Autor: Gunnar Usin
Esmaspäev, 26. november 2018.

Loe kommentaare | Kommenteeri

Kliki ja vaata suuremat pilti

Laupäeval jäid teiste seas pildile (vasakult) Jan Važinski, Maarek Suursaar, Oliver Rass, väravalööja Rasmus Saar, Sander Viira, Margus Rajaver ja Ranon Kriisa. FOTO: Gunnar Usin

Laupäeval selgus Kuressaare kunstmuruväljakul, et ka tuleval aastal jätkab Premium liigas just FC Kuressaare meeskond, kes alistas teises üleminekumängus FC Elva tulemusega 1:0 ja kahe mängu kokkuvõttes 2:0. Saarlaste võiduvärava lõi teisel poolajal Rasmus Saar.

Meenutame lugejatele, et tänavu Premium liigas kümne meeskonna seas üheksanda koha saanud FC Kuressaare mängis kokku 36 kohtumist, võitis neist kuus, viigistas kolm ja kaotas seega 27, väravate vahe oli 34:115. Premium liiga üleminekumängude vastane FC Elva mängis esiliiga 36 mängu ja nende saldo oli järgmine: 15 võitu, 10 viiki, 11 kaotust, väravate vahe 51:64, tulemuseks neljas koht.

Avakohtumine peeti nädalapäevad tagasi Elvas. 2000. aastal moodustatud FC Elva facebook’i lehele oli ülesriputatud video, kus nende mängijad ja treener Elvas toimuvale üleminekumängule reklaami tegid. Eks nende ootusärevus oli suur, sest klubi ajaloos ei ole neil enne Eesti kõrgemasse liigasse asja olnud ja nii nimetati facebook’is kodust kohtumist FC Kuressaarega isegi “sajandi matšiks”.

“Vastane oli tubli ja mäng oli väga raske,” tunnustas FC Kuressaare peatreener Jan Važinski peale avakohtumist FC Elvat fckuressaare.ee vahendusel. “Meil oli raskusi oma pressing käima saada ja teisi palle ei mänginud ka kõige paremini ja seepärast lubasime neil mängus sees olla.”
Kohtumise ainus värav sündis 50. minutil, mille lõi penaltist Sander Laht. “Hea, et ära lõime, sest rünnakul meil tegelikult loovust ei olnud ja lööke raami oli vähe,” tunnistas Važinski fckuressaare.ee vahendusel.

Kodus näidati Elvale koht kätte

Kuigi ka korduskohtumises fikseeriti lõpuprotokollis täpselt samasugune tulemus, kuid mängu iseloom oli sootuks teine. Kohe alguses haarasid viikingid keskvälja enda kätte ja värav oli õhus. Esmalt lõi Laht 16-kasti joone tagant posti ja mõned minutid hiljem päästis külalised halvimast väravalatt. Nimelt maandus Elva väravavahi Arvo Käkiga üks-ühele olukorda jõudnud Karl Ivar Maari löök just põiklatti ...

Edaspidi mäng tasakaalustus, kuid teisel poolajal olid just lõuna-eestlased need, kes rünnakule tormasid ja FC Kuressaare kaitsele mitmes olukorras peavalu valmistasid. Arusaadav ka, sest neile oli kahe mängu kokkuvõttes 0:1 kaotusseisus väravat rohkem vaja. Kuid Kuressaare toibus siiski kiirelt ja paremal äärel mänginud Rasmus Saar oli see, kes palli kauglöögiga Elva väravasse saatis – 1:0. Kuressaare kunstmuruväljakule kogunenud 150 pealtvaatajat võisid kergendatult hingata, Elva toetajad mõistagi välja arvatud.

Elva auks tuleb öelda, et kaotusseisu jäädes püssi põõsasse ei visatud. Samas tundus, et FC Kuressaare jaksas siiski rohkem ja liigade vahe tuli selles mängus paremini välja. 73. minutil tuli Elari Valmase asemel väljakule Maarek Suursaar, kellel oli kaks väga head võimalust FC Kuressaare eduseisu suurendada, kuid noor ründaja jäi realiseerimisega kimpu.

Lõpuvile kõlades võis viikingite rõõmupidu alata. Ka fännid ühinesid palluritega, üheskoos tehti ring, mille keskel seisis viikingikiiver. Ringis seisnud meeskonna kapten Sander Viira küsis mitu korda – “Kes võitis” ja ring vastas igal korral üha üksmeelsemalt – “Kure!”

“Jah, loomulikult olen rahul nii meeskonna esituse kui ka tulemusega,” ütles Važinski vahetult peale mängu lõppu Meie Maale.

“Eks realiseerimisega oli raskusi, eriti algul, kus oleksime pidanud skoori avama, kuid taga hoidsime nulli ja ründasime. Raske on kedagi konkreetselt välja tuua. Terve meeskond on seda võitu väärt, sest alustasime oma hooaega juba veebruari alguses ja 11 kuud järjest mängida pole naljaasi. Üritame järgmisel hooajal jätkata sama koosseisuga, üks mängija praegustel andmetel vist lahkub, kuid loodame paar mängijat juurde ka tuua,” lisas rõõmust pakatav Važinski.

FC Kuressaare mängis hooaja viimases mängus järgmises koosseisus: Ingmar Krister Paplavskis, Mairo Miil, Märten Opp, Sander Viira, Rasmus Saar, Sander Seeman, Karl Ivar Maar (74. Karmo Paju), Oliver Rass (83. Margus Rajaver), Amor Luup, Sander Laht, Elari Valmas (73. Maarek Suursaar).

KG õpilased nõuavad kooli menüüsse vegantoitu (38)
Saaremaa mehed Leedo, Kraavi ja Tomingas läksid mandril kaklema (4)