Esmaspäev, 24. september 2018.

Loe kommentaare | Kommenteeri

Kliki ja vaata suuremat pilti

AUTASUSTAMISEL: Vasakult Rauno Tamme, Siim Põlluäär, Artis Caics ja Toivo Alt. FOTO: Gunnar Usin

Kui kaks nädalat varem Võrus mängitud esimesel hooajaeelsel kontrollturniiril leppis valitsev Balti riikide meister Saaremaa võrkpalliklubi meeskond kolmanda kohaga, siis läinud nädalavahetusel Kuressaares vastastele armu ei antud.

Kuna Saaremaa võrkpalliklubi meeskonnal on teine hooaeg tulekul ja esimene ametlik mäng leiab aset juba eeloleval laupäeval Kuressaares TalTech (endine TTÜ) vastu, siis on kontrollmängud möödapääsmatud nii treenerite kui ka mängijate jaoks. Loomulikult ei saa kontrollturniiridel peetud mängude tulemuste põhjal teha põhjapanevaid järeldusi meeskonna valmisoleku ja vormi kohta üldiselt, kuid eelkõige treeneristaabile kasulikku infot need mängud ometi annavad.

Nii, nagu meeskonna mänedžer Hannes Sepp Meie Maale ütles ja kõik nädalavahetusel Kuressaare spordikeskuse suurde saali tulnud inimesed kinnitust said, on eelmise hooaja koosseisust alles vaid viis mängijat. Ülejäänud on kõik uued tulijad ja Meie Maal on kavas ametlike mängude alates ka kõikide mängijate kohta lühitutvustus teha.

Eelmisel aastal mängis Saaremaal neli välismaalast (Tomaš Halanda, Matej Hukel, Alexander Tusch ja Konstantin Rjabuhha), kes kõik on nüüdseks klubi juurest lahkunud. Ka eile said Saaremaa võrkpallisõbrad näha nelja välismaalast, tõsi küll, väljakul käisid neist kolm, kuna puertoriikolane Jonathan Omar Rivera Vega istus pingil. Kui lätlasest sidemängijat Artis Caicsi teab Eesti võrkpallipublik juba varemalt, siis austraallasest diagonaalründaja Samuel Boehmi nimi ja nägu olid küll täiesti uued. Niisamuti nägid saarlased esmakordselt ka Kolumbiast tulnud nurgaründajat Humberto Machaconi.

Laupäeval võttis Saaremaa VK vastu vana tuttava Rakvere VK, kellega eelmisel aastal ka Balti liiga final-fouris kohtuti. Rakvereski mängivad kolm saarlast – Andris Õunpuu, Denis Losnikov ja Alari Saar. Kui esimene geim oli tasavägine ja punkt-punktis kulgenud heitlust võis nautida lõpuni välja (tulemus 25:22 Saaremaale), siis teine ja kolmas geim kuulusid kindlalt kodumeeskonnale vastavalt 25:15 ja 25:19, kogu mäng seega 3:0.

Õhtuses mängus astus vastu soomlaste Raision Loimu. Saaremaa VK peatreener Urmas Tali vahetas välja pea terve koosseisu. Mäng oli tasavägine ja põnev. Esimesed kaks geimi võitis Saaremaa 25:22 ja 25:21, kuid kolmandas tunnistati soomlaste 27:25 paremust. Kuna kontrollturniiridel mängitaksegi iga vastasega kolm geimi, siis sellise tulemusega (2:1 Saaremaa kasuks) kohtumine lõppeski. Olgu kohe öeldud, et see jäigi ainsaks geimiks, mille Saaremaa kodus kaotas.

Esikohamäng oli ühepoolne

Kuna mullune Läti meister Jekabpilsi Luši oli eelnevalt alistanud mõlemad vastased “kuivalt” (Rakvere 3:0 (21, 22, 19) ja Loimu 3:0 (21, 22, 19)), siis kujunes eilne mäng Saaremaa ja Jekabpilsi vahel turniirivõidu suhtes otsustavaks kohtumiseks.

Lätlased suutsid mingit vastumängu osutada vaid esimeses geimis, mille Saaremaa võitis tulemusega 25:20. Edaspidi toimus Saaremaa sooloetendus – teine geim võideti veenvalt 25:14 ja kolmas geim läks sama rada – 25:13. Kolmanda koha kohtumises alistas Loimu tulemusega 2:1 (27:25, 15:25, 25:17) Rakvere meeskonna.

Kuna 32-aastasel lätlasel jäi eelmine hooaeg seljaoperatsiooni tõttu täiesti vahele, siis võis olla teatud kahtlusi tema valmisoleku kohta peale sedavõrd pikka pausi. “Caics on hea,” tõdes Sepp eile Luši mängu ajal rahulolevalt Meie Maale. Tõepoolest, kui palling oli hästi käes, siis lätlase taha küll midagi ei jäänud – tõsteid jagus kõigile ja kõikjale. Autasustamisel tunnistati Artis Caics ka turniiri parimaks sidemängijaks.

Kui Saaremaa VK president ja rahastaja Toivo Alt oli eile kontrollturniiri võitjakarika kodumeeskonna kaptenile üle andnud, jätkus autasustamisel Saaremaa VK meestele veelgi inividuaalseid auhindu. Rauno Tamme sai parima nurgaründaja auhinna ja austraallane Samuel Boehm kuulutati turniiri parimaks diagonaalründajaks.

*  *   *
Austraallane jääb, Kolumbia mees lahkub

Kui laupäevases mängus tõi Saaremaa meeskond seisul 15:10 kaitses pea võimatuna näivaid palle üles ja lõpetas ilusa kaitsetöö emotsionaalse blokipunktiga, tõmbus peatreeneri Urmas Tali nägu laiale naerule. Ta lõi isegi käega rahulolu märgiks õhku, mida enne mängu lõppu publik tavaliselt ei näe.

Kuidas meeskonna esitusega rahule jäid?
Polnud väga viga, aga meil oli Võrus Gutmanni turniir all ka ja päris nullist ma meestega seekord alustama ei pidanud.

Kuidas meeskonna komplekteeritust hindad?
No nüüd oleme diagonaalründesse uue mehe saanud. Kuigi mulle ei meeldinud üldse, kuidas Uuskariga asjad läksid. Info küll liikus selle kohta, et mees võib kaitseväkke minna, aga kui ühte lauset tõlgendatakse kolme erinevat moodi, siis on raske asju ajada. (Saaremaa VK tegi Markus Uuskarile pakkumise juba juunis, hiidlane võttis selle ka vastu, kuid nüüd selgus, et noormees peab ikkagi kaitseväkke minema, toim.). Ega poiss ise ka rõõmus ei olnud. Ühte nurgaründajat peame veel otsima hakkama, sest värskelt saabunud kolumbia mehest peame loobuma.