[x]Sulge
või

Logi sisse
Kontrollkood:
meiemaa.ee
Pühapäev, 21. oktoober 2018  |  Logi sisse
Otsing
Sisesta otsingusõna
Andres Tinno: “ühe kärbse mahalöömisega” ei lahenda midagi
20.10.2018. Saaremaa vallavolikogu liige Andres Tinno tegi ettepaneku moodustada Saaremaa vallavalitsuse struktuuris sotsiaalvaldkonnas kolm osakonda ning arvata valla koosseisust välja hulk töökohti, millest suur osa tuleks viia alates 1. jaanuarist käivitatava Saaremaa Halduse alla.  Loe lähemalt »
Sisukord

Reklaam
Arhiiv
eelmine kuu
jaanuar 2018
järgmine kuu
E T K N R L P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Uudised

Urmas Reinsalu: laekuv tulumaks olgu pöördvõrdeline keskmise palgagaUrmas Reinsalu: laekuv tulumaks olgu pöördvõrdeline keskmise palgaga (2)
20.10.2018. Ardo Vahter. Eile viibis Saaremaal justiitsminister Urmas Reinsalu, kes kevadisteks riigikogu valimisteks valmistudes sai siin kokku Isamaa Saaremaa piirkonna valimismeeskonnaga ja oli otsimas vastuseid küsimustele, kuidas Saaremaa huvisid Isamaa valimisprogrammis selgelt kajastada. Reinsalu avaldas lootust, et külaskäik aitab luua hetkepilti praegusest Saaremaast. »
Parkimiskohtade põuale haigla parklas head lahendust ei ole (5)
20.10.2018. Ardo Vahter. Viimasel ajal on sotsiaalmeedias korduvalt tõstatunud parkimiskohtade vähesuse probleem Kuressaare haigla parklas. »
Minister tähistas valla sünnipäeva palvushommikusöögiga (3)
20.10.2018. MM. Riigihalduse minister Janek Mäggi viibis eile Saaremaal ning osales valla esimesele sünnipäevale pühendatud palvushommikusöögil, kus arutati, mida või keda Eesti usub. »
Hõimupäeval heisatakse lipud
20.10.2018. MM. Täna, 20. oktoobril on hõimupäev. Sel puhul heiskavad Eesti lipu kõik riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutused ning avalik-õiguslikud juriidilised isikud. Ühise soome-ugri kultuuripärandi teadvustamiseks ja teiste hõimurahvaste toetuseks võivad Eesti lipu heisata ka kõik teised. Lipud heisatakse päikesetõusul ja langetatakse päikeseloojangul. »
Muhu koolijuhi mälestuskivi saab paika novembris
20.10.2018. Angela Randmets. Muhu põhikooli kauaaegse direktori Senta Roomi mälestuse jäädvustamisel saab kaasa lüüa veel kuu aega. Ehkki staažika koolijuhi kalmule plaanitava mälestuskivi tarbeks on tänaseks kogunenud vaid alla poole selle kogumaksumusest, on kauni loodusliku mustriga hõbehallist graniidist kivi Senta poja Hannes Roomi sõnul juba peaaegu valmis. »
Jõulukuusk võidakse tänavu panna kõlakoja ette  (8)
20.10.2018. Angela Randmets. Juhul, kui Kuressaare kesklinna ehistustööd advendiajaks valmis ei saa, paigaldatakse tänavune jõulukuusk kõlakoja ette. »
Lümanda keskusehoonest saab Lümanda Maja
20.10.2018. MM. 1. novembrist algab kunagises Lümanda sovhoosi kontor-klubis uuenduskuur, mis vältab tuleva aasta augusti lõpuni. Muutub ka hoone nimi, milleks saab Lümanda Maja. »
Ilmatark ennustab peagi lund (1)
20.10.2018. Sigrid Osa. Saaremaa ilmatark Margus Arge soovitab inimestel viimaseid kuldseid sügisilmu nautida, sest tema ennustab, et talv tuleb sel aastal taevast alla õige vara. »
Õpioskuste võistluse võitis Valjala põhikool (1)
20.10.2018. Meelis Kaubi. 18. oktoobril toimus Saare maakonna keskraamatukogus maakonna 6. klasside õpioskuste võistlus. Osa võtsid üheksa kooli (Kuressaare gümnaasium, Valjala PK, Saaremaa ühisgümnaasium, Kuressaare Vanalinna kool, Orissaare gümnaasium, Leisi KK, Tornimäe PK, Lümanda PK, Aste PK) viieliikmelised võistkonnad koos saatja õpetajaga. »
