Saaremaa Võrkpalliklubi kaotas südis mängus Prantsusmaa tippklubile
Autor: MM
Neljapäev, 06. detsember 2018.

Loe kommentaare | Kommenteeri

Saaremaa Võrkpalliklubi kohtus teisipäeva õhtul CEV Challenge Cupi 1/16-finaali kordusmängus Prantsusmaal Poitiers’ Stade Poiteviniga ning kaotas tulemusega 0:3.

Avakohtumise Kuressaares 3:2 võitnud Poitiers pidi kodus kõvasti vaeva nägema, et Saaremaa üle mängida. Geimid lõppesid prantslaste kasuks 26:24, 25:22 ja 25:21.

Teises geimis juhtis Saaremaa küll 18:15, kuid seejärel pani vastaste peatreener platsile võistkonna kapteni Menelaos Kokkinakise ning tema serviseeria sai määravaks.

„Eurosarja kokkuvõttes hindeks kõva neli,” ütles saarlaste juhendaja Urmas Tali Delfile, võttes meeskonna jaoks uudse kogemuse kokku. „Eelkõige on tähtis see, mis siit on kaasa võetud – suurem enesekindlus. Seda on koduliigas juba natuke näha olnud, see aitab rasketest olukordadest välja tulla. Neid euromänge peab oskama mängida. Lihtsalt ei jäänud maha löögid, mis meie oma liigas oleks jäänud.

Aga häbeneda pole meil midagi! Numbrid olid küll 0:3, kuid seis oleks võinud olla ka veidi teistsugune.”

Saaremaale tõi mängus kõige rohkem punkte Rauno Tamme – 12, Siim Põlluääre arvele kogunes 9 punkti, Puerto Rico koondislane Eddie Rivera tõi 8 punkti, Harri Palmar 6 punkti, Mihkel Tanila 5 punkti ja sidemängija Artis Caics 3 punkti.

Poitiers` resultatiivsemad olid Zouheir El Graoui 14 ja Jochen Schöps 12 punktiga.