Autor:
Pamela TalziTeisipäev, 19. september 2017.
Loe kommentaare |
Kommenteeri

SÜG-i õpilased Karro Vatsfeld (6.b), Albert-Johann Lepik (7.a) ja Jan Erich Sarapuu (6.b) väikeste kodu-uurijate konkursi tunnustusüritusel Lääne-Virumaal.
FOTO: erakogu
15. septembril toimus seitsmes vabariikliku väikeste kodu-uurijate konkursi “Ise tehtud – hästi tehtud” tänuüritus Lääne-Virumaal, kust mitmed saarlased naasid koju võiduga.Konkursile saadeti 56 uurimistööd, millest seitse olid kollektiivsed tööd. Saaremaalt olid esindatud Saaremaa ühisgümnaasium (SÜG), Aste põhikool, Kuressaare gümnaasium ja Lümanda põhikool.
Konkursil võisteldakse kahes vanuserühmas – 3.–4. klassid ja 5.–6. klassid. Vanemate grupi kuue parema hulgas oli ka kaks SÜG-i õpilast. Rühmatööde hulgast tõid kahest ühe võidu koju aga Aste põhikooli 3. klassi lapsed.
Huvi sepatöö vastu
SÜG-i eesti keele ja kirjanduse õpetaja Merle Prii ütles, et praegu 6.b klassis käiv Jan Erich Sarapuu uuris Valjala sepa Sulev Päeske tegemisi. “Ta kirjutas sellest, kuidas mehel sepatöö vastu huvi tekkis ja millised tema tööd on,” selgitas õpetaja.
Nüüd juba 7.a klassis õppiv Albert-Johann Lepik kirjutas oma emast Inga Matist, kes on professionaalne õmbleja. “Albert kirjeldas, milliseid suurepäraseid kleite ta on meisterdanud ning kliendid andsid ka oma arvamuse tema tööde kohta,” sõnas Prii.
“Kui tagasi sõites rääkisime tänavusest uuest teemast, tundus, et Albert oleks ka huvitatud olnud. Saime omavahel naerda, et ta on juba vanake ega saa enam osaleda,” ütles õpetaja.
Ühtmoodi võitjad
Eesti Lugemisühingu juhatuse esimehe asetäitja, Paide ühisgümnaasiumi klassiõpetaja-metoodik
Heli Prii rõhutas, et kõik auhinna saajad olid ühtemoodi võitjad. “Vähemalt paar võitu on alati Saaremaale läinud,” märkis ta.
Veel tõi ta välja, et kuigi Lümanda praeguseks 6. klassi laste uurimust parimate tööde hulka ei arvatud, said kolm esindajat – Marii Silts, Helina Tarkmeel ja Kristi Tiitson – selle üritusel ette kanda (juhendaja Külli Lindau). “On saanud traditsiooniks tutvustada omanäolisemaid uurimistöid,” lisas ta. “Nad eristusid selle poolest, et kui teised olid uurinud enda või pereliikmete saavutusi, kirjeldati Lümandas endiste aegade eluolu ja rahvarõivaid.”
3.–4. klasside arvestus
Kertu Kaljusaar – Märjamaa gümnaasium, juhendaja Eve Burmeister
Rasmus Randon Lille – Haljala gümnaasium, juhendaja Külli Heinla
Tuudur Jakob Padari – Jüri gümnaasium, juhendajad Piibe Padari, Margit Rohusaar
5.–6. klasside arvestus
Sabrina Karajev – Tapa gümnaasium, juhendaja Malle Truu
Joel Henry Visnapuu – Simuna kool, juhendaja Siiri Kanarbik
Jan Erich Sarapuu – Saarema ühisgümnaasium, juhendaja Merle Prii
Albert-Johann Lepik – Saaremaa ühisgümnaasium, juhendaja Merle Prii
Robin Liiber – Tarvastu gümnaasium, juhendajad Moonika Põder, Aive Kaldra
Sten Nõlvak – Vastseliina gümnaasium, juhendajad Kertu Torn, Vagur Nõlvak
Kollektiivsed uurimistööd:
Aste põhikooli 3. klass – juhendaja Sirje Pere
Paide valla lasteaed-kooli 5. klass – juhendaja Urve Salm