Kingime maski Meie Maa tellijale
[x]Sulge
või

Logi sisse
Kontrollkood:
meiemaa.ee
Laupäev, 12. juuni 2021  |  Logi sisse
Otsing
Sisesta otsingusõna
Sisukord

Arhiiv
eelmine kuu
jaanuar 2019
järgmine kuu
E T K N R L P
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Arhiiv - Neljapäev, 17. jaanuar 2019

Nasva kaluripere hakkab kodus saaki külmutama (2)
17.01.2019. Ardo Vahter. Ettevõtlikud Nasva kalurid Karli Laid koos poegade Sandri ja Otiga võtsid kätte ning hakkasid endale koju rajama kalajahutus- ja -külmutusvõimalust. »
Roomassaare sadam kordas rekordit (8)
17.01.2019. Oliver Rand. Roomassaare jaoks kujunes möödunud aasta kaubasadamana tulemuslikuks, kui sadamat külastas rekordiliselt kaubalaevu ja sadamat läbis 393 000 tonni kaupa. »
Reovee-eeskiri seisis seadusemuudatuse taga
17.01.2019. Angela Randmets. Keskkonnaministeerium saatis selle nädala alguses kirja kohalikele omavalitsustele, kus ei ole vastu võetud reovee kohtkäitluse ja äraveo eeskirja. Infot selle kohta, mis kuupäevaks on kavas oma haldusterritooriumil see eeskiri vastu võtta, ootab ministeerium hiljemalt 12. veebruariks. »
Kohus mõistis 83-aastase mehe lapselapse ähvardamises süüdi
17.01.2019. Ahto Jakson. Pärnu maakohus mõistis eile ungari rahvusest Josif Tšedreki (83) süüdi oma lapselapse ähvardamises tervisekahjustuse tekitamisega ja tema elukaaslase kallal vägivallatsemises ning karistas eakat meest kuritegude eest tingimisi vangistusega. »
Kihelkonna rahvamaja juhiks soovib saada kuus kandidaati
17.01.2019. Sigrid Osa. Kihelkonna rahvamaja juhataja kohale on kultuuri- ja spordiosakonna juhi Mihkel Tamme sõnul kuus kandidaati, kellest kõik kvalifitseerusid ja neist kolm kutsutakse vestlusele. Vestlused toimuvad reedel ja esmaspäeval. »
Karja aasta teole 16 kandidaati (3)
17.01.2019. Ivika Laanet-Nuut. Leisi osavallakogu ja Saaremaa vallavalitsuse üleskutsele esitada Karja kihelkonna aasta teo kandidaate laekus kokku 16 ettepanekut. »
Abivallavanem Mäekerist sai paberil äkki vallavanem (38)
17.01.2019. Ardo Vahter. Saaremaa abivallavanem Mart Mäeker allkirjastas detailplaneeringut käsitleva kirja koostaja vea tõttu kui vallavanem. »
Riidekonteinerid jõuavad kohale veebruaris (2)
17.01.2019. Angela Randmets. Keskkonnaministri määruse järgi oleks tekstiilijäätmeid tulnud juba kolm aastat tekkekohal teistest jäätmetest eraldi koguda. Ehk teisisõnu, koduses majapidamises kasutusel olnud riidekraam, näiteks rõivad, voodipesu, kardinad ja käterätikud, mida mingil põhjusel enam kasutada ei sünni või ei soovi, tuleb panna muust prügist eraldi, samamoodi nagu pakend, paber ja patareid. »
Katrin Pautsi teosed troonisid laenutuste tipus
17.01.2019. Ivika Laanet-Nuut. Saare maakonna keskraamatukogu möödunud aasta enim laenutatud raamatud olid muhulase Katrin Pautsi sulest ilmunud „Tulekandja”, „Politseiniku tütar” ja „Hull hobune”. Neljandal kohal oli Andrus Kivirähki „Rehepapp ehk November” ja viiendal kohal taas Katrin Pauts „Minu Muhumaaga”. »
JUHTKIRI - Värske ja hea kala
17.01.2019. MM. Saaremaa on saar. Saart ümbritseb aga veekogu, veekogus elavad kalad. Seega on loogiline, et kui mõtled Saaremaast, mõtled samaaegu merest ja ka kaladest. Ja mõte läheb edasi kalameestele, meremeestele. »
+2000 SAARLAST - Tarmo Virki: Juured ja töö toovad Saaremaale
17.01.2019. Tarmo Virki, Saaremaale kolinud ettevõtja, Lahhentagge OÜ kaasasutaja. Mul on hea meel, et ka minu pere on panustanud Saaremaa elanikkonna kasvamisse – oleme saarel toimetanud nüüd juba poolteist aastat. »
+2000 SAARLAST - Harry Kõrvits: Mandrile pagejad, mis on teie vabandus? (2)
17.01.2019. Harry Kõrvits, näitleja. Kuidas meelitada inimesi saarele tagasi tulema? Tegemist on mõistagi miljoni dollari küsimusega, aga lihtne retsept sisaldab kolme komponenti: töökohta, korralikku palka ja eluaset. »
Eesti hobust ei tohi tallis hoida!
