Autor: Gunnar Usin
Teisipäev, 09. oktoober 2018.

Loe kommentaare | Kommenteeri

Kliki ja vaata suuremat pilti

Pärnu mängus on pildile jäänud Saaremaa VK peatreener Urmas Tali (keskel) koos oma kahe diagonaalründajaga: vasakul austraallane Sam Boehm (nr 1), paremal meeskonna kapten Siim Põlluäär (nr 18). FOTO: Gunnar Usin

Nagu eilses lehes teada andsime, pidi Saaremaa võrkpalliklubi (edaspidi VK) üleeile kodus mängides Credit24 meistriliigas Pärnu VK-le tulemusega 1:3 alla vanduma. Täna kirjeldame mängu käiku ja vahendame kommentaare.

Kuressaare spordikeskuse saal oli ootuspäraselt rahvast täis, sest kohtusid ju mullused Balti liiga finalistid. Pärnul oli selg vastu seina, sest tabelis olidki vaid kaks kaotust Daugavpilsi ja Jekabpilsi vastu. Seda teadis ka Pärnu treener Avo Keel, kes oli suutnud oma mehed Saaremaa mänguks korralikult valmis häälestada. Olgu ära märgitud, et Pärnu andis juba enne mängu algust Saaremaale silmad ette selles osas, mis puudutab trummide arvu – see oli 11:9 Pärnu kasuks ja trummarite koostöö tundus neil ka kuidagi üksmeelsemalt laabuvat.

Esimesed kolm geimi kulgesid kõik kuni seisuni 16:16 enam-vähem ühe stsenaariumi järgi. Kõigis neis geimides käis tasavägine heitlus iga punkti pärast ja võrkpalluritele tuleb siinkohal au anda. Punkt-punktis kulgev mäng küttis ka pealtvaatajad üles.

Teine ja kolmas geim erinesid vaid selle poolest, et teises geimis suutis Saaremaa kahest Eddie Rivera järjestikusest löögist 6:2 juhtima asuda, kuid kolmandas geimis tegi Pärnu 9:4 vahe sisse. Ometi jõuti ka neis geimides viigiseisuni 16:16.

Kui esimeses kahes geimis lülitas Pärnu seisul 16:16 justkui järgmise käigu sisse ja võitis need vastavalt 25:19 ja 25:21, siis kolmandas geimis suutis Saaremaa Pärnuga sammu pidada ja tasavägise lõpu tulemusega 25:23 enda kasuks pöörata.

Neljas geim oli ühepoolne

Pärnu haaras neljandas geimis kohe algedu 3:0 ja seisul 11:7 võis kodupublik veel come-backi loota, sest kolmandas oldi ju 4:9 taga. Seejärel tegi aga Pärnu 10:2 vahespurdi, mis otsustas terve kohtumise saatuse. Seisul 21:9 toimus vaid lõpptulemuse vormistamine. Pärnu võitis lõpuks neljanda geimi tulemusega 25:14 ja kogu mängu seega 3:1.

“Raske on midagi kommenteerida, sest Pärnu oli täna meist üle igas mänguelemendis,” jäi Saaremaa peatreener Urmas Tali vahetult pärast kaotatud mängu üsna napisõnaliseks.

“Arvan, et võitsime täna tänu heale blokile, ka palling ja selle vastuvõtt oli tasemel,” ütles Avo Keel Meie Maale.

“Individuaalselt tegi hea mängu nurgaründaja Eddie Rivera, Tamme ja Jalg mängisid kahe peale välja teise koha. Positiivne asi oli veel see, et meie meeskonna kitsaskohad tulid selles mängus hästi välja. Kõige rohkem kannatas rünnakupool ehk me peame töötama selle kallal, kuidas pallid vastase väljakule maha saada,” oli Tali eile jutualtim ja märksa positiivsem.

Järgmise mängu peab Saaremaa VK 20. oktoobril kl 17 kodus, vastaseks liiga liider, lätlaste RTU/Robežsardze, kes neljas seni peetud mängus siiani kaotusekibedust pole tundma pidanud.

Kuressaare saab veel ühe teise ringi riiete poe (2)