Saarlane edukas kaitseväe võistlusel
Autor: Angela Randmets
Reede, 25. jaanuar 2019.

Loe kommentaare | Kommenteeri

Saarlane Janis Krupinš võitis kolmapäeval Tallinnas kaitseväe sangpommispordi meistrivõistlustel ajateenijate arvestuses säravaima pjedestaalikoha, kusjuures üldarvestuses jäi tal napilt alistamata olümpialane Aleksander Tammert.

Traditsiooniks saanud kaitseväe sangpommispordi meistrivõistlused toimusid tänavu 27. korda. Tallinnas CrossFit spordiklubis peetud meistrivõistlustel selgitati võitjad Eesti sangpommispordi liidu kohtunike abil välja kolmes vanuseklassis ja seitsmes kaalukategoorias – kuni 63, 68, 73, 78, 85, 95 ja üle 95 kilogrammi. Võistlustel osales edukalt ka saarlasest ajateenija Janis Krupinš, kes alustas kaitseväeteenistust möödunud aasta juulis.

Mereväe teabeohvitser, nooremleitnant Karl Alfred Baumeister ütles, et nooremseersant Janis Krupinš võistles 95+ kaalukategoorias ja H21 vanuseklassis ning saavutas ajateenijate arvestuses esimese koha.
„Üldarvestuses jäi Krupinš alla vaid olümpiasportlasele Aleksander Tammertile ning võistluse parima tulemuse teinud mereväe miinituukrile Toomas Tammsaarele,“ lisas Baumeister.

Tegelenud mitme alaga

Teabeohvitseri sõnul koosnes võistlus mitmest harjutusest. Esimese harjutusena tuli rinnalt sirgetele kätele tõugata kaht 24-kilogrammist sangpommi. Teiseks harjutuseks oli sangpommi rebimine parema ja vasaku käega. „Võistluse parimad selgusid kahe harjutuse soorituste põhjal kogutud punktide summa alusel,“ selgitas Baumeister.

Janis Krupinš ütles, et on tulemusega väga rahul. Konkurents oli tema sõnul võistlusel üsnagi suur. „Kuna osalesin esimest korda sellisel võistlusel, siis ei teadnud, kes on potentsiaalsed konkurendid,“ tähendas ta. Ehkki varem on Krupinš tegelenud väga mitme spordialaga, sealhulgas fitnessi/kulturismi, purjelauasõidu ja autospordiga, on sangpomm tema jaoks päris uus asi, mida hakkas harjutama alles kaitseväes. „Võit tähendab mulle palju,“ tunnistas ta.

Kaitsevägi on Krupinši jaoks siiamaani olnud huvitav kogemus. „Tunnen, et olen palju arenenud just vaimselt,“ sõnas ta.

Meistrisärk ja kuldmedal

Võistkondlikus arvestuses saavutas üldvõidu 1. jalaväebrigaad. Teiseks tuli sõjaväepolitsei Vahipataljon, mille koosseisus teenib ka Krupinš, ja kolmandaks merevägi.

Võistlusest võttis osa ligi 140 kaitseväelast ja kaitseliitlast, nendest 16 naist. Kokku osales 16 võistkonda, sealhulgas Ühendkuningriigi kaitseväelased Tapal paiknevast NATO lahingugrupist.

Parimaid ajateenijaid, naisi ja kaalukategooriate kolme paremat võistlusklassides H21, H35, H45 autasustati diplomi ja medaliga.

Võistlusklasside parimad said lisaks kaitseväe 2019. aasta meistri särgi. Krupinšit auhinnati nii meistrisärgi kui ka kuldmedaliga ja raamatuga „Sporditähed 2018“.

Noortaluniku toetust said kuus Saaremaa ettevõtet (4)