Kingime maski Meie Maa tellijale
[x]Sulge
või

Logi sisse
Kontrollkood:
meiemaa.ee
Pühapäev, 11. aprill 2021  |  Logi sisse
Otsing
Sisesta otsingusõna
Sisukord

Arhiiv
eelmine kuu
detsember 2019
järgmine kuu
E T K N R L P
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Arhiiv - Teisipäev, 31. detsember 2019

JUHTKIRI - Ümmarguse numbri poole
31.12.2019. MM. Järgmine aasta kannab natuke ebatavalist numbrit. 2020. Paugud juba käivad, poolest kuust saati. Aga tuleb ta ikka, pole pääsu. Pauguga või pauguta. Vahet pole. Või noh, tegelikult on. »
Ja pikad on pühad
31.12.2019. Jüri Kallas. Jõuluaeg sai läbi ja aastavahetus on kohe käes. Inimestel oli palgatööst lausa mitu vaba päeva. Nüüd tuleb umbes poolteist päeva kohe otsa. Ja see on hea! Inimene peab puhkama, peab suhtlema lähedaste ja tuttavatega, peab suhtlema tööväliselt... või siis peaks ta saama mõnikord üksinduses vaikust ja rahu nautida, kui vaid soovi on. »
Maakonna sportlikem perekond on Rüütel
31.12.2019. Ahto Jakson. Saaremaa Spordiliit valis lõppeva aasta kõige sportlikumaks perekonnaks perekond Rüütli. »
„Liikudes tervemaks“ sarja loosiõnn naeratas Taavi Raunistele
31.12.2019. Ahto Jakson. 27. detsembril toimus Kuressaare spordikeskuses „Liikudes tervemaks“ sarja aastaloos, mille peaauhinna, jalgratta võitis Taavi Rauniste. »
Korvpallilaagris osales rekordarv lapsi
31.12.2019. Siim Hiie. 27. detsembril toimus üheksas noorte korvpallilaager, kus osales rekordarv lapsi ehk üle 50 poisi ja tüdruku. Treeningute peatreener oli endine Eesti koondise ning mitmetes välisliigades karastunud Reinar Hallik, teda abistasid seitse treenerit Saaremaalt. »
Juhid olid kained (1)
31.12.2019. Ivika Laanet-Nuut. Eile ennelõunal kontrollis politsei Kuressaare linnas sõidukijuhtide seisundit. »
Politsei sai jõulunädalal 92 teadet korrarikkumistest (7)
31.12.2019. MM. Politsei registreeris nädala jooksul kokku 92 teadet korrarikkumistest. Algatati neli kriminaalmenetlust ja 20 väärteomenetlust. »
Perevanemad alustavad jaanuarist
31.12.2019. Ivika Laanet-Nuut. Kui varem olid lastega koos ööpäeva kaupa kasvatajad, siis uuest aastast alustavad Kuressaare Perekodus nädalase vahetusega perevanemad. »
Kunagi ei ole kultuuri liiga küllalt
31.12.2019. Ene Kallas. Kui mõõta aastaid kümnendi võtmes, saab teise tulemuse kui siis, kui mõõta neid lühema või pikema aja raames. Nii ei saa öelda, et midagi on kas järsult paremaks või halvemaks läinud. »
Võrkpallijumal oli seekord tartlane
31.12.2019. Gunnar Usin. Läinud pühapäeval Tallinnas Saku suurhallis mängitud Aadu Luukase karikavõistluste finaalis etendasid Saaremaa võrkpalliklubi ja Tartu Bigbank ca 1500 pealtvaataja ees tõelise põneviku, kus tiitlikaitsja Saaremaa pidi Tartu 3:2 (23:25, 17:25, 25:21, 26:24, 21:19) paremust tunnistama. »
Mihkel Räim Vuelta stardis?