17.01.2019. Jaan-Aleksander Rooda. Kõigepealt teeme selgeks, kes on eesti hobune. Hobuste- alases kirjanduses on kirjas, et tegemist on Põhja-Euroopa metsikust hobusest põlvneva loomaga. »
Vastupidavad ja külmalembesed eesti tõugu hobused
17.01.2019. Vilma Rauniste. Siin mõned read Reet Karro kirjutistest veebis ning Eesti Hobusekasvatajate Seltsi juhi ja aretaja Andres Kallaste seisukohtadest. »
Ajaleht Eesti Kirik tähistab väärikat sünnipäeva
17.01.2019. EELK uudised. Juba 95 aastat on kirikuleht Eesti Kirik aidanud selgitada lugejatele kiriku- ja ühiskonnaelu küsimusi ning ergutanud mõttevahetust teoloogilistes ja kirikuelu küsimustes. Eesti Kirik on EELK häälekandjana rahvakiriklik leht, aga ka teoloogia, koguduseliikme, kristlase ja usust huvitatu leht. »
Piibli lood. Vaenutsevad riigid Juuda ja Iisrael
17.01.2019. Peter-Karl Bramanis, kristlane . Ühisriigi viimase kuninga Rehabeami rumala poliitika tagajärjel lõid kümme põhjapoolset hõimu Juudast lahku ja kuulutasid ennast iseseisvaks. Kui eraldumisest oli läinud viis aastat, sooritas vaarao Siisak Kaananisse sõjaretke ja rüüstas Juuda ning osa Iisraelist. »
Kirikuteated
17.01.2019. MM. »
TEATED
17.01.2019. MM. vallaleht ilmub nüüdsest Meie Maa vahel Hanke tulemusel ilmub vallavalitsuse infoleht Saaremaa Teataja järgmisel kahel aastal koos maakonnalehega Meie Maa. Vallaleht ilmub endiselt kaks korda kuus – iga kuu esimesel ja kolmandal neljapäeval – ning jõuab igasse Saaremaa kodusse ilma tellimata ja tasuta. Uuendusena on leht kaks korda mahukam ja selles on senisest enam ka eri piirkondade infot. Lehe toimetaja on vallavalitsuse meedia peaspetsialist Merike Pitk. Kaastööde ja tagasiside osas saab võtta ühendust e-posti aadressil merike.pitk@saaremaavald.ee ja tel 452 5022. Endiselt saavad piirkonnad (teenuskeskused) välja anda ka oma infolehti. Kristiina Maripuu, abivallavanem »
Kultuuriaastale on joon alla tõmmatud
17.01.2019. Anneli Teppo-Toost, kultuuritööspetsialist. Saaremaa vallavalitsuse ja Kultuurkapitali Saaremaa ekspertgrupi 2018. aasta tunnustuspreemiad ja turismiauhinnad jagati 10. jaanuaril Saare KEKi hoones. »
Korraldatud jäätmevedu laieneb vallas oluliselt
17.01.2019. Katrin Koppel, jäätmete peaspetsialist. Kõik endiste Mustjala, Kihelkonna, Salme, Torgu ja Pihtla valdade territooriumile jäävad hoonestatud kinnistud on 1. märtsist automaatselt liidetud korraldatud jäätmeveoga. »
Koduteenus on omavalitsuse toetav õlg
17.01.2019. Marina Skljarenko, Leisi sotsiaaltööspetsialist. Saaremaa valla kodulehel on toodud välja koduteenuse eesmärk, milleks on inimese iseseisva ja turvalise toimetuleku tagamine kodustes tingimustes, säilitades ja parandades tema elukvaliteeti. Koduteenusega abistatakse inimest toimingutes, mida ta terviseseisundist, tegevusvõimest või elukeskkonnast tulenevalt ei suuda sooritada kõrvalabita, nagu kütmine, toiduvalmistamine, eluruumi ja riiete korrastamine, toiduainete ja majapidamistarvete ostmine jms. »
