Autor:
Ly KallasNeljapäev, 07. juuli 2016.
Loe kommentaare |
KommenteeriKuressaare täiskasvanute gümnaasium (KTG) on ainus mittestatsionaarse õppega üldhariduskool (7.–12. kl) Saaremaal. Kooli moto on JULGE ÕPPIDA!Statistika näitab, et Saare maakonnas on põhiharidusega ja sellest madalama haridusega inimeste arv küllaltki suur. Mida aeg edasi, seda suuremaid piiranguid madal haridustase edaspidisteks valikuteks seab. Sageli lükatakse katkenud haridustee jätkamine tulevikku just julguse puudumise või teadmatuse tõttu.
Kes on oodatud õppima KTG-sse?
Mingeid piiranguid täiskasvanute gümnaasium õppida soovijatele ei sea, v.a põhikooliosa vanusepiirang 17 eluaastat. Samas on võimalik vajadusel jätkata meil ka põhikooliõpinguid nooremal vanuserühmal, kui õppijal on Rajaleidjast saadud vastav õppenõustamiskomisjoni nõusolek.
Täiskasvanute gümnaasiumis õpivad koos nii 17- kui 57-aastased. Õppimine meie koolis on tasuta.
Tasulised on ainult teistest koolidest meie kooli õpiabiosakonnast lisatunde võtvate õpilaste tunnid.
Milliseid õppevorme kool pakub?
Üldharidusosakonnas on võimalik õppida päevases õppes (2–3 päeva nädalas), õhtuses õppes (2–3 õhtut nädalas), e-õppes (2 päeva kuus või vastavalt kokkuleppele). Võimalik on õppida ka üksikaine õppijana, st et valitakse kas ainult riigieksamiained või tehakse muu valik vastavalt vajadusele. Kooli õppetöö korraldus on paindlik ja õppijate individuaalsust arvestav.
Samuti kehtib meie koolis VÕTA ehk varasemate õpingute ja töökogemuste arvestamine.
VÕTA võimaldab arvestada varem sooritatud õpinguid, täienduskoolituses või iseseisvalt õpitut ja töökogemuse kaudu omandatud teadmisi ja oskusi.
VÕTA on kasulik neile, kes soovivad jätkata poolelijäänud õpinguid ning kellel on olemas varasemad täienduskoolitustest, töö- ja muudest kogemustest saadud teadmised ja oskused. Seda kõike saame arvestada õppijate vastuvõtmisel kooli, et vältida juba õpitu taasõppimist (välismaal saadud keeleoskus jms).
Milliseid valikaineid pakub KTG õppekava?
KTG-s on võimalik õppida ettevõtlust, majandust, arvutiõpetust, usundiõpetust, giidindust, merendust. Igal aastal püüame valikainete valikut uuendada vastavalt nõudlusele. Lisaks on meie koolis võimalik omandada madruse kutsetunnistus. Uuendatud madruseõppe õppekava sisaldab ka väikelaevajuhtimise osa.
Mida kujutab KTG täiendõppeosakond?
Meie kooli täiendõppeosakonnas toimuvad erinevad tasuta ja tasulised kursused kõigile soovijatele üle Saaremaa.
Hästi on meil käima läinud eesti keele õpe muukeelsele elanikkonnale, samuti käiakse inglise keele, vene keele ja soome keele kursustel. Mitmed asutused on oma töötajatest moodustanud keeleõpperühmi ning meile võõrkeeli õppima saatnud. Samuti teeme koostööd töötukassaga ning viime läbi nende poolt rahastatud töötute koolitusi.
Täiendõppe osakonna alla kuulub ka KTG KARJÄÄRIKOOL, kuhu on oodatud enesetäiendamise eesmärgil erinevaid loenguid kuulama kõik soovijad üle kogu Saaremaa. Vanusepiiranguid pole, kuid praktika näitab, et enamus loengutel osalejaid on vanuses 20–60 aastat.
Karjäärikooli loengutesarjas on esinejateks oma ala tuntud tegijad üle Saaremaa ja saarlased, kes mujal oma kutsumuse leidnud või julgenud elus ette võtta kannapöördeid. Loengud toimuvad iga kuu 2. esmaspäeval KTG koolitusklassis kell 18–19.30. Täpsemat infot loengu teemade kohta saate kooli koduleheküljelt. Kõik huvilised on teretulnud! Eelregistreerimine pole kohustuslik, vaid soovituslik hiljemalt loengupäeva hommikuks aadressile sekretar@ktg.edu.ee.
Millal tuua sisseastumisavaldusi?
Täiskasvanute gümnaasiumi üldharidusosakonda (7.–12. kl) saab avaldusi täita 1. augustini elektrooniliselt kooli koduleheküljel. Alates 1. augustist kuni 25. augustini saab avaldusi täita ka KTG õppehoones, Garnisoni 16, kohapeal. Täpsema info leiate kooli koduleheküljelt www.ktg.edu.ee või kirjutades aadressile kool@ktg.edu.ee.
Tere tulemast – olete oodatud!