Saarlaste eesmärk Gibraltaril on juba ületatud (1)
Autor: Ahto Jakson
Laupäev, 13. juuli 2019.

Loe kommentaare | Kommenteeri

Saarlased jõudsid Gibraltaril toimuvatel ülemaailmsetel Saarte mängudel juba eilseks eesmärgi täita – võidetud on rohkem medaleid kui Gibraltaril 1995. aastal.

Kui 24 aastat tagasi võitsid saarlased Gibraltaril 21 medalit, siis eile õhtuks ajalehe trükkimineku ajaks oli tänavustel mängudel koos juba 31 medalit. Kokku on saarlased seni võitnud 15 kulda, 10 hõbedat ja 6 pronksi. Medalitabelis tõusis Saaremaa kuuendalt kohalt viiendaks.

Enne Meie Maa trükkiminekut olid puudu veel mõned tulemused aladelt, kus ka saarlased kaasa tegid. Sealhulgas ei olnud veel selge, kuidas lõppes meeste korvpallifinaal, kus mängisid Saaremaa-Cayman.

Kullasadu jätkus

Eelviimane võistluspäev tõi saarlastele tublisti medaleid juurde. Linda Kivistik võitis kuldmedali kettaheites tulemusega 41.89. Ta edestas Saaremaale kaksikvõidu kindlustanud Airike Kappi rohkem kui meetriga. Kapp heitis ketta 40.82 kaugusele.

Jalgratturite grupisõidu võitis Mihkel Räim, Steven Kalf sõitis end pronksile. Oskar Nisu sai 11. koha ja Jörgen Matt 16. koha. Meeskondlikult kuulusid meie ratturitele kuldmedalid.

Laskja Nemo Tabur võitis järjekordse kuldmedali, seekord 10 m õhupüstoli harjutuses.

Getter Saar võitis eile sulgpalli üksikmängu finaalis Mani saare esindaja Jessica Li 2:0 (21:13, 21:11).

Esmakordne võistkondlik kuld

Purjetamises võitsid saarlased kokku neli medalit. Silver Vahstein seilas end Laser Radial klassis 38 punktiga hõbedale. Samade punktidega tuli Daniel Rüütel pronksmedalile.

Laser Standard klassis võitis Peeter Kaju pronksi samuti 38 punktiga. Joosep Laus sai 7. koha 75 punktiga. Võistkondlikus arvestuses võitsid Saaremaa purjetajad kuldmedalid.

Silver Vahstein ütles võistlust kokku võttes saaremaasport.ee portaalile, et oli korralik võistlus ja saarlaste mõistes väga tugev tuul. “Meile see sobis,” lausus ta. “Mõnel päeval olid ka keerulised olud, aga saime hakkama. Neli medalit on päris hea saavutus. Joosepile möödusid need võistlused ebaõnne tähe all, sest sai kaks korda musta lipu, muidu oleks ka tema tulemus olnud parem. Selle taha jäi üks medal, muidu oleks olnud siin võistlus maksimum.”

Saaremaa judokad Taavi Eigo, Marko Kesküla ja Madis Laid võitsid meeskondlikus võistluses hõbemedali, kuigi konkurentidega võrreldes oli üks kaal esindamata.

Siim Põlluäär ja Helar Jalg võitsid meeste rannavolles pronksmedali. Poolfinaalis kaotasid nad Ahvenamaale 1:2 (18:21, 21:12, 14:16). Pronksimängus pidid nad vastu minema saarlaste Johan Vahteri ja Villu Vahteriga, kes kaotasid poolfinaalis Gotlandi paarile 0:2 (16:21, 16:21). Saarlaste omavahelises heitluses pronksile alistasid Jalg – Põlluäär 2:1 (23:21, 16:21, 15:9) Vahterid.

*  *  *

Gibraltari mängudel seni võidetud saarlaste medalid

Kuldmedalid

Kärt Õunapuu – kaugushüpe

Genro Paas – kuulitõuge

Steven Kalf, Jörgen Matt, Oskar Nisu, Mihkel Räim – jalgratturite kriteeriumisõit meeskondlikus arvestuses

Steven Kalf, Jörgen Matt, Oskar Nisu, Mihkel Räim – jalgratturite grupisõit meeskondlikus arvestuses