Suhtle vallaga kodulehe kaudu
17.01.2019. Anu Tanila, Saaremaa valla IT-juht. Saaremaa vald on pindalalt suurim omavalitsus Eestis ja kaugematest paikadest vallavalitsusse kohaletulek võtab teinekord päris kaua aega. »
Nõustamis- ja tugiteenusest on abi
17.01.2019. Reelika Murd, sotsiaalnõunik . Valla elanikel oli võimalik kuni 30. novembrini saada ESFi projekti „Integreeritud teenuste osutamine toimetulekuraskustes inimestele“ kaudu erinevaid nõustamis- ja sotsiaalteenuseid: psühholoogilist nõustamist (sh perenõustamist), võlanõustamist ja tugiisikuteenust. Teenuseid osutasid psühhiaatria ja psühhoteraapia keskus Sensus ning MTÜ Pesapuu. »
Õpilased andsid edasi oma pildi Saaremaast
17.01.2019. Mark Grimitliht, vallaarhitekt. Saaremaa vallavalitsus koostöös valla koolide õpilastega mõtestas Saaremaad kunstiprojekti kaudu. »
Lääne-Saare kogukonnakogu – mis tehtud, mis ees
17.01.2019. Kaja Juulik, Lääne-Saare kogukonnakogu esimees. Lääne-Saare kogukonnakogu käis eelmisel aastal koos kaheksal korral. Kõige pikemad koosolekud kestsid siis, kui tuli teha MTÜ-de tegevustoetuste ja sporditoetuste rahastamise otsuseid. Aktuaalsemad teemad, mida arutasime, olid seotud teedega, lasteaia kohamaksu- ja toiduraha tasumisega ja raamatukogude reformimisega. Tegime ka ettepanekuid tublide tegijate tunnustamiseks Saaremaa Arenduskeskusele, samuti osalesime Saaremaa valla eelarve arutelus ja arengukava koostamisel. »
Saaremaa valla rahvastiku muutumine 2018. aastal
17.01.2019. Avo Levisto, rahvastikutoimingute peaspetsialist. 2018. aastal kahanes valla rahvaarv 135 inimese võrra. Kuna 2. jaanuaril 2019 rakendus rahvastikuregistri muudatus, mis kustutas Saaremaa valla elanike hulgast ära osa nendest isikutest, kel ei olnud registris täpset elukohaaadressi, siis vähenes valla elanike arv ühe hetkega 231 inimese võrra. 2. jaanuari 2019 seisuga on valla elanike arv 31 453 (1. jaanuaril 31 684). »
Luksemburgi eestlased tegid suurperedele kingitusi
17.01.2019. Merike Pitk. Jõuluajal rõõmustas Luksemburgi Eesti Selts (LES) Saaremaa valla paljulapselisi peresid, andes neile üle rahalise annetuse. »
Autasustati Saaremaa piirkondade 26. mängudest osavõtjaid
17.01.2019. Aivi Auga. 11. jaanuaril toimus Kihelkonna rahvamajas 2018. aasta Saaremaa piirkondade mängude pidulik lõpetamine. Piirkondade mängude aluseks võib lugeda erinevatel aegadel toimunud spordimänge – Kaali mängud, Soela väina mängud, Väikese väina mängud, Viidumäe mängud, valdade mängud. Meie kiiresti muutuvas maailmas on sport ja sportlikud tegevused jätkuvalt need, mis kogukonda liidavad ja inimesi vabal ajal kokku toovad. »