SÜG-is kogutakse raha salatiletiks
20.10.2018. Ivika Laanet-Nuut. Et pakkuda rohkemaid võimalusi tervisliku toidu pakkumiseks, algatasid Saaremaa ühisgümnaasiumi (SÜG) hoolekogu ja söökla töötajad kampaania salatileti soetamiseks. »
Vilistlane tutvustas KG-s kõnniteerobotit Vilistlane tutvustas KG-s kõnniteerobotit
20.10.2018. Ivika Laanet-Nuut. Kuressaare gümnaasiumi (KG) vilistlane, ettevõttes Starship Technologies töötav tarkvarainsener tutvustas eile Virgo Talk Euroopa koodinädala ehk Europe Code Week raames KG-s autonoomset kõnniteerobotit. »
Muhus pidi ilves auto alla jääma (3)
19.10.2018. Ardo Vahter. Kolmapäeva hommikul kella kaheksa paiku pidi ilves Muhus autorataste all peaaegu elu jätma. Kuivastu maanteel autoga Saaremaa poolt Kuivastu poole sõitnud Ivo Sepp rääkis Meie Maale, et umbes 30 meetrit enne Koguva ristmikku tuli paremalt poolt teele ilves, kes läks üle tee. »
34 jalakäijal ei olnud helkurit34 jalakäijal ei olnud helkurit
19.10.2018. Ivika Laanet-Nuut. Politseinikud kontrollisid kolmapäeva hommikul Kuressaares helkurite kasutamist. Pooletunnise kontrollimise tulemusena selgus, et 34 jalakäijat, kellest 12 olid lapsed, ei kandnud väikest elupäästjat.  »
Praamidel töötavate meremeeste palgaläbirääkimised on tupikusPraamidel töötavate meremeeste palgaläbirääkimised on tupikus (7)
19.10.2018. Ahto Jakson. Suursaarte ja mandri vahelist parvlaevaühendust opereeriv TS Laevad OÜ pöördus riikliku lepitaja poole, kuna alates selle aasta märtsist kestnud läbirääkimised Eesti Meremeeste Sõltumatu Ametiühinguga (EMSA) palgatõusu osas ei ole viinud kollektiivlepingu sõlmimiseni. »
Baltic Workboats hakkab maksma laevaehitaja stipendiumi
19.10.2018. MM. Baltic Workboats (BWB) hakkab laevaehituse eriala populaarsuse tõstmiseks ja valdkonna spetsialistide stabiilse järelkasvu tagamiseks maksma Kuressaare ametikooli väikelaevaehituse eriala parimatele õppuritele stipendiumi. »
Tüdruk läks pommijate küüsi sattunud klassivennale appi (6)
19.10.2018. Ahto Jakson. 8-aastane tüdruk lahendas esmaspäeval Kuressaare avatud noortekeskuses olukorra, kus poisid pressisid väidetavalt tema klassivennalt raha ja olid välja võtnud ka noa. »
Autoga Leetu sõitnud ärandaja aastaks vangi (1)
19.10.2018. Ahto Jakson. Kohus karistas aastase vangistusega meest, kes ärandas suvel Kuressaarest remonditöökoja juurest auto ja sõitis sellega Leetu. »
Pottsepp valla viidatud MTÜ-sse ei kuuluPottsepp valla viidatud MTÜ-sse ei kuulu (15)
19.10.2018. Angela Randmets. Projekti „500 kodu tuleohutuks“ kodude ekspertiiside hilinemises süüdistatud pottsepp valla ja päästeameti poolt viidatud MTÜ-sse ei kuulu. »
Noorsootöötajad õppisid sotsiaalset kaasamist Noorsootöötajad õppisid sotsiaalset kaasamist  (1)
18.10.2018. Ivika Laanet-Nuut. Oktoobri esimesel nädalal viibisid Sloveenias Celjes rahvusvahelisel noorsootöötajate koolitusel Saaremaalt Anneli Meisterson ja Pille-Riin Laaneväli Kuressaare avatud noortekeskusest. Koolituse fookus oli sotsiaalse kaasatuse alaste tegevuste arendamisel noortekeskustes. »
Näitleja Marian Heinat kohtus muhulastega Näitleja Marian Heinat kohtus muhulastega
18.10.2018. Ivika Laanet-Nuut. Teisipäeval kohtus Hellamaa raamatukogus huvilistega Eesti parima naisnäitleja aastapreemia saanud Vanemuise teatri näitleja Marian Heinat, kes on sirgunud Muhus ja õppinud Saaremaa ühisgümnaasiumis. »
Arvamus

