Kingime maski Meie Maa tellijale
[x]Sulge
või

Logi sisse
Kontrollkood:
meiemaa.ee
Reede, 18. juuni 2021  |  Logi sisse
Otsing
Sisesta otsingusõna
Sisukord

Arhiiv
eelmine kuu
september 2019
järgmine kuu
E T K N R L P
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Arhiiv - Neljapäev, 05. september 2019

Alanud õeõpe lõpeb bakalaureusekraadiga (5)
05.09.2019. Angela Randmets. Eile toimus Kuressaare haigla koolituskeskuses Tallinna tervishoiu kõrgkooli (TTK) Kuressaare õeõppe õpperühma avaaktus. 30 vastset tudengit – 25 tulevast medõde ja viis medvenda – saadeti kõrghariduspõldu kündma rohkete innustavate sõnavõttude saatel. »
Telia parendab Ruhnu saarel mobiilsideteenuste kvaliteeti
05.09.2019. MM. Homme, 5. septembril toimuvad Ruhnu saarel Telia mobiilsidevõrgu arendustööd, mille käigus esineb Telia mobiiliteenuste töös katkestusi. »
Ranna ja kalda piiranguvööndis 15 rikkumist
05.09.2019. Ivika Laanet-Nuut. Saaremaa tänavust suve iseloomustab keskkonnainspektsiooni (KKI) teabe kohaselt kõige rohkem sõitmine ranna-kalda piiranguvööndis. »
Saaremaa toidufestival kuulutatakse täna avatuks (1)
05.09.2019. Vilma Rauniste. Täna saab avalöögi 6. Saaremaa toidufestival, pikemaajalisem kui kunagi varem. Seda poolteist nädalat kestvat suurüritust on algusest saati korraldanud SA Saaremaa Turism, korraldava tiimi juhiks Angela Nairis. »
Vald: Lümanda Maja kooliosale on dokumendid esitatud (11)
05.09.2019. Ahto Jakson. Meie Maale laekunud vihje kohaselt ei ole reedel avatud Lümanda Maja hoonele väljastatud kasutusluba. Ehitisregistrist selgus, et veel eile ei olnud uuele Lümanda Majale antud kasutusluba ega esitatud ka sellekohast taotlust. »
Tagaranna küla tahab sadamani kergliiklusteed
05.09.2019. Ardo Vahter. MTÜ Tagaranna Külaselts soovib, et Saare maakonna liikluskomisjon analüüsiks kergliiklustee rajamise vajadust Tagaranna küla ja Saaremaa sadama vahele. »
Vald vaatab üle soojuspuuraukude rajamise (19)
05.09.2019. Ahto Jakson. Saaremaa vallavalitsus lubas üle vaadata Kuressaares Nooruse 41 kinnistule maakütteseadme paigaldamiseks tehtud puuraukude rajamise, mis ümbruskonna puurkaevudes vee kasutamiskõlbmatuks muutis (loe ka 3. septembri Meie Maast). »
Lossis avatakse näitus lauahõbedast
05.09.2019. Ahto Jakson. Kuressaare lossi keldrikorruse näitusesaalis avatakse täna kell 16 näitus „Lusikas –hõbe, kahvel – kuld!“. »
Kirikuteated
05.09.2019. MM. »
Meil on ühine missioon kuulutada ja jagada Jumala halastust
05.09.2019. MM. Pühapäevasel jumalateenistusel 1. septembril allkirjastati Saaremaal Jämaja kirikus leping kahe sõpruskoguduse vahel koguduse õpetaja Anu Konksu ja Höreda koguduse õpetaja Henrik Bromani poolt. »
Muhus toimub oikumeeniline palverännak
05.09.2019.  Age Ploom, Kirikute Noortenõukogu. Juba sel nädalavahetusel, 6.–8. septembrini on Muhus oikumeeniline palverännak, järjekorras viies. Seekordsest rännakust võtab osa EELK peapiiskop Urmas Viilma, oodata on ka metropoliit Stefanust. »
Tule Saueriga Iisraeli! (1)
05.09.2019. MM. Laulurõõm on juba aastast 1885 liitnud Kuressaare segakoori Sauer lauljaid ja dirigente. »
Tornimäe Tungal etendab „Pisuhända”
05.09.2019. Ivika Laanet-Nuut. Laupäeval esietendub Tornimäe rahvamajas Tornimäe näiteseltsi Tungal esituses Eduard Vilde „Pisuhänd”. See on satiiriline komöödia aastast 1913. »
Riigikontroll: parvlaevaühenduse kulu kasvab (10)
