:2. Saarlaste kaitsta on niisiis esimene nende võidtud tiitel.

*  *  *
Naised: Saaremaa langes tabelis kolmandaks

Tänavusel hooajal juba kolmel korral Saaremaad võitnud Tartu Ülikool/Bigbank võttis võidu ka neljandas omavahelises vastasseisus, kui võõrsil peetud kohtumises saavutati 3:0 (22, 21, 10) paremus.

Mäletatavasti teenisid tartlannad Eesti karikavõistluste veerandfinaalseerias Saaremaa üle 3:0 ja 3:2 ning Eesti meistrivõistluste põhiturniiri esimeses ringis 3:0 võidu, kirjutab.

Laupäeval oli saarlannadele edukaim 11 punktiga Kaisa Õunpuu, oktoobriku parim mängija Dorit Heinastu tõi kümme ning Kätriin Põld üheksa punkti.
Täiseduga Tartu Ülikool/Bigbank hoiab turniiritabelis kindlat esikohta.

Saaremaast möödus ning tõusis teiseks TalTech/Tradehouse. Saaremaa on võitnud viis mängu, olles niisiis medalikonkurentsis.