Teisipäev, 10. juuli 2018.

Loe kommentaare | Kommenteeri

Kliki ja vaata suuremat pilti

Saarlased Haapsalus rongkäigus. Roosas marsib Virge Treiel. FOTO: Priit Karjane

Nädalavahetusel käisid Saaremaa sportlased Haapsalus 43. Eesti omavalitsuste suvemängudel, et esindada seal esmakordselt suurt Saaremaa valda. Võistelda sai kümnel alal (sh juhtide võistlus), saarlased osalesid neist seitsmel ja said kahekümne üle 8000 elanikuga valla seas 234 kohapunktiga 11. koha.

Kuna Saaremaa vallal ei olnud välja panna meeste ega naiste võrkpallivõistkonda ning samuti ei osaletud tennises ja köieveos, kujunes osavõtjate arvuks 32 sportlast.

Koju toodi 5 medalit

Kuldmedalit ei õnnestunud Saaremaa valla sportlastel võita, kuid naisveteranide vanemas seltskonnas suutis märtsis oma esimest suurt juubelit tähistanud Virge Treiel tõugata kuuli 11.57, millega ta teenis saarlaste seas parima auhinna – hõbemedali. Praegu kergejõustikutreenerina töötav Treiel võitis teisegi medali, nimelt pronksi kettaheites tulemusega 32.07.

Ka 19-aastane Airike Kapp oli väga tubli ja teenis kaks medalit. Kettaheites andis 36.42 pronksi ja odaviskes 38.50 samuti pronksi. Meeskergejõustiklaste au hoidis üleval 53-aastane Tarmo Mändla, kes meesveteranide vanemas grupis suutis 3000 meetri jooksus tulemusega 10.24,32 pronksmedali võita.

Petankis ja mälumängus oli poodium lähedal

Väärikalt esines ka Saaremaa valla petanki segatriode esindusvõistkond koosseisus Katrin Lember, Urmo Auväärt ja Marek Kolk, kes saavutasid 36 võistkonna seas märkimisväärse viienda koha. Veerandfinaalis tuli neil vastu võtta kaotus hilisemalt võitjalt Jõhvi vallalt. Tublilt esines ka Saaremaa valla teine võistkond, kuhu kuulusid Margit Lepp, Siim Sooäär ja Aare Trave, nemad teenisid 20. koha.

Mälumängus jäi poodiumikoht vaid ühe punkti kaugusele. Korraldajate poolt esitati 50 küsimust, millest õige vastus anti 33 küsimusele. Paremusjärjestus kujunes järgnevaks: 1. Türi vald (75 p), 2. Viljandi linn (69 p), 3.–5. Keila linn, Pärnu linn, Hiiumaa vald (68 p), 6. Saaremaa vald (67 p). Kokku osales 31 võistkonda ja Saaremaa oli valdade arvestuses kolmas. Saaremaa eest võistlesid Tiit Pruul, Anders Vrager, Kaarel Eero, Tenno Sivadi ja Gunnar Usin.

Ka juhtide võistluses esineti väärikalt. SUP-laual teenis 21 osaleja seas alavõidu Saaremaa abivallavanem Jüri Linde. Ka naiste seas võistlenud Marilii Niitsil õnnestus just kõige paremini SUP-lauaga vee peal kulgemine – kümne osaleja seas tuli teine tulemus. Niits sai vehklemises neljanda ja automudelismis kaheksanda tulemuse, mis andis talle 10 naise konkurentsis kokkuvõttes neljanda ja üle 8000 elanikuga valdade seas kolmanda koha. Linde oli automudelismis 12. ja vehklemises 17., mis tähendas temale juhtide arvestuse üldkokkuvõttes 8. kohta.

Orienteerumises hoolitses parima koha eest Mart Aru, kes oli M35 võistlusklassis 17 orienteeruja seas üheksas. Orienteerumises lõid kaasa ka Toivo Lempu (M55, 10. koht), Vaige Aav (M45, 12.), Mihkel Naagel (M55, 14.), Raili Nõgu (N45, 16.), Heljus Saks (M21, 17.) ja Anu Tanila (N45, 20.).

Jalgrattakrossis lõid kaasa Heljus Saks (33. koht), Mihkel Naagel (37.) ja Tiiu Naagel (49.). Ketasgolfis osales saarlastest vaid Mart Aru, kes tegi 18 korviga rajal korraliku tulemuse (+5), kuid see andis 29 meesveterani seas üksnes 22. koha.

Kokku teenis Saaremaa seega 234 punkti: petank (42 p), mälumäng (41 p), juhtide võistlus (40 p), orienteerumine (32 p), jalgrattakross (30 p), kergejõustik (27 p), ketasgolf (22 p).

“Soovin tänada kõiki, kes Haapsalus käisid ja Saaremaa valda esindasid,” ütles Meie Maale kohapeal Saaremaa valda esindanud ja võistkonna komplekteerimisega tegelenud Saaremaa vallavalitsuse kultuuri- ja spordiosakonna spordinõunik Marden Muuk. “Järgmisel korral tahaksin mängudele minna suurema esindusega, kripeldama jäi võrkpallurite puudumine,” lisas Muuk.