05.09.2019. MM. Saaremaa ja Hiiumaaga parvlaevaühendust analüüsinud riigikontroll leidis, et valitsusel tuleks arvestada asjaoluga, et parvlaevaühenduse kulu riigile jääb üldisest hinnatõusust ja nõudlusest tulenevalt kasvama ning ühenduse pidamise perspektiividele tuleb mõelda juba praegu. »
Toidufestival ja Eesti toidu kuu
05.09.2019. Vilma Rauniste. Täna, 5. septembril saab alguse Saaremaa 6. toidufestival. Ja just täna algab ka 5. Eesti toidu kuu. Hea on märkida, et maaeluministeerium kuulutas Saaremaa toidufestivaliga avatuks Eesti toidu kuu. »
JUHTKIRI - Inimelu väärtus (1)
05.09.2019. MM. Tagaranna külaselts on korduvalt pöördunud valla poole eesmärgiga rajada küla ja Saaremaa sadama vahele kergliiklustee just inimeste turvalisust silmas pidades. »
Aeg on investeerida tõenduspõhisesse ennetusse (11)
05.09.2019. Karin Streimann, Tervise Arengu Instituudi nooremteadur. Praegu koostatav rahvastiku tervise arengukava 2020–2030 toob välja, et enam kui pool enneaegse suremuse ja haigestumuse tõttu kaotatud eluaastatest Eestis tuleneb riskiteguritest või riskikäitumisest. Kas neid probleeme saab ennetada ja kuivõrd seda tehakse? »
Õnnestunud lestakohvikute- päev annab seltsile indu
05.09.2019. Piret Kuldsaar, Nasva alevikuvanem ja Nasva Küla Seltsi juhatuse liige. Nasva küla selts hakkas tegutsema kümme aastat tagasi, mil esmalt pandi paika küla arengu soovid ja siht ehk Nasva küla arengukava kümneks aastaks. »
Kutsume mõtteid vahetama!
05.09.2019. MM. Saaremaa vald pöördub valla elanike poole avamaks diskussiooni Kuressaare tänavaliikluse osas. See on meie ühine ruum, mida me kujundame ja mis kujundab hiljem meid. Vald peab oluliseks, et tänavatel oleks ruumi kõigile: autoga ja jalgsi liiklejatele, ühistranspordi kasutajatele ning ratturitele. Mida laiem spekter inimesi linnaruumi kasutab, seda elujõulisem on ühiskond. »
Mida peab teadma reovee kohtkäitlusest
05.09.2019. Kairi Niit, vee ja looduskaitse peaspetsialist . Alates käesolevast suvest kehtib ühtne reovee kohtkäitluse ja äraveo eeskiri Saaremaa vallas (leitav www.riigiteataja.ee/akt/412062019008 ja valla kodulehelt). Peamiselt puudutab eeskiri hajaasustuses paiknevaid majapidamisi ning ettevõtteid, kellel puudub võimalus liituda ühisveevärgi ja -kanalisatsiooniga. »
Majade valmimise lood
05.09.2019. Pille Mägi, SA Lääne-Saare Kultuurivara juhatuse liige. Reedel avati pidulikult Lümanda Maja, endise nimega keskusehoone, mis oli ühtlasi mu viimane „lapsuke“. »
1 KÜSIMUS: Kuidas hakkab tööle laste ja perede tugikeskus?
05.09.2019. Aaro Nursi, Saaremaa laste ja perede tugikeskuse juhataja . Saaremaa laste ja perede tugikeskus alustab tööd 1. septembril. Kuigi keskus hakkab asuma Kuressaares Rootsi tänav 7, toimub tugispetsialistide töö lasteaedades ja koolides kohapeal. Rootsi tänava ruumid on mõeldud keskuse juhtimiseks ja meeskonnatööks. »
Lümanda Maja avati „Tuljakuga“
05.09.2019. MM. „Maju saab avada igati,“ leidis Lümanda keskusehoone uuendamise eest hea seisnud SA Lääne-Saare Kultuurivara juhatuse liige Pille Mägi. See aga, et Lümanda Maja avati just „Tuljakuga“, mida tantsisid Rummaja ja Keeris, oli tema sõnul uhke ja just sellele majale sobilik. »
Tänavu alustas kooliteed rohkem lapsi kui mullu
05.09.2019. Õilme Salumäe, Kuressaare linnavalitsuse haridusnõunik. Saaremaa vallas asuvates üldhariduskoolides alustas esialgsetel andmetel õpinguid kokku 3286 õpilast, mida on 84 õppurit rohkem kui eelmisel õppeaastal. Õppurite üldarvu hulgas ei ole hetkel veel arvestatud Kuressaare täiskasvanute gümnaasiumiga, kus vastuvõtt alles kestab. »
Tervitus kooliaasta alguse puhul!
