Kingime maski Meie Maa tellijale
[x]Sulge
või

Logi sisse
Kontrollkood:
meiemaa.ee
Reede, 30. juuli 2021  |  Logi sisse
Otsing
Sisesta otsingusõna
Sisukord

Arhiiv
eelmine kuu
mai 2021
järgmine kuu
E T K N R L P
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Arhiiv - Reede, 28. mai 2021

JUHTKIRI - Hindame ohtu (8)
28.05.2021. MM. Selles, et JetGas, kes mõni aasta tagasi piimatööstuse lähedal gaasitankla avas, Sikassaare külla Tiigi maaüksusele biogaasi tootmiskompleksi ehitada tahab, pole midagi iseäralikku. Niisama tavapärane on see, et veel enne olulisi otsuseid kostab vastuhääli, kahtlusi ja hirmu. »
Afanassi Pirn: head rahvusvahelist perekondade päeva
28.05.2021. Lauri Vahtre, ajaloolane. Elagu abieluvõrdsus, elagu kõik perekonnad, olgu nad siis „traditsioonilised“ või mitte, nii lõpetab ka Eestimaa Roheliste aseesimees Kaspar Kurve 14. mai Eesti Päevalehes oma teemakohase loo. Lugu vestab sellest, kuidas eesti rahvas nõuab taga sooneutraalset abielu, sest see on hea, tervislik, õiglane ja üldse. »
JetGas tahab linna lähedal biogaasi toota (22)
28.05.2021. Ardo Vahter. JetGas OÜ tahab Kuressaare linna piirist ligi 500 meetri kaugusele ehitada kuni 7 miljonit eurot maksva biogaasi tootmiskompleksi. »
Sotsiaalkaitseminister külastab Saaremaad (23)
28.05.2021. MM. Täna saabub Saaremaale sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo, kes külastab siinseid sotsiaalhoolekandeasutusi. »
Tänavuse Võidupüha tuletoojad on Marta-Miina Loel ja Risto Pajust (5)
28.05.2021. Ivika Laanet-Nuut. 20. augustil möödub 30 aastat Eesti taasiseseisvumisest. Seetõttu on tänavused Võidupüha tuletoojad just 1991. aastal sündinud naiskodukaitsja ja kaitseliitlane. Saaremaale toovad võidutule Marta-Miina Loel ja Risto Pajust, kes mõlemad on sündinud taasiseseisvunud Eestis. »
Haigekassa arutab stimulaatorite paigaldamist  (1)
28.05.2021. Ivika Laanet-Nuut. Südamearst Hasso Uuetoa alustas möödunud nädalal Kuressaare haiglas saarlastele südamestimulaatorite paigaldamist, ent Haigekassa soovib teenusele loa andmise küsimust veel arutada. »
Osakonna juht ei klappinud vallaga (21)
28.05.2021. MM. Vaid neli kuud Saaremaa vallavalitsuse arendus- ja kommunikatsiooniosakonna juhatajana töötanud Annika Trummar ei jätka 11. juunist enam sel ametikohal. »
Saaremaa „Aastaküla 2021” sädeinimesed ja nende tegemised
28.05.2021. Vilma Rauniste. Esmalt väike meenutus tänavuse aastaküla väljaselgitamise rallist. 18. jaanuari Meie Maas oli kirjutis aastaküla tiitlile pürgivatest küladest ja -seltsidest ning valik kandideerijate – Nõmmküla Muhust, Paadla Kandi Selts, Nasva küla Selts, MTÜ Kaunispe Sadam ja MTÜ Ratla Külaselts Koduhoidjad Saaremaalt – ankeetides kirjapandust. 28. veebruari lehes: „Soe tänuüritus Nasva südames”, mis tähendas Nasva edukat finiššeerumist Saare maakonna aastaküla tiitlile. Rahva lemmikuks osutus Paadla Kandi Selts sellesse koondunud küladega. Nüüd, enne viimast spurti, sai üles tähendatud iga külaeluveduri poolt jutustatud lugu, millega just tema on paikkonna elu rikastanud ja sellele lisaks veel üks küsimus tegevuse mastaapsuse või omapära avamiseks. »
Ruhnu saarel valmis Eesti pikim madal õhurada (6)
28.05.2021. Ahto Jakson. Raplamaa ettevõte OÜ Seiklusring ehitas möödunud nädalavahetusel Ruhnu saarele seiklusraja koos 80 m pikkuse õhurajaga, mis on teadaolevalt Eestis pikim ilma julgestusköieta läbitav. »