JUHTKIRI - Vastuolude muutlik tuul
20.10.2018. MM. Maailm kukuks kolinal kokku, kui inimesed saaksid asjadest täpselt ühtmoodi aru. Tähendaks see sisuliselt seda, et keegi ei mõtleks enam edasi ega tagasi. Lihtsalt oleleks. »
Ohtlik ohjeldamine
20.10.2018. Karmo Tüür, politoloog. Kas NATO liikmelisus on teie meelest alternatiivitu julgeoleku-tagatis Eesti jaoks? Või siis koormav ja ohtlik kohustus, mis on meile peale surutud ookeanitaguste peremeest poolt, kes meid seeläbi orjastavad? Või jääb kuhugi vahepeale? »
JUHTKIRI - Niru palk ja palju tööd (4)
19.10.2018. MM. Võrrelda laevameeste palkasid Saaremaa ja Hiiumaa keskmiste palkadega ei ole kuigi jätkusuutlik tegevus. »
Maaelu

Punahirvede arvukus liiga kõrgePunahirvede arvukus liiga kõrge (1)
18.10.2018. Vilma Rauniste. Nii imelik, kui see ka pole, on ka kõige hullem asi millekski hea. Just nii saab öelda Aafrika seakatku kohta, mis Saaremaa metssigadest hõredaks tegi. Selle hind oli aga seakasvatajatele üüratu. Muhulased on aga endiselt hädas kärssninade kaevetöödega, nende õuedesse pole katkutõbised jõudnud ja jahimeestel on jätkuvalt tööd küllaga. »
Põllumajandusjäätmeid saab ära anda valitud kohtadesPõllumajandusjäätmeid saab ära anda valitud kohtades (2)
11.10.2018. Angela Randmets. Paljud Saaremaa talunikud said eelmise sügiseni oma kasutatud silokiled ja -võrgud mugavalt ja tasuta ära vedada lasta kohalikul, Orissaares resideerival ettevõttel Träx OÜ. Nüüd kurdavad talupidajad, et Träx nende kilesid ja võrke enam ära ei vea ja nad ei saa aru, milles probleem. »
Loomaaed kogub taas kõrvitsaid
11.10.2018. Ivika Laanet-Nuut. Tallinna loomaaed kutsub taas kõrvitsakasvatajaid üles, et nad annaksid oma panuse loomaaialoomade toidulaua rikastamisse. Traditsiooniliselt toimub oktoobris suur kõrvitsapidu, millest saavad osa pea kõik loomaaia asukad elevantidest väikeste närilisteni. »
Sport

Tristen Erik Kivi on Eesti meisterTristen Erik Kivi on Eesti meister
16.10.2018. Gunnar Usin. Läinud nädalal surfati Pirital viimaste soojade tuultega surfi slaalomi sarja finaaletapp, kus kahe saarlase – 27-aastase John Kaju ja 21-aastase Tristen Erik Kivi vahel toimunud pingelises heitluses slaalomi Eesti meistritiitli nimel jäi peale noorem. »
Pinksitulemusi mitmelt rindeltPinksitulemusi mitmelt rindelt
16.10.2018. MM. Reedel mängiti Kärlal Saaremaa lauatennise lahtiste karikavõistluste teine etapp. Kuue mehe seas jättis võidu koju Veljo Väljakivi, kolme naise hulgas teenis etapivõidu Tiia Müürisepp (LTK Tops). »
Kolme päeva jooks tulekulKolme päeva jooks tulekul
16.10.2018. MM. Eeloleval reedel antakse Kuressaare gümnaasiumi juures Kaevu tänaval start 45. Saaremaa kolme päeva jooksule. Noored lähetatakse 2 km pikkusele distantsile kell 16 ja põhijooksu (10 km) stardipauk kõlab kell 16.30. »
Intervjuu

