Autor:
Angela RandmetsTeisipäev, 03. september 2019.
Loe kommentaare |
KommenteeriSel kuul algavad kohalike omavalitsuste töötajatele mõeldud töötoad, kus jagatakse teoreetilisi ja praktilisi nõuandeid, kuidas üldplaneeringutega toetada kohalikku arengut ning väärtustada piirkondlikke eripärasid ja võimalusi. Üldplaneeringu töötubade sihtgrupp on kohaliku omavalitsuse ruumilise planeerimisega tegelevad ametnikud, töötajad, linnapead, vallavanemad, abivallavanemad ning valla- või linnavolikogu liikmed.
Saaremaa vald on üks neist 51-st haldusreformi käigus moodustatud omavalitsusest, kes on algatanud kogu oma haldusterritooriumi hõlmava üldplaneeringu. Vastuseks Meie Maa küsimusele, kas Saaremaa vallas on juba jõutud mõelda riigi poolt korraldatavates töötubades osalemise peale, kinnitas Saaremaa vallavalitsuse meedia peaspetsialist Merike Pitk (pildil), et nii see tõesti on. „Kindlasti osalevad Saaremaa vallavalitsusest neis töötubades vallaarhitekt ja planeeringuga seotud spetsialistid, samuti abivallavanemad ja võimalusel ka volikogu liikmed,“ ütles Pitk.
Nii teooria kui praktika
Töötoad koondpealkirjaga „Üldplaneering kui võimalus“ toimuvad rahandusministeeriumi ja riigi tugiteenuste keskuse eestvedamisel kahe aasta vältel kokku viies Eesti regioonis. Töötubade teoreetilises osas avavad valdkondlikud eksperdid üldplaneeringute loomise tausta ja raamistikku ning tutvustavad toimivaid näiteid nii Eestist kui ka mujalt maailmast. Praktilises osas lahendatakse nii kohalikelt omavalitsustelt koondatud teabe põhjal kui ka kohapeal tekkinud praktilisi küsimusi koostöös valdkondlike ekspertide ja töötoas osalejatega.
Töötubade teoreetilisest osast valmivad ka kõigile kättesaadavad salvestised, mis avaldatakse veebilehel www.planeerimine.ee.
Töötoad on ellu kutsutud meetme „Riigi võimekuse tõstmine inimressursside arendamise ja institutsionaalse suutlikkuse parendamise kaudu“ tegevuse „Kohalik ja regionaalne arendusvõimekus“ raames. Meetme eesmärk on suurendada inimeste ameti- ja erialast pädevust, juhtimis- ja koostöövõimekust ning institutsionaalset suutlikkust.