Kolmapäev, 14. märts 2018.

Loe kommentaare | Kommenteeri

Kliki ja vaata suuremat pilti

Saaremaa VK peatreener Urmas Tali (esiplaanil) on meeskonna Jelgava hallis fännide ette kätlema toonud. FOTO: Gunnar Usin

Saaremaa võrkpalliklubi kohtus Läti meeskonnaga VK Biolars/Jelgava Credit24 meistriliiga põhiturniiri viimases voorus ja sai numbriliselt lihtsa, kuid mänguliselt raske 3:0 võidu. Sama klubi on vaja alistada ka kahe võiduni peetavas veerandfinaalseerias.

Selle loo avaakordiks kõlbaks lause – ei saa me läbi Lätita. VK Biolars/Jelgava on osutunud meeskonnaks, kellega tuleb Saaremaa VK-l kohtuda vähemalt kolm korda järjest. Arvestades sitket vastupanu, mida Balti riikide ühisliiga põhiturniiri parim Saaremaa VK koges läinud pühapäeval Jelgavas Zemgale spordihallis peetud viimases põhiturniiri mängus, pole välistatud, et selle Läti klubiga tuleb kohtuda ka neljal korral järjest.

Kohalesõitnud fännid lootsid, et Saaremaa suudab põhiturniiri kaheksanda vastu lihtsamalt hakkama saada, kuid võta näpust. Esimesed kaks geimi kulgesid suhteliselt ühe stsenaariumi järgi – Saaremaa saavutas algedu 8:6, kuid loovutas selle ja avastas end mõlemal korral kaotusseisust 21:23. Ometi suudeti mõlemal korral sellest ebamugavast olukorrast välja tulla. Esimene geim võideti tulemusega 27:25 (otsustav punkt tuli vastaste ründeveast) ja teine lõpuks 30:28 (otsustav punkt Siim Põlluääre hanitusest).

Ka kolmandas geimis juhtis Saaremaa 8:6, seejärel 11:9 ja 12:10, kuid siis läks Saaremaa oma teed. Siim Põlluäär ja Tomaš Halanda lõid efektiivsemalt ja Mihkel Tanila peremehetses blokis. Nii mindi ette 21:12 ja 23:14, lõpunumbritena fikseeriti 25:17 (matšpalli lõi maha Põlluäär). Põlluäärelt 24, Halandalt 12, Tanilalt 10 punkti.

“See oli närviline mäng, kus esimestes geimides eksisime ise liiga palju,” tunnistas ka Saaremaa VK loots Urmas Tali. “Siin Jelgavas nalja ei ole, niisama ei anta midagi. Järgnevad mängud on play-off mängud ja peame leidma õige häälestatuse,” lisas Tali.

“Meil ei jätkunud rünnakul piisavalt agressiivsust,” tõi Biolarsi peatreener Jurijs Deveikus välja kaotuse peamise põhjuse. “Kui neljapäeval (loe: homme) ka sellised närvesöövad geimilõpud tulevad, siis sooviksin oma meeskonnale rohkem õnne,” lisas Deveikus naljatamisi.

Saaremaa VK põhiline rivaal Pärnu VK alistas pühapäeva õhtul pisut hiljem lõppenud koduses mängus Tallinna Selveri tulemusega 3:1 (25, 15, -16, 19). Kevin Saar oli 12 punktiga Pärnu poolel resultatiivsuselt teine mees.

Veerandfinaalides kohtuvad: Saaremaa VK – VK Biolars/Jelgava, Pärnu VK – RTU/Robežsardze, Tartu Bigbank – Rakvere VK, SK Jekabpils Luši – Tallinna Selver.