Autor: Gunnar Usin
Esmaspäev, 26. november 2018.

Loe kommentaare | Kommenteeri

Kliki ja vaata suuremat pilti

KOLMAS GEIM: pildile on jäänud Helar Jalg (nr 15), Taavi Prei (nr 22), Artis Caics (nr 8), Samuel Boehm (nr 1), Johan Vahter (nr 10) ja Mart Toom (nr 7). FOTO: Kati Sokko

Laupäeval toimus Kuressaare spordikeskuses Saaremaa VK ja Rakvere VK meeskondade vahel Eesti võrkpalli karikavõistluste teine veerandfinaalkohtumine. Lugejad kindlasti teavad, et Rakveres peetud esimeses kohtumises olid Saaremaa VK võidunumbrid 3:0 (25:20, 25:20, 25:18).

Seetõttu võisid optimistlikumad fännid oodata, et Saaremaa on selle paari favoriit ja kodus toimub üksnes edasipääsu vormistamine. Rakvere päris nii ei arvanud ja Saaremaale midagi lihtsalt ei antud. “Jah, Rakverega on seda ennegi olnud ja ka tänaseks mänguks suutsid nad end hästi mobiliseerida,” nentis ka Saaremaa VK loots Urmas Tali Meie Maale vahetult peale mängu.

Saaremaa keskblokeerijad Siim Ennemuist ja Mihkel Tanila ei saanud põlvevigastuste tõttu kaasa teha ning Harri Palmari kõrval pidi neid asendama 28-aastane Taavi Prei, kes esiliigas Saaremaa meeskonda esindab, kuid kelle meistriliiga tasemel mängitud kohtumised võib tänavu vaid ühe käe sõrmedel üles lugeda.

Kokkuvõttes võime ehk öelda, et Prei tegi hea mängu, tõi kokku neli punkti, neist ühe blokist. Kui esimeses geimis oli seis 20:18 Saaremaa kasuks, siis oli just Prei suurepärane blokipunkt see, mis Saaremaa edu kolmepunktiliseks kasvatas.

Kaks identse lõpuga geimi

Kuid Rakvere tuli tagasi ja viigistas seisu 22:22. Ja nii hämmastavalt kummastav kui see ka ei tundu, kujunesid nii esimene ja teine geim selliselt seisult edasi täpselt ühes rütmis – Saaremaa poolt vaadatuna oli see nii: 22:22, 23:22, 23:23, 24:23, 24:24, 25:24, 25:25, 26:25 ja 27:25.

Saaremaa publikule selline asjade käik mõistagi sobis, sest närvekõditavad geimilõpud kokkusid omadele, kuid et üheksa punkti kaks geimi järjest täpselt ühtemoodi lähevad, on statistilist seisukohast vägagi tähelepanuväärne.

Saaremaa kindlustas kahe geimivõiduga edasipääsu ja nii tegid mõlemad peatreenerid kolmandas geimis koosseisudes vangerdusi. Nii jättis Rakvere treener Andres Toode pingile meeskonna liidrid Taavi Nõmmistu (11 p) ja saarlase Andris Õunpuu (10 p) ning põhiside Ronald Järve asemel tuli tõstma Karlo Remy Kallend.

Urmas Tali vahetas meeskonna resultatiivseima Siim Põlluääre (11 p) asemel sisse austraallasest diagonaalründaja Samuel Boehmi ja puertoriikolase Eddie Rivera asemel Põltsamaalt pärit 19-aastase nurgaründaja Mart Toomi.

Väärib mainimist, et kui Saaremaa teine koosseis Tallinna Selverile ja Gentofte Volleyle vastu ei saanud, siis Rakvere teise koosseisuga saadi hakkama küll. Kolmas geim võideti tulemusega 25:20 ja kogu mäng 3:0.
“Taavi Prei mänguga jäin kokkuvõttes rahule küll, aga täna tuli tänu põhiblokeerijate puudumisele ka serviga pisut riske võtta,” mainis Tali.

Rakvere lõpetas mullused karikavõistlused poolfinaalis, kus samuti tuli alla vanduda just Saaremaale, kelle poolfinaalivastaseks on Tallinna Selver.

Teises tabelipooles on poolfinaalikoha kindlustanud Pärnu VK, kes sai kahel korral jagu esiliigaklubist TalTech/Kiili ja Tartu Bigbank, kes võitis eile Tallinna Ülikooli.

Detektorist jääb kuldvõru leiuautasust ilma (5)
Coopi poebussiliinid alustavad novembris  (7)