Autor:
MMKolmapäev, 18. september 2019.
Loe kommentaare |
KommenteeriVeel sel kuul alustab Kuressaare haiglas vastuvõttu hematoloog Ines Vaide.Kuressaare haigla juhi Märt Kõlli sõnul toimub esimene vastuvõtt 19. septembril. “Edasi võtab ta vastu oktoobris. Soovitame inimestel vaadata haigla digiregistratuuris täpsemaid vastuvõtuaegu,” ütles Kõlli.
Ines Vaide lõpetas Tartu ülikooli arstiteaduskonna 1999. aastal. Järgnes internatuur Ida-Tallinna keskhaiglas, kus hematoloogia osakonnas praktiseerides otsustas ta hematoloogia kui uue ning areneva eriala residentuuri kasuks. Hematoloogina alustas Vaide juba tööd Põhja-Eesti regionaalhaigla hematoloogia osakonnas ravides ja nõustades selle eriala kõikide diagnoosidega patsiente.
Hematoloogia haarab nii healoomulisi veresüsteemi muutusi kui ka halvaloomulisi vereloome kasvajalisi haigusi, mis kulgevad kas ägedalt või krooniliselt. “Hematoloogi töös patsientidele diagnoosi või ravi leidmine võib olla raske väljakutse. Lahenduste leidmine patsiendile teeb töö vaheldusrikkaks ja põnevaks, olgu sees siis krooniline muutus tervises või ootamatu diagnoos, milleks keegi elus valmis ei ole, kuid millega saab õppida elama,” lausus Vaide.
Ines Vaide kuulub Eesti Hematoloogide Seltsi ja on tegev seltsi veritsushaiguste töögrupis. Lisaks kuulub ta Eesti Hemofiilia Ühingusse ja Põhjamaade Hemofiilia Nõukokku. 2017. aastast alustas Vaide doktorantuuri Tartu ülikoolis.
Kuressaare haiglas jätkub tal juba varasem koostöö hematoloog Edward Laanega eriala kättesaadavuse ja patsiendikesksuse parandamiseks.