05.09.2019. Helle Kahm. Suvi veel kestab, kuid juba valmivad õunad puudel ja seened kutsuvad metsaradadele jalutama. Päevad pakuvad veel suvesoojust ja rannadki on inimestest tulvil, ometi teab nii suur kui ka väike inimene, et septembrist saab alguse uus kooliaasta. »
Vald toetab MTÜ-sid senisest enam
05.09.2019. Kristiina Maripuu. Möödunud nädalal kinnitas vallavolikogu uue mittetulundustegevuse toetamise korra, mis jõustub 1. oktoobrist. Senise korra sõnastus ja ülesehitus vajasid mõningaid muudatusi ja ehkki sellised parandused oleks volikogu saanud vormistada juba juunis, otsustasime võtta ette ka korra sisulise ülevaatamise. »
Kauaoodatud uus kesklinn antakse rahvale tagasi
05.09.2019. MM. Juba haldusreformi eelsel ajal Kuressaare linnajuhtide algatatud kesklinna projekt on kohe, täpsemalt 28. septembriks, lõpule jõudmas. »
Täna loetuimad
Vald soovib kulukat kohtupidamist Pariisis  (4)
Salme Konsum avati kaks korda (3)
Saarlaste valge kadedus
Juhtumid Valjalas tõid kaks kriminaalasja (3)
KALMISTUPÜHAD
Praamipiletid on pühadeks suuresti välja müüdud (1)
Perekondlik
Kohvikuid-restosid nagu seeni pärast vihma
JUHTKIRI - Lasteaia hind (1)
Orienteerumisvõistluse korraldaja on haiglas arstipraktikal
Kokkupõrge kõnniteel (1)
Abrukast saab laulusaar
Mele Pesti esitles oma Kuressaaret
Mele Pesti – uhkelt iseseisev kosmopoliit Kuressaarest
Ruhnu tuletorn läheb remonti
Nädala loetavuse top 5
Keskkonnamet uurib tee ehitamise seaduslikkust (5)
Elamuskõrts Õllekoda avas uksed (12)
Elektritõukeratastel lapsed ohutusreeglitest ei hooli (3)
Veli Kraavi kohtuasja kahjusumma ületab miljonit eurot (4)
Vald soovib kulukat kohtupidamist Pariisis  (4)
Kommentaarid
Elamuskõrts Õllekoda avas uksed (12)
Päike süütas luubi abil tugitooli (15)
Juhtumid Valjalas tõid kaks kriminaalasja (3)
Keskkonna hoidmiseks sündisid korduvkasutatavad toidunõud (2)
Pöördumine (1)
Vald soovib kulukat kohtupidamist Pariisis  (4)
Muhu ja Virtsu elanikud näevad praamiühenduses alternatiivi (9)
Isamaa piirkonna juhiks sai Mart Maastik (8)
Lugeja küsib, jurist vastab (1)
Kokkupõrge kõnniteel (1)
Kasulikud viited
praamid.ee
Hiiu Leht
Saare Maavalitsus
Kuressaare linn
www.saaremaa.ee
e-riik
Ilm Kuressaares
Kuressaare Sõnumid
Ruhnlase blogi
Eesti Ajalehtede Liit
Saada vihje või teade
Tekst:
See on vajalik selleks, et veebirobotid ei saaks selle vormi kaudu meile automaatselt rämpsposti saata.
Sisesta sümbolid, mida pildil näed:
Sinu e-post (ei ole kohustuslik):
Meie Maa usaldab oma lugejaid ja ootab kõigilt vihjeid või teateid huvipakkuvate või murettekitavate sündmuste või teemade kohta. Saada vihje või teade siit ja võib-olla just Sinu info põhjal ilmub peatselt lugu Meie Maas. Vihje või teate saatja võib jääda anonüümseks.


Copyright © Saaremaa Raadio OÜ, 2021. Kõik õigused kaitstud