Autor:
Ivika Laanet-NuutNeljapäev, 14. märts 2019.
Loe kommentaare |
Kommenteeri Eeloleval pühapäeval, 17. märtsil on ETV saates „Iseolemine” Leisi kandis Karja külas elav pime mees Pavel Kadõkov, kes toodab tervistavat salvi.„Ma ei ela pimeduses, ma elan helide valguses,” ütles Kadõkov, kes 20 aastat tagasi jäi ilma nägemisest ja vasakust käest. Kuidas helid teda juhivad ja kuhu ta nende valgusel on jõudnud, sellest räägib mees saatesarja kolmanda hooaja esimeses saates. Saaremaal käis Pavel Kadõkovil külas Margus Saar, „Iseolemise“ saatejuht.
Margus Saar ütles Meie Maale, et nad otsivad saatesse esinejaid juba kujunenud kontaktide kaudu ja muidugi tuleb ka soovitusi ja inimesed kirjutavad ise. „Meile meeldis Paveli avatus. Ta on oma elu murdepunktid endas läbi mõelnud ja neid järeldusi kuulata on väga huvitav ja inspireeriv,” kõneles saatejuht Saar, kes käis koos saate meeskonnaga Pavelil külas veebruari alguses. Saare sõnul on Paveli iseolemise viis – pimedana hakkama saamine nii puutööriistade kui ka argipäeva ja pereeluga – muljetavaldav.
Filmimised hommikust õhtuni
Pavel Kadõkov tunnistas ajalehele, et tema jaoks oli saates osalemise näol tegemist esmakordse ning väga huvitava kogemusega. ”Hommikust õhtuni olid filmimised ning ma ootan huviga, mis sinna saatesse jäi, sest materjali oli palju,” rääkis Pavel, kes oli enda sõnul valmis saates osalema just sel põhjusel, et anda teada endast ja oma tegemistest ning olla toeks teistele.
„Minu eesmärk oli olla inspireeriv, näidata, et kui sa otsid võimalusi, siis sa neid ka leiad, kuid ka ise pead vaeva nägema.” Saatejuht Margus Saar jättis Pavelile väga hea mulje. „Ta oli väga tore ning huvitav oli temaga suhelda tavaelus ehk nii-öelda väljaspool teleekraani,” märkis Pavel, kes lisaks tervistava salvi tootmisele on hakanud paralleelselt tegelema ka puidutööga. Ettevõtliku mehe eesmärk on teha kvaliteetset mööblit. Saates saab näha ka seda, kuidas ühe käega Pavel töötab masinate, saagidega.
Teeb silmad ette
Küsimuse peale, miks võiksid kõik seda saadet vaadata, nentis saatejuht Saar, et eks ikka sellepärast, et avaneb üks aus ja mõtlemapanev portree mehest, kes ei ole tervisehädale alla vandunud ning kes pakatab ideedest ja energiast.
„No kui sobib öelda, siis teeb ta nii mõnelegi nägijale silmad ette. Pavel ei ole kaotanud nägemise võimet, vaid asendanud ühe meele teistega ja võtab elust osa nii nagu suurem osa meist,” tähendas Margus Saar, kelle sõnul on tore kokkusattumus ka see, et „Iseolemise” eelmisel hooajal käisid nad külas Muhus, kus tegutseb samuti puutöömees Janek Vapper, kelle laialt tuntud meistriteos on tema puust jalgratas.
Saade on eetris pühapäeval, 17. märtsil kl 19.30.