Autor: Gunnar Usin
Teisipäev, 15. mai 2018.

Loe kommentaare | Kommenteeri

Kliki ja vaata suuremat pilti

FC Kuressaare meeskond on pühapäeval kodusel staadionil koos emadega üles rivistunud. Vasakult: Oliver Rass, Sander Viira, Ingmar Krister Paplavskis, Margus Rajaver, Eerik Poopuu, Sander Laht, Rasmus Saar, Märten Opp, Mairo Miil, Sander Seeman, Mario Pruul, Karmo Paju, Reivo Vinter, Elari Valmas, Mario Stern, Maarek Suursaar, Renno Soosaar. FOTO: Veiko Viil

Eesti meeste jalgpalli kõrgeimas, Premium liigas pidas Saaremaa esindusmeeskond FC Kuressaare üleeile Kuressaare linnastaadionil oma tänavuse esimese kohtumise murul ja pidi Paide linnameeskonnale 1:4 (1:2) alla vanduma. Auvärava lõi kapten Elari Valmas.

Kuna pühapäeval, 13. mail tähistati emadepäeva, siis ka FC Kuressaare mängijad otsustasid oma emasid nende päeval esile tõsta. Nii võisid 140 pealtvaatajat osa saada üsnagi haruldasest vaatepildist – FC Kuressaare mängijaid saatsid väljakule nende emad. “Kindlasti tuleb Paidega raske mäng, soovime seeria nendega viigistada. Mäng linnastaadionil ja emadepäev, kink emadele oleks kahtlemata poegade võit,” ütles jalgpall.ee vahendusel Kuressaare mängija Alari Saar enne kohtumist.

Kuressaarel oli eelmisest voorust kirjas 0:3 kaotus Transilt, kuid enne seda suudeti kirja saada väärtuslikud kuus punkti, kui järjepanu alistati Tallinna JK Kalev ja Tartu Tammeka.

Olgugi et netiportaal Betsafe ennustas, et kohtumise favoriit on Paide, kelle võidu korral saaks raha tagasi 1,55-kordselt ja Kuressaare võidu puhul 4,75-kordselt, siis Paide meeskonna peatreener Vjatšeslav Zahovaiko arvas risti vastupidi: “Vastase võitlusvaim on muljetavaldav ja selle kohtumise favoriit on Kuressaare.”

Tagantjärele tark olles tuleb nentida, et Saaremaa meeste emade kohalolek mängu tulemusele suurt kaasa ei aidanud. 21. minutil viis Michael Lilander Paide 1:0 juhtima ja 41. minutil tegi Tarmo Neemelo külaliste eduseisuks 2:0. Veidi enne poolaja lõppu teenisid viikingid penalti ja Elari Valmas lõi penaltist riietusruumivärava seisuks 1:2. Teisel poolajal saarlaste rünnakud vilja ei kandnud ja viigiväravat lüüa ei õnnestunud. Sellise olukorra kasutas ära nigeerlane Samson Onomigho Iyede, kes 81. ja 87. minutil kasvatas Paide eduseisu ja vormistas lõpptulemuseks 4:1.

“Mäng oli ühe-, maksimum kaheväravalise vahega, aga meil oli õiget rünnakul tegutsemist vähe,” tõdes FC Kuressaare peatreener Jan Važinski fckuressaare.ee vahendusel. “Kui me võtame viimase mängu, siis nad lubasid meil keskväljakul ja tagant läbi mängida, aga meil oli rünnak täna liiga lahja. Viimasel kolmandikul oli kehvad pakkumised ja valed otsused. Keha ja jalad olid poistel kanged. Üleminekut vasturünnakule tuleb veel harjutada,” lisas Važinski.

“Teisel poolajal oli nii, et kui me saime palli ja üritasime kontrarünnakusse minna, siis mitte midagi välja ei tulnud. Võib-olla andis tunda ka füüsiline vorm, sest see oli meil esimene kord muruväljakul mängida,” ütles Važinski mängujärgses intervjuus ERR reporterile Tarmo Tiislerile.

FC Kuressaare mängis koosseisus Ingmar Krister Paplavskis, Rasmus Saar (85. Reivo Vinter), Mario Pruul, Elari Valmas, Sander Viira, Mairo Miil, Märten Opp, Sander Seeman, Sander Laht (46. Maarek Suursaar), Margus Rajaver (78. Mario Stern), Oliver Rass.

Järgmise mängu peab FC Kuressaare homme Tallinnas sealse FC Floraga. Kodus saame oma jalgpallureid näha 23. mail, kui vastaseks tabeli punane latern Pärnu Vaprus.