31.12.2019. Aldo Maksimov. Saarlasest jalgrattaproff Mihkel Räim alustab viiendat hooaega Iisraeli profiklubis Israel Cycling Academy. Uuest hooajast kuulub tema klubi maailma absoluutsesse tippu (World Tour), mis tähendab seda, et suurtuuride uksed on nüüd ka 26-aastase saarlase jaoks avatud. »
Selgusid Topsi jõuluturniiride võitjad
31.12.2019. MM. Detsembris viis Kuressaare lauatenniseklubi Tops 22. korda läbi lahtisi jõuluturniire meestele, naistele, noormeestele ja neidudele. »
Aasta 2019 tegu on Ott Tänaku maailmameistri tiitel (1)
31.12.2019. Sirli Tooming. Kui üks kalendriaasta spordimaastikule üle kanda, on see kui kindlate reeglitega piiratud etapp või distants, mille läbinuna analüüsitakse nii tulemusi kui seda mõjutanud tegureid. Üksikasjaliku lahanguga tegelevad sportlased, treenerid, sponsorid, toetajad, fännid ja muidu pealtvaatajad ning kaasaelajad, kes annavad sooritusele omapoolse hinnangu igaüks oma vaatenurgast. »
Raamatuklubi jätkab uuel aastal
31.12.2019. Enda Naaber. Peaaegu poolde sajandisse jõudnud Saaremaa raamatuklubi on uuelgi aastal tegus, sest liikmed on tublid, elujõulised. Üks kord kuus tuleme kokku üritusele, olgu see kas kohtumisõhtu mõne teeneka inimesega või tähtpäeva tähistamine, luulelugemine jne. »
Ravimid siin ilmas, apteegid teises ilmas
31.12.2019. Peeter Olesk. „Siin ilmas“ ei tähenda sugugi ainult ravimeid kodus. Nimelt tuleb mul tarvitada nelja sorti arstimeid, millest kahte või kolme apteekides ei müüdagi. »
2020. aasta üldprognoos
31.12.2019. Edda Paukson. Lisaks sellele kirjutisele võiks ehk elu sujuvamaks muutmiseks arvestada ka igapäevaste nõuannete ja hoiatustega. »
Kalad
31.12.2019. MM. Kalad ujuvad sel aastal puhtas vees pärivoolu ja on tõenäoliselt edukad mis tahes eluvaldkonnas. Tänu sellele tunnete ennast kogu aasta vältel küllaltki hästi. »
Veevalaja
31.12.2019. MM. Aasta tõotab tulla küllaltki vaheldusrikas, et mitte öelda suisa ärev. Mingil hetkel sujub kõik suurepäraselt, järgmisel aga kisub kõik kuidagi kiiva või viltu. Asjade planeerimine osutub parajaks väljakutseks, sest iial ei oska arvata, milliseks kujuneb järgnev hetk. Kõige õigem oleks, kui Veevalaja ei hakkaks mõtlematult ja impulsiivselt muudatusi tegema. Eriti tundlikud on töö ja karjääriga seotud valdkonnad. »
Kaljukits
31.12.2019. MM. Teid on ootamas tõeliselt sujuv aasta. Olete aktiivne, töökas ja teie ettevõtmised on edukad. Teile omane kohusetundlikkus ja muud head omadused ei jää teenitud tasuta. Teid võib oodata ametikõrgendus, kuid päris kindlasti tõuseb sel aastal oluliselt teie ühiskondlik aktiivsus. Olete kõigile uutele väljakutsetele avatud ja olete saavutamas tippvormi. »
Ambur
31.12.2019. MM. Ambureid ootab aktiivne ja mitmes mõttes meeldiv aasta. Olete rahul oma tööga, kuigi teil on tööl küllaltki kiired ajad. Mitmed suuremahulised projektid on just lõpuleviimise ootuses. Kuna olete tavalisest kohusetundlikum, sujub kõik ootuspäraselt. Tõenäoliselt võite saada ametikõrgendust, sest olete jäänud truuks oma põhimõtetele. »
Skorpion
31.12.2019. MM. Skorpioni aasta kipub tulema küllaltki pingeline, sest läbisaamine töökaaslastega pole just parim. Kipute sageli teistele halvasti ütlema ja oma nõudmisi peale suruma. Need konfliktid võivad teile isegi töökoha maksma minna, kuid õnneks leiate vajadusel kerge vaevaga uue ameti, eriti augustis või septembris. Võite ka igasuguste probleemide puudumisel töökohta vahetada, seda põhjusel, et uus tundub teile tasuvam ja perspektiivikam. »
Kaalud
31.12.2019. MM. Üldjoontes võib öelda, et aasta kujuneb harmooniliseks. Kõik, mida ette võtate, sujub just sel moel, mida ootate. Töö juures on kõik hästi: teie suhted töökaaslastega on väga head ning palk ei anna ka nurisemiseks vähimatki põhjust. Töökoha vahetust te sel aastal ei planeeri. »
Neitsi
