Autor: Gunnar Usin
Teisipäev, 21. märts 2017.

Loe kommentaare | Kommenteeri

Kliki ja vaata suuremat pilti

SAARLASED TASSIVAD RAKVERET: Siim Põlluäär (vasakult), Kevin Saar, Andris Õunpuu, (ees) Alari Saar vahetult pärast finaalivõitu. FOTO: Elis Armuand

Baltimaade võrkpalliklubisid ühendava Credit24 meistriliiga haaravas finaalis alistas Rakvere võrkpalliklubi tulemusega 3:2 Pärnu võrkpalliklubi.

Rakvere võtmemängijate hulka kuulub neli saarlast – diagonaalründaja Siim Põlluäär, nurgaründajad Kevin Saar ja Andris Õunpuu ning libero Alari Saar.
Kui kasutada telekanali Kanal 12, mis pühapäeva õhtul Võru spordikeskuses aset leidnud Balti liiga finaalmängust otsepilti edastas, spordikommentaatorite kõnepruuki, siis Rakvere võit on sensatsioon! Selles n-ö live (ingl k otseülekanne – toim) hinnangus võis olla ka varrukatäis emotsiooni, kuid üllatus see ometi oli.

Sel aastal osales Balti liigas (ametlikult Credit24 Meistriliiga – toim) 14 meeskonda Eestist, Lätist ja Leedust, kes mängisid kaheringilise põhiturniiri. Kõige edukamaks osutus Tartu Bigbank, kes võitis 26 kohtumisest 24.
Järgnesid Tallinna Selver (23 võitu) ja Pärnu VK (22 võitu). See kolmik oli selgelt ülejäänutest parem, kuna neljanda koha saanud Vilniaus Kolegija/Flamingo teenis vaid 17 võitu ja Rakvere võrkpalliklubi (edaspidi VK, 15 võitu) lõpetas Balti liiga alles viiendana.

Seega kohtuti veerandfinaalis Leedu klubiga Vilniaus Kolegija/Flamingo, kes alistati kahel korral 3:0 ja nii oli tee final four’i (esineliku turniir – toim) avatud.

Lätlane Caics tõi mängu pöörde

Poolfinaali algus favoriidikoormat tassinud Tartu vastu oli vaevaline. Avageim kaotati 18:25. Mängu tõi pöörde teise geimi lõpp, kus 20:23 kaotusseisust tegi muljetavaldava serviseeria Rakvere lätlasest sidemängija Artis Caics. Teine geim võideti nii lõpuks 26:24. Eriti muljetavaldav oli lätlase serviseeria neljandas geimis. Nimelt eduseisult 8:4 lõpetas ta serviseeria seisuks 18:4! Hiljem tunnistati Caics ka liiga parimaks sidemängijaks.

Eriti hästi sekkus kolmandas geimis Kevin Saar. “See geim oli puhas Kevini jõudemonstratsioon. Pallur lõi 11 tõstest punktiks seitse ja kogus efektiivsusnäitajaks +6,” kirjutab volley.ee.

Lõpuks kirjutati Rakvere võidunumbriteks Tartu üle 3:1 (-18, 24, 17, 10). Üleplatsimees oli Siim Põlluäär (16 punkti), Kevin Saar tõi Rakverele 14 ja Andris Õunpuu neli silma.

Rakvere alustas jälle vaevaliselt, kuid ega Pärnu neile erilist võimalust pead tõsta andnud ka, sest neil tuli kõik välja, mis vähegi ette võeti. Nii leidis Rakvere end kiirelt 0:2 kaotusseisust. Esimeses geimis saadi vaid 12 silma, teises 20.
“Ega esialgu ei uskunud küll, et võiksime võita,” tunnistas ka Kevin Saar Meie Maale antud intervjuus. “Tartu vastu saime oma mängu hästi tööle ja Siimuga (Põlluäär – toim) suutsime need asjad ära teha, mida meilt oodati. Samas teadsime, et Pärnu mäng meile hästi ei sobi (sel hooajal ainult kaotused – toim) ja tuleb raske matš. Kaks geimi saime üsna kindlalt nahad, aga suutsime nende survele vastu pidada ja võitsime kuidagi kolmanda,” lisas Saar.

Tegelikult tõi just kolmanda geimi lõpp mängu teatud pöörde selles suhtes, et see andis Rakverele ja nende poolehoidjatele lootust, et Pärnut on võimalik võita. Just Saar tõmbas oma kahe võimsa ründelöögiga geimi lõpus ka nende fännid käima.

Põlluäär on liiga väärtuslikem mees

“Neljas geim oli tõeline triller. Täiesti võrdsete mäng. Lõpuks veel oli Pärnul matšpall, kuid suutsime palli üles tuua ja maha lüüa. Pärast neljanda geimi võitu teadsime, et viies on niikuinii loterii ja kes parema stardi saab, see ka võidab. Aga viies ikkagi läks punkt-punktis. Ühel hetkel ütles Põlluäär, et aitab küll ja võtame selle nüüd ära. Suuresti tänu temale see viies geim meile tuligi,” rääkis Saar.

Rakvere võidunumbrid olid 3:2 (-12, -20, 22, 24, 13). Põlluäär oli 27 punktiga jälle üleplatsimees, ühtlasi tunnistati ta liiga kõige väärtuslikumaks mängijaks ja parimaks diagonaalründajaks. Saar lisas 14 ja Õunpuu 7 punkti. Saarlane Hindrek Pulk tõi Pärnu neljanda skoorijana 14 punkti ja poolsaarlase Markkus Keele panuseks jäi viis silma.

“Võidupidu kestis hommikuni. Alustasime õllepubist nr 17, kus fännid ja toetajad samuti osalesid. Pärast liikusime meeskonnaga Mõisaaita, kus sai poistega kõva pidu maha peetud. Teisipäeval jälle trenni ja eestikatel saab nüüd olla eesmärgiks ainult võit,” lisas Saar eile hommikul.

Noored vutimängijad pidasid lahingut ka väljaspool staadionit (3)