Mihkel Tamm: Saaremaale kolimine oli üks paremaid otsuseidMihkel Tamm: Saaremaale kolimine oli üks paremaid otsuseid
20.10.2018. Ivika Laanet-Nuut. Saame Saaremaa vallavalitsuse kultuuri- ja spordiosakonna juhataja Mihkel Tammega (30) kokku ühes Kuressaare kohvikus. Sihvakas tumedapäine noormees on sõbralik ja tema olemisest peegeldub üdini positiivsust. Saame siis lähemalt tuttavaks, kes see mees on, kelle juhtida on meie valla kultuuri- ja spordielu. »
Ivar Tänaku autospordile ja poeg Otile pühendatud elu
13.10.2018. Vilma Rauniste. Kahtlemata on Ott Tänak teinud rallimaailmas imet, millega ta on võitnud suurte rahvahulkade südamed ja talle võistlustel täiehingelise kaasaelamise. Et see kõik on saanud juhtuda, on noore mehe nutikuse, riskijulguse ja tohutu töö kõrval vahest kõige olulisem roll olnud isa Ivaril, kelle pühendumist poja ralliteel saab siiralt imetleda. See on olnud isetu ja jäägitu pühendumine poja arengule. »
Marit Tarkin: kõige raskem asi elus on olla laiskMarit Tarkin: kõige raskem asi elus on olla laisk (8)
06.10.2018. Anneli Tarkmeel. Kuressaare gümnaasiumi eesti keele ja kirjanduse õpetaja Marit Tarkin (50) tähistas hiljuti ümmargust sünnipäeva. Ta ise ütleb, et see on väga ilus number, kuigi ega õpilased vist päris täpselt aru saa, mida see number 50 eluaastates tähendab. Kindel on see, et õpilaste keskel jääb hing nooreks. »
Täna loetuimad
Andres Tinno: “ühe kärbse mahalöömisega” ei lahenda midagi (18)
Ilmatark ennustab peagi lund (1)
Parkimiskohtade põuale haigla parklas head lahendust ei ole (5)
Õpioskuste võistluse võitis Valjala põhikool (1)
Vilistlane tutvustas KG-s kõnniteerobotit
Mihkel Tamm: Saaremaale kolimine oli üks paremaid otsuseid
Pealinlane, kes armastab lõõtsamängu ja Saaremaad  (1)
Jõulukuusk võidakse tänavu panna kõlakoja ette  (8)
Armastuskirja kirjutamise kunst
Minister tähistas valla sünnipäeva palvushommikusöögiga (3)
Urmas Reinsalu: laekuv tulumaks olgu pöördvõrdeline keskmise palgaga (2)
Lümanda keskusehoonest saab Lümanda Maja
Muhu koolijuhi mälestuskivi saab paika novembris
Ohtlik ohjeldamine
 (2)
Nädala loetavuse top 5
Piret Pihel: jutt dubleerimisest on arusaamatu (13)
Tüdruk läks pommijate küüsi sattunud klassivennale appi (6)
Saarlane soovib sotsiaalosakonna juhi koha säilimist (14)
Andres Tinno: “ühe kärbse mahalöömisega” ei lahenda midagi (18)
Veiste piirdeaedu varastatakse ja lõhutakse (10)
Kommentaarid
 (2)
Muhumaa jõuab liinile veebruaris (81)
Andres Tinno: “ühe kärbse mahalöömisega” ei lahenda midagi (18)
Jõulukuusk võidakse tänavu panna kõlakoja ette  (8)
Lugupeetud lugeja! Kui sul on probleeme digileviga, anna sellest meile teada.  (243)
Sõnajalad maandusid kopteriga Raiekivi säärel ilma loata (132)
Muhus pidi ilves auto alla jääma (3)
FC Kuressaare alustas meistrivõistlusi väärt viigiga (166)
Pottsepp valla viidatud MTÜ-sse ei kuulu (15)
Vilsandi sai endale "Vilsandi" (213)
Kasulikud viited
praamid.ee
Hiiu Leht
Saare Maavalitsus
Kuressaare linn
www.saaremaa.ee
e-riik
Ilm Kuressaares
Kuressaare Sõnumid
Ruhnlase blogi
Eesti Ajalehtede Liit
Saada vihje või teade
Tekst:
See on vajalik selleks, et veebirobotid ei saaks selle vormi kaudu meile automaatselt rämpsposti saata.
Sisesta sümbolid, mida pildil näed:
Sinu e-post (ei ole kohustuslik):
Meie Maa usaldab oma lugejaid ja ootab kõigilt vihjeid või teateid huvipakkuvate või murettekitavate sündmuste või teemade kohta. Saada vihje või teade siit ja võib-olla just Sinu info põhjal ilmub peatselt lugu Meie Maas. Vihje või teate saatja võib jääda anonüümseks.
Copyright © Saaremaa Raadio OÜ, 2018. Kõik õigused kaitstud