Autor: Gunnar Usin
Esmaspäev, 20. märts 2017.

Loe kommentaare | Kommenteeri

Kliki ja vaata suuremat pilti

Orissaare Träxi mängiv treener Mati Rüütel (nr 4) joonistab Vesse vastu rünnakuskeemi. Teda jälgivad (vasakult) Gert Kaldmäe (nr 9), Alari Hiis (nr 8) ja Karl-Kustav Kuning (nr 7). Foto. Gunnar Usin

Nädalavahetusel mängiti Kuressaare spordikeskuses maakonna meeste korvpallimeistrivõistluste poolfinaale. Finaalipääsme tagas Orissaare Träx, kes alistas kahel korral Spordikool/Vesse meeskonna. Tesmani ja Saare Ereki mängude seis on 1:1.

Laupäeval jooksid esmalt väljakule Tesman ja Saare Erek. Olgugi, et tribüünil oli pealtvaatajaid vähevõitu, siis mängunehed platsil teineteisele hinnaalandust ei teinud. Palju tähelepanu pöörati just kaitsemängule, võideldi iga lahtise palli pärast, aga skoor oli visa kasvama.

Erek ei suutnud esimesel veerandajal ehk esimese kümne mänguminutiga isegi kümmet punkti täis visata. Ja ega Tesmanilgi selles osas hõisata ei olnud, sest ka nende kontosse oli veerandajaga kogunenud vaid 12 punkti. Teisel poolajal asi pisut paranes, aga ainult pisut.

Tesman suutis teisel veerandajal 18 punkti, Erek 13 ja nii mindi poolajale seisul 30:23 Tesmanile.

“Mängus on tunda play-offi hõngu,” ütlesid Tesmani ja Ereki treenerid Lembit Soe ja Siim Hiie poolajapausil Meie Maale nagu ühest suust.

“Me mängime küll viskepositsioonid välja, kuid mehed ei suuda täna kuidagi tabada,” lisas Hiie.

Teise poolaja alguses jätkati samamoodi kui mängu alguses. Kaitses oldi head, rünnakul mitte.

Erek viskas kolmandal veerandil 10, Tesman 11 punkti. Mängu tõi otsustava pöörde viimane veerand. Tesman jooksis kahel korral kiiresse ja kasvatas vahe suuremaks kui kümme punkti. Ereki mehed pommitasid pigem kaugelt, kuid visked ei läinud. Punkte tuli enamjaolt Siim Pildre läbimurrete pealt. Seevastu hakkas Tesman ka kaugelt tabama ja purustas Ereki neljandal veerandil tulemusega 25:11, kogu mäng Tesmanile 66:44.

“Kaitses seisime enam-vähem, aga visketabavus oli vilets. Ka vabavisked ei läinud, nii on raske mängu võita,” rääkis Hiie peale mängu lõppu.

“Murdsime vastase hea kaitsega. Olime füüsiliselt ka pisut paremad, seepärast suutsime lõpus rohkem,” võttis Soe mängu kokku.

Eilses korduskohtumises otsustas mängu saatuse esimene poolaeg, kus Erek suutis 10-punktilise vahe sisse mängida.

Kuigi Tesman üritas kõvasti, siis alla seitsme punkti vahet vähendada ei suudetud. Teisel poolajal kasvas see vahepeal 15-punktiliseks, kuid lõpus põlesid tablool Ereki võidunumbrid 72:62 (38:28).

Vesse näitas Träxile hambaid

“No täna suutsime kaitses palju paremini mängida ja ka rünnak sujus,” kommenteeris Hiie.”Mäng jäi meie esimese poolaja olematu kaitsemängu taha, teine poolaeg oli OK,” rääkis Soe.

Saare Ereki ja Tesmani otsustav kohtumine leiab aset eeloleval pühapäeval.
Laupäevases teises mängus kohtusid tiitlikaitsja Orissaare ja Spordikool/Vesse. “Mul on täna pingil 12 meest ja kavatsen neid kõiki ka mängitada,” ütles Vesse treener Enn Laanemäe enne mängu algust. Mitmed korvpallisõbrad arvasid mängude vaheajal, et vaatamata Orissaare ühe võtmemängija Aivo Laulu puudumisele on ida-saarlased ikkagi favoriidid.

Mängu algus näis seda ka kinnitavat. Träx asus juhtima 20:15 ja võitis veerand-aja 22:18. Teisel veerandajal Träxi visked enam ei tabanud ja Vesse mängis vahe tasa. Vähe sellest, poolajaks põlesid tablool Vesse edunumbrid 32:31.

Teisel poolajal saavutas Träx mitmel korral peamiselt Raul Koppeli ja Gert Kaldmäe visetest neljapunktilisse eduseisu, aga alati oli Vessel vastus olemas ja punkt-punkti heitlus jätkus kuni viimase veerandi keskpaigani.

Kui mängida jäi kolm minutit, tabasid järjepannu Träxi kaks kaugviset (ühe neist mängiv treener Mati Rüütel) ja vahe oli üheksapunktiline. Kuid Vesse näitas sisu. Peamiselt tänu Vesse kapteni Tauno Selbergi üksikläbimurretele oli vahe jällegi vaid kaks punkti. Lõpus mängis Träx siiski pisut kindlamalt ja nii saavutati raske 73:66 võit.

“See võit tuli meile tõesti raskelt. Vastastele tuleb au anda. Kõik jäi lõpu peale ja võit tuli tänu sellele, et suutsime lõpu eel hästi tabada,” rääkis Rüütel Meie Maale.

“Tegime korraliku mängu, kuid liiga palju oli tehnilist praaki ja kaitses jäädi kohati uniseks,” võttis ka Laanemäe laupäevase mängu kokku.

Träx viskas 16 kolmest

Eile sai Orissaare kiire algedu ja võitis esimese veerandaja 24:11. Vesse mängis püüdlikult, kuid Träx näitas harvanähtavat viskekindlust – enam kui pooled punktid tulid neil kolmepunktivisetest. Kokku läbis korvirõnga koguni 16 Träxi kaugviset.

Nii võttis Orissaare meeskond kindla 88:60 võidu ja kindlustas esimesena finaalipääsme. “Täna võitsime tänu heale resultatiivsusele ja kaitse pidas ka hästi,” kommenteeris pühapäeval treenerikohuseid täitnud Raul Koppel.

MART SOIDRO AINULT MEIE MAAS: Kumb on hullem, kas Lillo või Kallo?