Esmaspäev, 22. oktoober 2018.

Loe kommentaare | Kommenteeri

Kliki ja vaata suuremat pilti

Peatreener Urmas Tali (paremal) üheks võtmemängijaks kujunenud nurgaründaja Eddie Riveraga nõu pidamas. FOTO: Gunnar Usin

Saaremaa võrkpalliklubi meeskond võõrustas laupäeval Credit24 meistriliigas seni täiseduga edenenud Läti klubi RTU/Robež- sardze ja võttis kuiva 3:0 võidu, millega tõusti liigatabelis kolmandaks.

Kuigi numbriliselt võib võit neile lugejatele, kes ise kohapeale mängu nautima tulla ei saanud, tõesti lihtne tunduda. Tegelikult oli kogu mäng, kui kolmanda geimi lõpuosa välja arvata, väga võitluslik ja pingeline.

Alguses ei saanud kumbki meeskond kuidagi minema. Kui lätlaste sisseelamisraskused võis ehk pika sõidu arvele kirjutada, siis Saaremaa meeskonna kammitsasolek oli üsna imekspandav. Palling saadi küll kätte, aga tõstja ja ründaja koostöö ei sujunud.

Saaremaa VK peatreener Urmas Tali võttis esimese mõtlemisaja kaotusseisus 9:14. Samas, kui lätlased poleks esimese geimi alguses ridamisi pallinguvigu teinud, siis oleks punktivahe kindlasti palju suurem olnud.

Saaremaa oli üheksast punktist seitse teeninud vastaste servivigadest!
Sealtpeale hakkas vahe vähenema ja Mihkel Tanila emotsionaalne blokipunkt seisul 12:14 tõmbas ka rahva käima. Lätlased mängisid väga südilt edasi ja kuigi Saaremaa püsis 1-2 kaugusel, siis Harri Palmari löögist pääseti esimest korda juhtima seisul 23:22.

Lätlased tegid viigiseisul 23:23 oma kümnenda servivea ja paistis, et geim tuleb Saaremaale, kuid RTU hakkas vihaselt vastu ja punkt-punkti mäng jätkus seisuni 27:27. Seejärel läksid külalised ässpallingu toel 28:27 juhtima. Viimased kolm punkti kuulusid siiski kodumeeskonnale ja närvesöövale geimilõputrillerile pani punkti Eddie Rivera – 30:28.

Are Keel nägi asetusviga

Teine geim kulges üsna samasuguse stsenaariumi järgi kui esimene. Ainus muudatus oli see, et seekord haaras Saaremaa viiepunktilise algedu ja RTU oli tagaajaja osas ehk pooled olid justkui ära vahetatud. Esimesele tehnilisel vaheajale mindi seisul 8:3 ja juhtiti ka 11:6. Ühtäkki avastas kodumeeskond end 16:18 kaotusseisust ja 19:21 tundus juba ohtlik olevat, sest geimi lõpp lähenes. Seisul 21:21 tegi Tanila servivea ja tema asemel tuli esimest korda väljakule Siim Ennemuist.

Saaremaa jõudis viigini 23:23 ja asus palli mängu panema, kuid kohtunikud peatasid mängu. Alumine kohtunik Are Keel nägi lätlaste poolel asetusviga ja nii said saarlased lätlaste arvates liiga odava punkti. Esiotsa vaieldi ja mäng seisis, kuid nähes, et kohtunikud oma otsust ei muuda, mäng jätkus. Lätlased said pallingu kätte ja ründasid trossist auti – ka teine tasavägine geim Saaremaale tulemusega 25:23.

Lõpp läks lihtsamalt

“Ma ei saa täna kuidagi kohtunike tegevusega rahul olla,” rääkis RTU peatreener Raimonds Vilde hiljem Meie Maale. “Kogenud kohtunik ei annaks seisul 23:23 kellelegi asetusviga, aga noh, kodumäng ja koduvile, mis siin ikka teha siis . . .” lisas Vilde sarkastiliselt.

Kolmandas geimis jätkus tasavägist mängu kuni seisuni 12:12. Seejärel tundus, et lätlased hakkasid ka mentaalselt väsima, Saaremaa kasutas selle hetke ära ja läks oma teed. Tablool vaheldusid edunumbrid 14:12, 19:14, 22:17. Eraldi vajab äramärkimist Tanila ilus langeva lehena löödud ässpalling seisul 21:17. Seejärel lubas ka Saaremaa lätlasest sidemängija Arturs Caics teise puutega kaasmaalaste leeris segadust tekitada – 23:17 ja lõppseisuks vormiti 25:18. 3:0 (30:28, 25:23, 25:18) võit osutus tõsiasjaks.

Täna oli väljakul rohkem meeskonnamängu, kui kolmes eelmises kohtumises,” jäi Tali oma meeste esitusega üldiselt rahule.
Saaremaa resultaiivseimad mängijad olid Siim Põlluäär ja Eddie Rivera, kes mõlemad tõid 12 punkti. Vastuvõtt oli 40% ja rünnak 39%, blokiga teeniti 8 punkti (neist neli läks Tanila arvele). Lätlaste vastuvõtt oli 52%, rünnakuid realiseeriti 34-protsendiliselt, blokipunkte kogunes viis ja pallingul tehti 16 viga, vahendab volley.ee.

Saaremaa tõusis nüüd liigatabelis üheksa punktiga kolmandaks. RTU jätkab teisel kohal 12 punktiga, Läti klubist möödus Tartu Bigbank, kel on samuti 12 punkti, ent RTUst üks geim rohkem võidetud.

Eile õhtul toimuma pidanud kohtumine Saaremaa VK ja Jelgava Biolarsi vahel jäi Läti klubi tehniliste probleemide tõttu ära.

See, kas Saaremaale läheb kirja 3:0 võit või peetakse mäng hiljem, selgub täna ja lugejatele anname lõplikust otsusest teada homsel spordi-