Esmaspäev, 05. veebruar 2018.

Loe kommentaare | Kommenteeri

Kliki ja vaata suuremat pilti

VÕIDUMÄNG PEETRI VASTU: Gerli Gull löögil, esiplaanil vasakul Raili Sepp ja paremal Cristin Lepp, taga vasakul Kristi Põld ja paremal Reelika Raap. FOTO: Andra Vabar

Kuressaare võrkpallinaiskond astus üleeile Kuressaare spordikeskuses otsustava sammu, et võita Eesti naiste võrkpalli esiliiga põhiturniir, kuna alistati peakonkurent Peetri VK trilleriks kujunenud mängus tulemusega 3:2 (21, 17, -19, -19, 7).

Laupäeval oli Kuressaare spordikeskuse väikesesse ehk rahva seas tuntud “vanasse kaluri” saali oli kogunenud arvestatav publik, kes soovisid oma silmaga näha, kas kohalik Kuressaare naiskond suudab oma põhikonkurendi Peetri VK võita ja kui suudab, siis kuidas seda tehakse. Ja nüüd, tagantjärele tark olles, võime öelda, et pettuma ei pidanud ükski Kuressaare naiste toetaja.

“Mängu alguses toimus teineteise kompamine, kuid peagi saime oma võistkondliku koostöö sujuma,” rääkis Meie Maale mängiv treener Raili Sepp. Tõepoolest, kui esimeses geimis oldi veel tagaajaja rollis ja võit (25:21) tuli peamiselt hea bloki toel alles geimi lõpuosas, siis teises geimis ei antud vastastele üldse sõnaõigust – Peetri tambiti maha tulemusega 25:17.

Siis tuli Kuressaare naiskonnal teha sunnitud vahetus. Sidemängija vahetus on alati riskantne, sest igal tõstjal on oma tempotunnetus ja mängujoonis, millega ründajad harjuma peavad ja seda tehakse peamiselt siis kui treener soovibki mängu muutust tuua või siis, kui põhisidemängija vigastada saab.

Toomela lahkus poole mängu pealt Tallinna

Aga laupäeval peetud põhiturniiri tähtsaimas mängus pidi põhisidena suurepäraselt hakkama saanud Gerli Toomela peale teist geimi praami peale ruttama, et aidata Tallinna Ülikooli Balti liiga mängus.

Õnnetu oli olukord ka seetõttu, et Tallinna ülikooli teine side oli haiguse tõttu eemal ja nii oli Toomela nende ainus valik.

“Enne kui Gerli Toomela pidi minema kaitsma ka oma teise võistkonna au, oli emotsioon saalis võimas,” rääkis Sepp olukorrast saalis, kui 2:0 juhtima asuti.
Loomulikult oli teisel sidemängijal Kristi Põllul keeruline “külmana” paugupealt mängu sulanduda, kuid tema suured kogemused olid talle kindlasti abiks. Siinkohal tuleb mainida ka seda, et alates kolmandast geimist pani Peetri juurde nii pallingul kui kaitses.

Kolmandas geimis lõid Peetri naised kuus serviässa, Kuressaare vastas viie servivega. Neljandat geimi iseloomustab see, et Kuressaare ei saanud kuidagi oma rünnakuid realiseeritud, sest vastased mängisid hästi kaitses. Meenuvad olukorrad, kus meie naiskonna ründaja Gerli Gull sai segamatult rünnata, kuid ikkagi suutsid Peetri naised olla õiges kohas ja esmapilgul lootusetuna tundunud pallid üles tuua.

“Kolmandas ja neljandas geimis vastased kosusid,” kommenteeris Sepp. “Targalt tegutses Saaremaa juurtega Triin Haidla, kes valmistas meile peavalu nii servi kui rünnakuga. Meie enda vead tegid vastaste elu ka oluliselt lihtsamaks,” lisas Sepp.

Vaatamata Kuressaare naiste pingutustele tuli neil kaks geimi ühesuguse tulemusega 19:25 vastastele loovutada.

Põld tegi otsustava serviseeria

Viies geim on teatavasti lühike (mängitakse 15 punktini) ja ülioluline on, kes seal paremini minema saab. Servima asus Kristi Põld ja punktid hakkasid tulema. Vastased ei saanud pallingut korralikult kätte ja nii kestis see seisuni 7:0. Seejärel lubas Põld ka endale servivea, kuid oli näha, et sellisest paugust ei suutnud Peetri enam toibuda. “Kristi serviseeria järgselt vastastel enam võhma ei olnud,” arvas ka Sepp.

Peetri pink oli ka lühem, viiegeimilises mängus on see oluline faktor ja saarlannade hoogu ei suutnud enam keegi peatada. Maruliste hõisete saatel võideti viimane geim kindlalt 15:7 ja vahepeal juba käest libisema kippunud mäng 3:2, mis oli saarlannadele juba seitsmendaks järjestikuseks võiduks.

Laupäeval peeti naiste esiliigas ka teine tähtis kohtumine. Kolmandat kohta hoidnud Ülenurme rabeles võõrsil tiitlikaitsja Sparta vastu välja 1:2 kaotusseisust, kui viiegeimilises vastasseisus võeti magus 3:2 (-22, 14, -25, 12, 5) võit.

Kümnest mängust 24 punkti kogunud Kuressaare jätkab esikohal. Ühe punktiga jääb maha teiseks tõusnud Ülenurme ja kahega kolmandaks langenud Peetri VK. Sparta hoiab 15 punktiga neljandat kohta.

Kuressaare naistel on jäänud põhiturniiril pidada veel kaks kohtumist: 18. veebruaril kodus tabeli eelviimase VK Kramp N1-ga ja 4. märtsil Tallinnas tabeli viimase Neemeco/Gerardo's Toys’iga. Poolfinaalid on kavas pidada 26. märtsist 8. aprillini.

Politseinike solvaja sai karistuseks 10 päeva aresti (1)