Aiad avanevad taas festivalil (2)
28.05.2021. Ardo Vahter. Mullu koroona tõttu enamikus Euroopa riikides ära jäänud Avatud Aedade festival toimub tänavu 4. -6. juunil, teemaks “Aed kui teadmiste varalaegas”. Eilse seisuga oli Saare maakonnas ennast festivalil osalema registreerinud kaks aeda – Mõntu park ja Muhumaal Lõetsa külas asuv “Seitsme tuule aed”. »
Kirikuteated
28.05.2021. MM. »
Töö, mis tehtud siirast armastusest
28.05.2021. EELK. EELK Vaimulike konverents valis oma liikmete hulgast aasta vaimulikuks Valjala, Kaarma ja Muhu koguduste õpetaja Hannes Nelise. »
Perekondlik
28.05.2021. MM. Registreeritud peresündmused Saare maakonnas 20. maist – 26. maini »
Õiteiluga allikaretk
28.05.2021. Maie Meius. Kevad on oma kaunimas arenemisjärgus. Loodusevaatlejad on tähele pannud, et taas on üks suur õitsemine ja loodus nii kaunis. »
Kevad ja kevadtööd kui toidutootjate elukujundajad
28.05.2021. Vilma Rauniste. Pärast pikka pausi sai põllutööde hetkeseisust ülevaate saamiseks ühendus võetud kahe Saaremaa arvamusliidriga, kes on Äripäeva mõjukate (mitte rikaste) top-s ära nimetatud. Üks teadagi Tõnu Post – hirmkõrgel 7. positsioonil ja Rauni ühistu juht Aive Kesküla. »
Isiklik sõiduauto on teel luksuskaubaks (8)
28.05.2021.  NL. Elektriautostumine ja muud sellega kaasnevad protsessid ähvardavad muuta isikliku auto samasuguseks luksusesemeks nagu 50 või rohkemgi aastat tagasi, kirjutas Toomas Vabamäe Eesti Ekspressis 24. aprillil. Avaldame selle artikli täies mahus. »
Endiselt heas vormis
28.05.2021. Ingrid Holm. Kes on nooruses olnud krutskivend, see ei jäta oma kombeid ka vanaduses. Poeg tuletab mulle vahel meelde vanasõna, et ütle, kes on su sõbrad ja ma ütlen, kes oled sa ise. »
Daniel Kõiv vahetab Tallinna Saaremaa vastu (1)
28.05.2021. Piret Linnamägi. Ei juhtu just tihti, et üks 17aastane noormees otsustab vahetada pealinna kooli Saaremaal asuva kooli vastu. Aga just nii tegi elupõline lasnamäelane Daniel Kõiv. Ta sulges enda järel Kadrioru Saksa gümnaasiumi ukse, et avada sügisel Saaremaa gümnaasiumi uks. Miks? Seda saigi uuritud. »
„Tere” sõnaga ei olda helde ja ... Eks? Kas? Nii ju? (3)
28.05.2021. Enda Naaber. See on viisakussõna, soovsõna nagu märk inimestest, kes kohtuvad... Iga selline sõna teeb südame soojaks, meele mõnusaks. Sellepärast on ta ka ilusõna, headusesõna. Väike, aga ka tubli, mida ta suudab. »
Rongiporgandikõrvarõngad
28.05.2021. Harda Roosna. Kaks klassiõde, Irina Tammis ja Signe Kullamaa, on valinud toredad elukutsed – Irina Tammis on disainer ja teeb Ainult Ilusaid Asju, Signe Kullamaa töötab klienditeenindajana Elronis ja on oma töösse lausa armunud. »
Ultrajooksjad teevad Väinamerele tiiru peale
28.05.2021. ERR. Järgmisel nädalal toimub Lääne-Eestis omapärane ultrajooksuvõistlus, kus sõltuvalt marsruudist võib jooksjate distantsiks kujuneda ca 170 kilomeetrit. »
Külliki Järvila graafikanäituse „Sinilinnuvägi”
28.05.2021. MM. Täna avatakse Kuressaare raegaleriis kl 16 Külliki Järvila graafikanäitus. Külliki Järvila jätkab uue graafilise seeriaga oma huvideringi ja mõttemaailma tutvustamist, mis haarab paljusid antiikfilosoofiast alguse saanud mõttearendusi. Külliki looming on jutustav ja kohati allegooriliselt muinasjutuline, ta ei õpeta, vaid jagab isiklikke tähelepanekuid ja kogemusi. Näitus „Sinilinnuvägi” on kui mõtisklus inimese hinge üle. »
