Autor:
MMNeljapäev, 18. oktoober 2018.
Loe kommentaare |
KommenteeriSotsiaalkaitseminister Kaia Iva andis eile sotsiaalministeeriumis toimunud pidulikul vastuvõtul peresõbraliku ettevõtte kuldmärgise Kuressaares tegutsevale elektroonikaettevõttele Incap. Incapi korporatsiooni ja Saaremaa tehast juhtiva Otto Richard Puki sõnul on auhind kogu meeskonnale suureks tunnustuseks. Tiitliga kaasnev 18-kuune arenguprogramm on aga aidanud tema sõnul lahendada mitmeid ettevõttega seotud väljakutseid.
Kuigi programmi alguses olid 82% märgisele kandideerinud tööandjatest pärit Harjumaalt, tõi Incap esile ka piirkondlike ettevõtete pingutused organisatsioonikultuuri tõstmisel. “Kõik peresõbraliku tööandja programmis osalenud organisatsioonid väärivad tunnustust, sest nad soovivad arvestada praeguste ja tulevaste töötajate vajadustega ning on valmis panustama nende heaolusse,“ ütles sotsiaalkaitseminister Kaia Iva. „Hea meel on näha, et sel aastal on märgise saajate seas ka tööandjaid väljastpoolt Harjumaad ehk erinevatest piirkondadest üle Eesti.“
Incapi juhi sõnul oli ettevõtte eesmärk programmis muuta Incap veelgi pere- ja töötajasõbralikumaks ning kujundada värbamisel niigi tiheda töötajate konkurentsiga Saaremaal atraktiivseks tööandjaks. “Meid innustasid tegutsema mitmed väljakutsed, nii kunagine koondamiste vari, raskused spetsialistide meelitamisel Tallinnast väljapoole kui ka vähene paindlikkus tootmisliiniga tööd tegeva meeskonna puhul,” rääkis Pukk. “Täna on äärmiselt hea meel tõdeda, et oleme saanud tänu peresõbraliku ettevõtte programmile Incapis väga palju ära teha, alates paindlikumate võimaluste loomisest kuni töötajate perede kaasamiseni, ja näeme juba selgelt nende muudatuste mõju.”
Ühtekokku jagati kuldmärgis 66 programmi kandideerinud ettevõtte seast 13 ettevõttele, kes osalesid 18 kuud kestnud peresõbraliku ettevõtte programmis.