Loe kommentaare | Kommenteeri

Kliki ja vaata suuremat pilti

Tesmani mehed Raigo Sooär ja Mairo Rumm. FOTO: Gunnar Usin

Nädalavahetusel jätkusid Kuressaare spordikeskuses Saaremaa meeste korvpallimeistrivõistlused viie meeskonna osavõtul.

Laupäevases keskses mängus kohtusid Tesman ja BC Käsa. Tesman oli tänavust turniiri alustanud kahe võiduga – 94:67 alistati spordikool/Vesse ja 79:77 Estlant (endine Saare Erek). BC Käsa oli aga leppinud kahe kaotusega – 78:88 alistuti Estlantile ja 66:71 Orissaare Träxile.

“Ausalt öeldes ei mäletagi enam, millal me viimati Tesmanit võitsime, vist umbes viis aastat tagasi,” meenutasid Käsa mehed enne mängu. Nii võis Tesmanit õigustatult favoriidiks pidada.

Mäng algaski Tesmani dikteerimisel, kes võitis esimese veerandaja tulemusega 21:13. Seejärel mäng tasakaalustus ja poolajale mindi samuti Tesmani kaheksapunktilises edus – 42:34. Kolmandal veerandajal suurendas Tesman vahe 12 punktile (61:49) ja tundus, et nende võitu ei suuda miski väärata.

Nii ei arvanud aga BC Käsa, kelle mehed tundusid viimasel veerandil justkui värskemad ja said parema kaitse arvelt vahe tasa mängitud. Kui esimesel veerandil suudeti Tesmanile visata 13 punkti, siis viimasel 26, Tesman suutis vastata 14-ga ja nii mindi seisul 75:75 lisaajale.

Seal oli Käsal n-ö taganttulija eelis ja lisaaeg kuulus tulemusega 12:5 samuti neile. Lõppskooriks fikseeriti mõnevõrra üllatav 87:80 võit BC Käsale. Tõelise viskekontserdi korraldas Karli Saar, kes viskas Käsa kasuks koguni 32 punkti. Heikko Jäe arvele kogunes Tesmani parimana 20 punkti.

Orissaare sopsas kolmestega

Üleeile kordus samasugune stsenaarium “vanade sõprade” Orissaare ja Tesmani vahel. Olgugi et Orissaare võitis suhteliselt lahtise mänguga avaveerandi 25:24, siis poolajaks oli seis 40:37 Tesmani kasuks. Kolmanda veerandaja lõpuks suutis Orissaare jälle ühe punktiga (56:55) juhtima minna, kuid sinnamaani oli väljakul näha võrdsete heitlust.

Viimasel veerandil suutis Orissaare kaitses juurde panna, Tesmani visked enam seetõttu ei tabanud ja Orissaare nõelas vasturünnakutel Tesmanit valusate kolmestega. Sealt tuli vahe sisse, mida Tesman enam tagasi mängida ei suutnud. Lõppskooriks jäi 80:69 Orissaarele.

Üleplatsimees oli Sander Mets (Tesman) 25 punktiga, talle assisteeris hästi ka Raigo Sooär, kelle arvele jäi 18 punkti. Orissaare punktid jagunesid märksa ühtlasemalt – Aivo Laul (18 p), Raul Koppel (14 p), Markus Metsala ja Härmo Lambut (mõl 13 p).

Teisi tulemusi: Orissaare Träx – spordikool/Vesse 99:61, Estlant – spordikool/Vesse 93:50.