Autor:
Sigrid OsaNeljapäev, 27. september 2018.
Loe kommentaare |
Kommenteeri

Laste atraktsioon “Laev”, mille kõrval abivallavanem Jüri Linde (vasakult), Ouman Eesti juhataja Erik Keerberg, tegevjuht Rando Kubits ja Saaremaa vallavalitsuse majandus- ja haldusosakonna juhataja Mikk Tuisk. FOTO: Meriliis Metsamäe
Tormine ilm ei takistanud eile hommikul avamast Kuressaare supelrannas uut laste mänguatraktsiooni “Laev”, millele panid lisaks vallale õla alla ka Ouman Eesti OÜ 78 töötajat 100 tööminutiga. „On ikka ilm!“ kirus üks avamisele tulnud naisterahvas. Tõepoolest – tulijaid oli vähe ja needki peitsid end enne pidulikku avamist atraktsiooni tuulevaiksemale poolele või puude varju. Õhus lendas objekte, mida tuul kaugemalt oma kanda võttis, aga atraktsioon püsis ilusti paigal.
„Ega meil suupisteid ega muud pakkuda ole, tuul oleks need laiali kandnud,“ kõlas avasõna lõpuks. Ja olekski, sest päeva peale tuli teateid Saaremaal teele murdunud puudest ja okstest.
Avamisel kinnitati atraktsiooni külge plaat QR koodiga, kust saab lugeda toetajate kohta. Toetajad viskasid omavahel nalja, et teeks järgmisel aastal jälle midagi sarnast, aga suvel, kui soojem. Nõnda siis avati tormi trotsides mänguatraktsioon, mille kogumaksumus oli 9318 eurot. Mänguväljaku paigaldas Tiptiptap OÜ.
Saaremaa vallavalitsuse majandus- ja haldusosakonna juhataja Mikk Tuisk selgitas, et see ongi tavapärane atraktsiooni hind koos paigalduse ja vajaliku dokumentatsiooniga. Tegemist on Sotsiaaldemokraatliku Erakonna nn katuserahaga, eelarves on Kuressaare piirkonna mänguväljakute rekonstrueerimiseks ette nähtud 12 000 eurot.
“Koht sai välja valitud koostöös Oumani ja arhitektidega. Kuna mere äärde sobib laev hästi, siis saigi küsitud hinda „Laeva“ atraktsioonile, mille kriteeriumid (mõõtmed, liumägede arv jne) olid ette antud ja see osutus õigeks ajaks laekunud parima hinnaga pakkumuseks,” selgitas Tuisk.
Ouman Estonia OÜ toetas mänguväljaku rajamist 2679 euroga. „78 inimest tegid 100 minuti eest niiöelda ületööd. Töötasu, mis nad oleksid saanud, kinkisid nad aktsiooni tarbeks,“ ütles elektroonikafirma Ouman Estonia OÜ juhatuse liige Erik Keerberg.
Tema sõnul tähendas see ühe töötaja jaoks umbes kaks tundi lisatööd, kuid heategevusest saadud tunne on palju rohkem väärt.
„Mõtlesin, kuidas saaksime EV100 kuidagi tähistada ja oma panuse anda. Ettevõtjana oleks lihtne raha kuhugi üle kanda, aga inimesed ei saa sellest osa. Arutlesin, kuidas teha nii, et inimesed konkreetselt saaksid selles osaleda,“ arutles Keerberg.
Töötajate endi otsustada jäi, kas nad soovivad head teha. 78 inimese soov osaleda ületas Keerbergi ootusi.
Ta ütles, et tulevikus plaanitakse sarnast aktsiooni veel korraldada ja kutsus üles ka teisi nii suuri kui väikesi kollektiive üheskoos midagi taolist oma kogukonna heaks tegema.
Ta võrdles, et kui sellisest üheskoos tegemisest kasvaks suurem aktsioon kui seda on näiteks maailmakoristuspäev või „Teeme ära!“, saaks kogukonna hüvanguks teha ära suuri asju ja inimesed ise tunnetaksid neis oma panust.