Saaremaa võttis Tartult liidrikoha (1)
Autor: Gunnar Usin
Laupäev, 09. veebruar 2019.

Loe kommentaare | Kommenteeri

Saaremaa võrkpalliklubi alistas neljapäeva õhtul Kuressaare spordikeskuses Credit24 meistriliiga ehk Balti liiga põhiturniiri viimases kohtumises Tartu Bigbanki meeskonna tulemusega 3:1 ja kerkis liiga liidriks. Kuigi kokku mängiti neli geimi, sai publik nautida tõelist põnevikku, sest sellist comeback’i (e.k tagasitulek – toim), mis toimus neljandas geimis, annab meenutada.

Mäng algas tasavägiselt, kuid seisult 4:4 tegi Tartu väikese vahe sisse ja hoidis seda kuni teise tehnilise vaheajani – 16:14. Seejärel suutis värskeim täiendus Fabian Plak keskelt ja Siim Põlluäär nurgast sooritatud löökide järel seisu viigistada – 16:16. Sealt edasi kulges punkt-punkti heitlus ja tablool vaheldusid järgmised skoorid: (Saaremaa poolt vaadatuna) 17:17, 18:17 (Helar Jala äss), 18:18, 19:18, 20:19, 20:20, 21:21, 21:22, 21:23, 22:23. Seejärel läks pallima Harri Palmar, kes lõi kaks ässa järjest ja Saaremaa juhtis 24:23. Geimpall. Kas kolmas äss? Ei, Tartu viigistas, kuid see oli ka kõik, mis nad selles geimis suutsid. Geim Saaremaale 26:24.

Saaremaa haaras geimides algedu

Teises geimis haaras Saaremaa algedu 5:3 ja 6:4, kuid loovutas selle kohe käest. Tartu sai kolm punkti järjest ja Saaremaad selles geimis enam juhtima ei lastudki – olgugi et tablool oli mitmel korral näha ka viiginumbreid, kuulus tasavägine geim lõpuks siiski Tartule tulemusega 25:23.

Kolmandas geimis haaras Saaremaa algedu 7:3. Juhiti turvaliselt 11:6, 13:8 ja 15:10. Seisul 17:11 vahetas Saaremaa peatreener Urmas Tali Siim Põlluääre ja Artis Caicsi asemel väljakule vastavalt Samuel Boehmi ja Lukasz Makowski. Vahetus toimis hästi, edunumbreid hoiti, kuid geimi lõpuosas tegi Tali eelnimetatud meestega tagasivahetuse. Kuigi Tartu üritas geimi lõpus seda päästa, ei lasknud Saaremaa sellel sündida – geim Saaremaale 25:22.

Unelmate neljas geim

Saaremaal oli vaja 3:1 võitu, et tartlased tabelisse punkte juurde ei saaks, kuid neljas geim algas Saaremaa jaoks vägagi kurjakuulutavalt. Jäädi kaotusseisu 7:14. Paistis, et viies geim on möödapääsmatu, kuid Tali võttis aja, Samuel Boehm asus servima ja seejärel hakkasid punktid tulema. Boehm tegi ässa seisuks 13:14 – Saaremaa oli saanud kuus punkti järjest ja oli mängus tagasi.
Lõpuks viis Helar Jalg enda löödud ässaga Saaremaa 16:15 juhtima (vahespurt 9:1). Kui Mihkel Tanila tegi blokist 19:16, siis vahespurdi skooriks kujunes koguni 12:2! Tartu mäng lagunes täielikult ja vastane oli murtud. Geimi lõpp kujunes võidu vormistamisele.

48 punktiga liider

„Selline emotsionaalne comeback tuleb tervele meeskonnale kindlasti kasuks ka edaspidistes mängudes,“ ütles Urmas Tali Meie Maale vahetult pärast mängu lõppu.

Saaremaa resultatiivsemate mängijate punktid jagunesid üsna võrdselt: Põlluäär 13, Jalg ja Palmar 12, Boehm 11, Tamme 9 punkti.

Liigatabelis on Saaremaal nüüd 48 punkti, Tartul teisena 47 punkti, RTU/Robežsardze on 43 punktiga kolmas. Saaremaal on põhiturniiri mängud peetud, kuid Tartul seisab ees veel üks kohtumine, mille võitmine võimaldab neil omakorda Saaremaast mööduda ja finaalturniiri korraldamise õigus niiviisi endale saada.

Finaalturniiri korraldamise koha otsustab 16. veebruaril Tallinnas toimuv kohtumine kohaliku TalTechi ja Tartu Bigbanki vahel. Kui selle mängu võidab Tartu, toimub finaalturniir Tartus, kui võidab TalTech, siis saab Saaremaa rahvas teist aastat järjest medalimänge koduses Kuressaares jälgida.