Autor:
MMLaupäev, 20. oktoober 2018.
Loe kommentaare |
KommenteeriMaailm kukuks kolinal kokku, kui inimesed saaksid asjadest täpselt ühtmoodi aru. Tähendaks see sisuliselt seda, et keegi ei mõtleks enam edasi ega tagasi. Lihtsalt oleleks. Niimoodi on igasugused vastuolud, möödarääkimised, negatiivsed mõtted, emotsioonid ja tunded edasiviiv jõud. Võimalik, et niimoodi ei mõelda, aga paraku kinnitab ka ajalugu täpselt seda mõtet. Detailidesse laskumata.
Antud juhul see Saaremaa valla struktuurimuutus. Iseenesest ei ole ju halb, kui asjad on liikumises, üldse mitte, aga halb on see, kui asju tehakse kuidagi ülejala ja korralikult vaagimata kõiki asjaolusid. Just sellele Andres Tinno viitab.
Ent enne kui midagi teha, võiks kaaluda kõik aspektid läbi. Praegu tundub, et keegi kuskil midagi otsustas või oli see keegi eriti edukas diplomaat, et veenda asju nägema läbi tema silmade.
Nii või teisiti tähendab praegune kavas olev stuktuurimuutus vaid liikumist järgmise juurde. Ehk siis, kui need muutused jõustuvad, on selge, et tuleb veel midagi muuta. Niisiis on praegune muudatus vaid eelmäng.
20. oktoober 2018