Autor:
Ahto JaksonLaupäev, 27. oktoober 2018.
Loe kommentaare |
Kommenteeri

Vallavanem Madis Kallasel kulus eile volikogu istungi algul ligi pool tundi volikogu liikmete küsimustele vastamiseks. FOTO: Meriliis Metsamäe
Saaremaa vallavanem Madis Kallas ütles eile vallavolikogu istungil, et kui kesklinna ehitaja ei tee valmis talle ette antud vajalikke töid tähtajaks, on õigus tema suhtes rakendada sanktsioone, kuid praegu ta selleks põhjust ei näe.Kui töövõtja ei täida 28. septembril 2019, mil on objekti üleandmise tähtaeg, kõiki lepingus ette nähtud vajalikke töid ja töötegija tähtaega rikub, on vallal õigus nõuda leppetrahvi.
Volikogu fraktsiooni Saarlane juht Mart Maastik küsis vallavanemale esitatud arupärimises: “Kuressaare kesklinna ehitus venib mitu kuud, kuna teekatteplaadid ei tulnud kohale. Nüüd on need kohal ja ei sobi. Seoses eelpool tooduga palun teavet, kas ehituslepingus on ka sanktsioone vastavate situatsioonide ilmnemise puhul? Kui on, siis millised ning kes vastutab? Kui palju ja mis ajani tööde valmimistähtaeg pikeneb?”
Vallavanem Madis Kallase sõnul on tööde lõpptähtajani ligi aasta aega. “Ootused kesklinna tööde valmimise osas on läinud küll suuremaks, sest inimesed ootavad, et segadus linnas lõpeks kiiresti. Praegu mingisuguseid leppetrahve põhjust kohaldada ei ole, sest ühtegi tähtaega ei ole ületatud,” lausus Kallas.
“Kuna kesklinna ei ehitata vaid kaheks, neljaks või kuueks aastaks, siis ehitustööde kvaliteedis me järele anda ei soovi,” lisas ta. Vallavanema sõnul on peatöövõtja Merko Infraga kokku lepitud, et kõnniteede graniitkiviga katmine jäetakse sel aastal pooleli ning võetakse korralikult ette järgmise aasta kevadel.
“2019. aasta turismihooajaks peab kesklinn olema liikujatele ja terrassidele avatud. Iseasi, kas ehitaja jõuab seda teha mai keskpaigaks või juuni alguseks, aga meie kindel soov on, et jaanipäevaks peab kesklinn valmis olema. See on sõnum kõigile saarlastele ja ettevõtjatele, kes on pidanud tööde tõttu kannatama,” rõhutas Kallas.
Veel päris Mart Maastik vallavanemalt, miks suureneb Tori jõesadama Saaremaa valla poolne investeering 24 076 euro võrra, kui valla eelarves ja ehitushankes oli ette nähtud antud objektile vallapoolne investeering maksimaalselt 100 000 eurot?
Kallase sõnul on 15 800 euro eest vaja teha täiendavaid töid, milleks on puidust käsipuu vahetamine roostevabast materjalist käsipuu vastu, korrosioonikihi panemine käsipuule ja täiendavad kaevetööd, mis ilmnesid ehituse käigus.
Lisaks kulutatakse 9276 eurot omaniku järelevalvele koos muudatustega töö projektis, mille maksumus on 576 eurot. “Nii nagu praegu kõik on läinud seoses ehitushindade kallinemisega kulukamaks. Pealegi on neid töid, mis jäävad veepiirist allapoole, keeruline ette näha,” selgitas vallavanem.