Esmaspäev, 05. veebruar 2018.

Loe kommentaare | Kommenteeri

Kliki ja vaata suuremat pilti

Treener Asko Esna diagonaalründajale Siim Rantanenile (nr 8) juhtnööre jagamas. Keskel libero Tom Torn (nr 2). FOTO: Gunnar Usin

Kuressaare võrkpallimeeskond pole sel hooajal jätkuvalt kodusaalis Eesti esiliiga meistrivõistlustel kaotusekibedust tundma pidanud.

Üleile alistati arvukate fännide kaasaelamisel Eesti Maaülikooli (edaspidi: EMÜ) meeskond tulemusega 3:2 (-23, 23, -22, 17, 13). See oli neile esiliigas ühtlasi neljandaks järjestikuseks võiduks. Kuressaare meeskonna meelekindlus võiks siin paljudele eeskujuks olla, sest terve kohtumise vältel oldi tagaajaja rollis. Saarlasi ei ehmatanud, et nad 0:1 ja 1:2 geimidega kaotusseisu jäid, lisaks näidati ka otsustavas geimis seisul 4:7, et võideldatakse lõpuni. Mis mõistagi veelgi tähtsam – võiduka lõpuni.

Esimeses geimis õnnestus EMÜ-l paaripunktilist edu lõpuni hoida ja nad võitsid avavaatuse tulemusega 25:23. Seejärel sai Kuressaare oma mängu paremini jooksma ja seisu osas vastati teises geimis samaga – 25:23 ja 1:1.

Kolmandas geimis ründas EMÜ just keskelt väga resultatiivselt ja peaasjalikult seeläbi kuulus see geim tulemusega 25:22 neile. Neljandas geimis suutsid saarlased vastaste temporündajaid pidurdada ja nende võidunumbrid olid 25:17.

Vahelduva eduga kulgenud viiendas geimis haaras algedu EMÜ – 3:0. Nende kolmepunktiline edu jätkus seisudel 5:2 ja 7:4. Kuid siis said meie mehed oma rünnaku tööle, vastased eksisid ka pallingutel ja ülipingeline lõpp kuulus Kuressaarele numbritega 15:13.

Kodumeeskonna resultatiivseim oli 22 punktiga Siim Rantanen.
“Hea mäng oli,” ütles treener Asko Esna vahetult peale matšpalli. “Me ei saanud kolmandas geimis kuidagi vastaste temporündajaid kinni. Andsin diagonaalründajale Siim Rantanenile, samuti nurgaründajatele Robin Albale ja Sander Talistule märku, et nad keskele blokki abistama läheksid. See hakkas ka lõpuks toimima. Meie nurgaründajad olid nende omadest paremad ja eriti tegi mulle heameelt 17-aastase Hardi Auna õnnestunud sissetulek, kes sai temporündeosakonnas hästi hakkama,” lisas Esna.

Eile kohtus Kuressaare võõrsil Liider/Rae Vallaga ja pidi paraku vastu võtma kindla 0:3 (18, 19, 22) kaotuse.

PILT: Treener Asko Esna diagonaalründajale Siim Rantanenile (nr 8) juhtnööre jagamas. Keskel libero Tom Torn (nr 2).

Auto põrutas Tallinna tänaval läbi aia  (8)