31.12.2019. MM. Aasta kujuneb keeruliseks ja kiireks, seda nii töös kui ka eraelus. Oodata on mitmeid olulisi muutusi. Rutiinseks muutunud töö ei motiveeri teid endast parimat andma ning see tekitab lahkhelisid töö juures. Tõenäoliselt ootab teid ees mitmeid töökoha vahetusi ja see teeb teid närviliseks. Võib tekkida isegi olukord, kus olete ajutiselt töötu. Masenduseks siiski põhjust pole, olukord ei ole lootusetu. Kui mitte varem, siis hiljemalt aasta lõpukuudel leiate endale tasuva ja meelepärase töökoha. »
Lõvi
31.12.2019. MM. Aasta kujuneb erakordselt huvitavaks ja sel on teie jaoks märgiline tähendus. Teil on hulgaliselt uusi ideid ning jagub ka julgust nende elluviimiseks. Otsite uusi väljakutseid, eriti, kui olemasolev töökoht ei paku teile piisavalt pinget ja eneseväljendust. Olete avatud erinevatele pakkumistele – seda isegi juhul, kui peate midagi juurde õppima või olete sunnitud lausa uue elukutse omandama. »
Vähk
31.12.2019. MM. Aasta kujuneb teile edukaks, varasemad pingutused eesmärgi nimel hakkavad nüüd vilja kandma. Üllatuslikult võib tulla ka uusi väljakutseid, ametikõrgendust. Samas teete ka ise julgeid otsuseid, eriti, kui töötate sotsiaalsfääris. »
Kaksikud
31.12.2019. MM. Sel aastal kulgeb teie elu tõusujoones, kuigi ilma suuremate muudatusteta, kui te just ise neid teha ei kavatse. Küll aga võib ette tulla õpinguid, võimalik, et koguni piiri taga. Õpingud välisriikides võivad teid kokku viia rahvusvaheliste projektide ning innustava tööpakkumisega, millest loobumine poleks kindlasti mõistlik tegu. »
Sõnn
31.12.2019. MM. Sõnni aasta tõotab tulla huvitav ja vaheldusrikas. Olete koostanud endale hoolikalt läbimõeldud tulevikukava ja seda senini kiivalt enda teada hoidnud. Soovite elus üsna paljut korrigeerida ja uuendada, üllatades oma kodakondseid julgete plaanidega. Suurelt unistades ja targalt tegutsedes võite olla väga edukas. »
Jäär
31.12.2019. MM. Jäära tähelepanu keskmes on sel aastal töö ja karjäär. Samas on tegemist äärmiselt aktiivse aastaga. Teil on head võimalused eneseteostuseks ja püstitatud eesmärgi poole rühkimiseks. Paratamatult tuleb ette ka esialgsete plaanide korrigeerimist. »
Täna loetuimad
Vargad viisid talust 11 000 euro eest kraami (12)
Vald soovitab kahe kooli õpetajaid koondada (lisatud Ivo Visaku kommentaar) (24)
Kuressaare bussijaama kohvik sulges uksed (18)
PIKK INTERVJUU: Kristjan Jõekalda unistab puhkusest lapsepõlvemaal (1)
Dr Laane: suvi peaks tulema tavapärane (8)
Kultuuri-ja spordiosakonna juhataja kt on Kristel Peel  (7)
Perekondlik
Teadmisjanuse Jaanis Prii rikas ja rutiinivaba elu (1)
Orissaares saavad pärnad hooldust  (4)
Oh, armastus, sa magus mesi!
Lõbus mäng tühjade muna- restide taaskasutamiseks (1)
Õpilased maalisid SÜGi seintele pilte
Vald otsib Kahni keskusele kohta (19)
Laulumehe laulvad ahvenad
Suurperede liit otsib aasta suurpere  (2)
Nädala loetavuse top 5
Kalur leiti merest surnuna (4)
Vargad viisid talust 11 000 euro eest kraami (12)
Vald soovitab kahe kooli õpetajaid koondada (lisatud Ivo Visaku kommentaar) (24)
Selgusid külaelu toetuse saajad (20)
Saaremaa gümnaasiumi 10. klassi 200 tahtjat  (20)
Kommentaarid
Kultuuri-ja spordiosakonna juhataja kt on Kristel Peel  (7)
Harry Raudvere asutab Põliseestlaste Rahvaerakonda (183)
Dr Laane: suvi peaks tulema tavapärane (8)
Kuressaare bussijaama kohvik sulges uksed (18)
Saaremaa leppis meistrikatel hõbedaga (5)
Kalur leiti merest surnuna (4)
Vald otsib Kahni keskusele kohta (19)
Vargad viisid talust 11 000 euro eest kraami (12)
Orissaares saavad pärnad hooldust  (4)
Saaremaa gümnaasiumi 10. klassi 200 tahtjat  (20)
Kasulikud viited
praamid.ee
Hiiu Leht
Saare Maavalitsus
Kuressaare linn
www.saaremaa.ee
e-riik
Ilm Kuressaares
Kuressaare Sõnumid
Ruhnlase blogi
Eesti Ajalehtede Liit
Saada vihje või teade
Tekst:
See on vajalik selleks, et veebirobotid ei saaks selle vormi kaudu meile automaatselt rämpsposti saata.
Sisesta sümbolid, mida pildil näed:
Sinu e-post (ei ole kohustuslik):
Meie Maa usaldab oma lugejaid ja ootab kõigilt vihjeid või teateid huvipakkuvate või murettekitavate sündmuste või teemade kohta. Saada vihje või teade siit ja võib-olla just Sinu info põhjal ilmub peatselt lugu Meie Maas. Vihje või teate saatja võib jääda anonüümseks.


Copyright © Saaremaa Raadio OÜ, 2021. Kõik õigused kaitstud