Mandrile ravile sõitmiseks on võimalik taotleda saatjaga sotsiaaltransporditeenust
17.01.2019. MM. Eelmise aasta lõpus otsis vald sotsiaaltransporditeenuse osutajat inimestele, kes vajavad saatja tuge mandrile raviasutusse sõitmiseks. Leping sõlmiti Siinorite Transportteenus OÜ-ga, kellel on sel alal mitmeaastane kogemus ja pädevus. Saatjaga sotsiaaltransporditeenus sisaldab ka saatja tuge. Transport toimub inimese kodust raviasutusse ja tagasi. Saatja rolliks on meditsiinilise abi ja järelevalve tagamine ning inimese abistamine haiglas vajaliku arsti juurde jõudmisel. »
Täna loetuimad
Kohalikud ei näe ristmiku korrastamisel mõtet (11)
Kuressaares alustas esimene depilatsioonisalong
Papa Bärni: ega mulle see väga vaikne elu meeldi (1)
Kas tapmises süüdistatav võis juua salaviina? (2)
“Märka ohtlikku ehitist!” kampaania 2021 (5)
Ka ilust ja harmooniast võib šoki saada
Haigla õed ja hooldajad said paid kätte
Saare PAIK teenusega liitus esimene klient
Öun Drinks hakkab eksportima välisriikidesse (21)
JUHTKIRI - Linnukese pärast (7)
Kirikuteated (1)
Saaremaa klassika – saun pärast kontserti
Mereala planeering puudutab paljusid, kel merega kokkupuude (1)
Leo Leola aktid
NKK Leisi jaoskond tegi esimese spordipäeva
Nädala loetavuse top 5
Gümnasistide medalisaak on tänavu väiksem (12)
Kohalikud ei näe ristmiku korrastamisel mõtet (11)
Tõestisündinud lugu sellest, kuidas vanasti elati (4)
Isamaa soovib Kalle Laanetit umbusaldada (22)
Õendustudeng Angela Randmets saab ainsana rektori tänukirja
Kommentaarid
Kohalikud ei näe ristmiku korrastamisel mõtet (11)
Öun Drinks hakkab eksportima välisriikidesse (21)
Ohvri tuttav: teipijad olid hoopis mulle võlgu (134)
Kas tapmises süüdistatav võis juua salaviina? (2)
JUHTKIRI - Linnukese pärast (7)
Politsei tabas viis alkoholi joonud juhti (5)
Papa Bärni: ega mulle see väga vaikne elu meeldi (1)
Isamaa soovib Kalle Laanetit umbusaldada (22)
Leisi soovib valla palgale noorsootöötajat (8)
“Märka ohtlikku ehitist!” kampaania 2021 (5)
Kasulikud viited
praamid.ee
Hiiu Leht
Saare Maavalitsus
Kuressaare linn
www.saaremaa.ee
e-riik
Ilm Kuressaares
Kuressaare Sõnumid
Ruhnlase blogi
Eesti Ajalehtede Liit
Saada vihje või teade
Tekst:
See on vajalik selleks, et veebirobotid ei saaks selle vormi kaudu meile automaatselt rämpsposti saata.
Sisesta sümbolid, mida pildil näed:
Sinu e-post (ei ole kohustuslik):
Meie Maa usaldab oma lugejaid ja ootab kõigilt vihjeid või teateid huvipakkuvate või murettekitavate sündmuste või teemade kohta. Saada vihje või teade siit ja võib-olla just Sinu info põhjal ilmub peatselt lugu Meie Maas. Vihje või teate saatja võib jääda anonüümseks.


Copyright © Saaremaa Raadio OÜ, 2021. Kõik õigused kaitstud