Autor: Gunnar Usin
Esmaspäev, 30. aprill 2018.

Loe kommentaare | Kommenteeri

Kliki ja vaata suuremat pilti

RÕÕM ON PIIRITU: “KES VÕITIS?” “Kure, kure, kure ...” skandeeriti nagu ühest suust. FOTO: Gunnar Usin

Saaremaa jalgpalli kõige kõrgemal tasandil esindav FC Kuressaare alistas laupäeva pärastlõunal kunstmuruväljakul peetud Eesti Premium liiga teise ringi avakohtumises Tallinna JK Kalevi tulemusega 1:0 (1:0). Nii võeti magus revanš esimeses ringis pealinnas saadud 0:5 (0:1) kaotuse eest.

Kui kaotusmängus toimus äravajumine teisel poolajal, siis üleeile mängiti kaitses vägagi kompaktselt ja muljetavaldavalt just mängu lõpuosas. Noor väravavaht Ingmar Krister Paplavskis juhendas oskuslikult kaitsemängu ja kogenud Elari Valmas (meeskonna kapten) ja Sander Viira mängisid kaitses nagu “lõvid”.

“Viimane mäng Nõmme Kaljuga oli julgustav ning näitas, et oleme oma vigadest õppimas,” ütles Paplavskis klubi poolt mänguks koostatud trükise vahendusel. “Kalevi vastu loodame teha veel ühe sammu edasi ja üritame kodupubliku ees head mängu näidata ning punkte noppida,” pannalisas Paplavskis.

Punkte nopitigi, esimene nullimäng sai tõsiasjaks ja tabelis tõusti kaheksandale positsioonile. “Teisel poolajal pääses maksvusele meie distsiplineeritud kaitsemäng ja see otsustaski tulemuse,” ütles FC Kuressaare peatreener Jan Važinski vahetult peale mängu Meie Maale.

Kindlasti aitas meeskonna enesekindlale mängule kaasa varajane värav, mille lõi Sander Laht (pildil) kümnendal minutil. Teise poolaja esimestel minutitel oli Lahel suurepärane võimalus oma teine värav lüüa, kuid vastaste väravavahil õnnestus see siiski tõrjuda. Nii see mäng kulgeski, Kalev valdas rohkem palli, kuid Kuressaarel olid vastaste värava all ohtlikumad olukorrad.

Premium liigas mängitakse neli ringi, igas ringis on üheksa mängu. Seega kohtutakse kõigi meeskondadega neli korda. Esimeses ringis teenis FC Kuressaare üheksast mängust ühe võidu, ühe viigi ja seitse kaotust (väravate vahe 5:33), kokku neli punkti.

*  *  *
Elari Valmas: saame veel juurde pannalisas

Suur ja tähtis võit, mille taga oli suur tahe ja tõestus kodupubliku ees. Mängisime väga organiseeritult ja meeskondlikult kompaktselt kaitses. Ootasime kannatlikult oma võimalusi ja tekitasime mitmeid häid olukordi.

Olime hästi mänguks valmistunud, spetsiaalselt harjutasime mängueelsel päeval kogu meeskonnaga strateegilised nüansid läbi, meeskondlik pressing ja standardolukorrad, mis tõidki meile edu. Aga saame veel juurde panna, hooaeg on väga pikk.

Esimese ringiga võime siiski rahule jääda, kuigi kripeldama jäid suured kaotused. Eks amatööridena on raske professionaalide vastu, tase on märgatav, tähtis et näitaksime nende vastu sisu ja nii saame väljakult sirge seljaga lahkuda.

*  *  *

Jan Važinski: Esimese ringi hindeks paneksin kolm plussiga

Kuidas tänase (loe: laupäevase) mängu kokku võtad?
Enne mängu Kaleviga arvasime, et võime neid võita, sest eelmine mäng Nõmme Kaljuga (tulemus 0:3) näitas, et võime ka suurtega mängida. Esimene poolaeg oli ratsionaalne, lõime kiire värava, lisaks oli veelgi võimalusi. Teisel pool-ajal näitasime distsiplineeritud kaitsemängu. Mõlemad poolajad olid meie poolt korralikult mängitud.

Keda meeskonnast esile tõstaksid?
Sellises mängus on raske kedagi eelistada, sest terve meeskond võitles tulemuse nimel. Ehk oli selleks mängijaks noor Paplavskis, kes juhtis hästi kaitset. Valmas ja Viira olid samuti head.

Millise hinnangu annaksid esimesele ringile?
Koolipoisiskaalal paneksin meeskonnale hindeks “3+”. Kolm sellepärast, et suutsime vältida väljalangemistsooni kukkumist. Pluss sellepärast, et noored said Premium liiga debüüdiga enam-vähem hakkama. Kui FC Kuressaare viimati viis aastat tagasi selles liigas mängis, siis kogemust on üksnes neljal mehel – Sander Lahel, Elari Valmase, Sander Viiral ja Margus Rajaveril. Seega kulus esimene ring pigem sisseelamiseks ja kohanemiseks.

Kuidas hindad meeskonna hetkevormi?
Arvestades tihedat mängugraafikut ja vähest taastumisaega, siis füüsilise vormi üle ma väga kurta ei saa. Vigastuse pärast on väljas kaks poolkaitsjat, Rasmus Saar hüppeliigesega ja Karl Ivar Maar reielihasega, kuid mehed löövad juba treeningutel kaasa.

Millist punktisaaki ootad teisest ringist ja milline on meeskonna lõppeesmärk?
(naerab) No teises ringis sooviksime ikka rohkem kui neli punkti saada ja koht võiks sügisel olla kaheksas või kõrgem, mis välistab üleminekumängud.

Maakonna koolid parandasid oma kohta (1)
Prügiveo hinna tõusu saab leevendada jäätmeid liigiti kogudes (23)