Kaks korda edasi lükatud kontsert jõuab lõpuks publikuni
28.05.2021.  NL. Aasta tagasi märtsis pidi toimuma kontsert, mis kahjuks jäi ära. See ei olnud ainuke asi, mis ära jäi, sest terve maailm keerati lukku. »
Väljakutse eelolevaks viieks kuuks
28.05.2021.  NL. Me vajame liikumiseks väikest tõuget, natuke lisamotivatsiooni, konkreetset eesmärki. Me küll teame, et igapäevane aktiivne liikumine on hea, kuid vahel tulevad need sammud ikka raskelt. Eriti esimesed sammud. Marathon100 väljakutse Eesti500 just seda ongi – väike tõuge, natuke lisamotivatsiooni ja konkreetne eesmärk. »
X Pühalepa festivali avakontserdi annab ERSO
28.05.2021. Kati Kukk. Kümnes Pühalepa muusikafestival toob saarele väga oodatud külalised – esimest korda esineb Hiiumaal ERSO ja sellega täitub festivali käilakuju, helilooja Erkki-Sven Tüüri üks unistusi. »
Pandeemia muudab ooperipäevade mängukava
28.05.2021.  NL. Tänavu 20.–24. juulini toimuvate Saaremaa ooperipäevade peaesineja on mainekas Peterburi kammerooper, kes vahetab pandeemia tõttu välja Horvaatia rahvusteatri Zagrebis. Seekordsetele ooperipäevadele paneb piduliku punkti rahvusvahelise karjääriga eesti bassilaulja Ain Angeri juubeligala. »
Täna loetuimad
Jalgsi Vilsandile minnes tuleb olla ettevaatlik (5)
Margus Õunpuu: kasutage sagedamini sõna armastan
Tõll ei saanud tehnilise tõrke tõttu pidama (8)
Hiina sõjalaev ei tulnud Läänemerele...
GoodKaarma seebikoda ja aiakohvik
VAKO jättis kooli remondi hankes õiguse vallale (5)
Muinsuskaitse võttis Palsu talu rehielamu kaitse alla
Perekondlik
Vakker ja Teesalu on ministri tunnustuse kandidaadid
Avatud talude keskmesse sai ekstraktide tootmistehas
Salava sünnipäevatuurid väikesaartel
Püha kihelkonnapäev läks hästi korda
JUHTKIRI - Omal vastutusel (2)
Hortus Musicus ja Triin Ella annavad kauni kontserdi  (2)
Kirikuteated
Nädala loetavuse top 5
Eelmüügist ostetud bussipilet tekitas tüli  (10)
Vald palkas ettevõtjaga vaidluses advokaadibüroo (10)
Raadiot kruttinud juht põhjustas autode kokkupõrke (5)
Tõll peaks olema liinil taas augusti keskel (13)
Hanno Pevkur: Ivar Alt kinnitab jätkamist (12)
Kommentaarid
Tõll ei saanud tehnilise tõrke tõttu pidama (8)
UUS! 2. augustist tuleb ühistranspordis taas maski kanda (6)
VAKO jättis kooli remondi hankes õiguse vallale (5)
Motoringraja asukoht ei ole veel kindel (11)
Jalgsi Vilsandile minnes tuleb olla ettevaatlik (5)
Hortus Musicus ja Triin Ella annavad kauni kontserdi  (2)
Raadiot kruttinud juht põhjustas autode kokkupõrke (5)
Ohvri tuttav: teipijad olid hoopis mulle võlgu (158)
Eelmüügist ostetud bussipilet tekitas tüli  (10)
Vald palkas ettevõtjaga vaidluses advokaadibüroo (10)
Kasulikud viited
praamid.ee
Hiiu Leht
Saare Maavalitsus
Kuressaare linn
www.saaremaa.ee
e-riik
Ilm Kuressaares
Kuressaare Sõnumid
Ruhnlase blogi
Eesti Ajalehtede Liit
Saada vihje või teade
Tekst:
See on vajalik selleks, et veebirobotid ei saaks selle vormi kaudu meile automaatselt rämpsposti saata.
Sisesta sümbolid, mida pildil näed:
Sinu e-post (ei ole kohustuslik):
Meie Maa usaldab oma lugejaid ja ootab kõigilt vihjeid või teateid huvipakkuvate või murettekitavate sündmuste või teemade kohta. Saada vihje või teade siit ja võib-olla just Sinu info põhjal ilmub peatselt lugu Meie Maas. Vihje või teate saatja võib jääda anonüümseks.


Copyright © Saaremaa Raadio OÜ, 2021. Kõik õigused kaitstud