Kingime maski Meie Maa tellijale
[x]Sulge
või

Logi sisse
Kontrollkood:
meiemaa.ee
Pühapäev, 07. märts 2021  |  Logi sisse
Otsing
Sisesta otsingusõna
Sisukord

Arhiiv
eelmine kuu
detsember 2018
järgmine kuu
E T K N R L P
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Arhiiv - Laupäev, 22. detsember 2018

Saarlanna Eva Truuverk: hoolimatus on mulle alati haiget teinud
22.12.2018. Vilma Rauniste. Töökale ja loodust kaitsvale saarlannale Eva Truuverkile on tänavune aasta olnud tunnustuste poolest ülimenukas. Pikaaegne töö „Teeme ära!” eesotsas ja selle aasta septembris maailmakoristustalgute juhtimisel tõi talle riigi sajandal aastapäeval nii aasta naise kui aasta kodaniku tiitli. »
JUHTKIRI - Tänapäev reaalajas
22.12.2018. MM. Uudis reaalajas laevaliikluse info edastamise süsteemi kohta on märk sellest, et üha enam ja enam hakatakse ära kasutama võimalusi, mida pakub nüüdisaegne tehnika. »
Jõulumõtisklus (1)
22.12.2018. Enn Eesmaa, riigikogu aseesimees. Olen jõuludele mõeldes alati meenutanud oma lapsepõlve. Seda aega, mil kogu pere oli veel koos ja mina polnud veel isa ega mu õde ema ega vanaema. Kui me ise olime lapsed, kelle eest hoolitsesid meie isa ja ema. »
Lions-klubi kogus jõulukuusemüügiga üle 1000 euro
22.12.2018. Sigrid Osa. Neljapäeval ja reedel leidis Rae Konsumi kõrval aset traditsiooniline Kuressaare Lions-klubi jõulukuuskede müük. »
Karikafinaalid tulevad koduõuele
22.12.2018. Gunnar Usin. Täna peetakse Kuressaare spordikeskuse peaareenil, kus koos eile paigaldatud lisaotsatribüüniga on kokku 1450 istekohta, Eesti võrkpallikarikavõistluste finaalmängud. »
KUTU-l tänatakse kultuuri- ja turismitegijaid
22.12.2018. Ivika Laanet-Nuut. Kui tavapäraselt on detsembrikuus toimunud kultuurirahva aastalõpupidu, siis seekord ühendab koos valla kultuuritöötajatega oma jõud ka Visit Saaremaa. Jaanuaris toimub nende ühine suur pidu, mis kannab nimetust KUTU. »
Maasi jäätmejaam sai uue nõukogu (6)
22.12.2018. Angela Randmets. Muhu vallamajas valiti eile Maasi jäätmejaamale uue nõukogu. Maasi Jäätmehoolduse OÜ nõukogus oli seni kolm liiget põhikirjas nõutud kuue liikme asemel, mistõttu seda olukorda uute liikmete valimisega parandada. »
Kolme autot ja maja seina ramminud Audi juht sai trahvi (16)
22.12.2018. Ahto Jakson. Politsei karistas 800 euro suuruse rahatrahviga autojuhti, kes detsembri algul sõitis Audiga Kuressaares Pihtla teel otsa kolmele autole, mille tulemusena sai kahjustada ka maja kõrvalhoone otsasein. »
Kolmest näljutatud koerast jõuti päästa vaid üks
22.12.2018. Sigrid Osa. Saikla loomaarst Laine Sünter sai eelmisel nädalal teate väga kehvas seisus koertest. Neist kahe elu tal päästa ei õnnestunud, kolmas jäi siiski ellu. »
Saarlased annetasid aastaga 617 liitrit verd
22.12.2018. Ivika Laanet-Nuut. Sel aastal tegid saarlased Kuressaare doonoripäevadel 1292 ning Orissaares 80 vereloovutust ehk kokku tegid tublid saarlased 1372 annetust. Verekeskus kogus aastaga saarelt kokku 617 liitrit hinnalist verd. »
Praamiinfo muutub reaalajas jälgitavaks (5)
22.12.2018. Ardo Vahter. Tallinna tehnikaülikool (TalTech) ja maanteeamet osalevad rahvusvahelises RTF (Real-time Ferries) projektis, millega luuakse reaalajas laevaliikluse info edastamise süsteem, millesse on Eesti demoliinidena kaasatud ka Kuivastu-Virtsu ja Rohuküla-Heltermaa parvlaevaliin. »
Köögipidu ehk Pidu köögis
22.12.2018. Anneli Tarkmeel. Vahel polegi nii oluline, mida süüa teha, vaid kellega koos seda teha. Kokk Peeter Pihel soovitas saabuvate pühade eel teha süüa koos perega. Selleks võiks ühel õhtul maha istuda, menüü rahulikult läbi mõelda, et siis söögitegemisest rõõmu tunda ja stressi vältida. »
Sõrulase beebitekk
22.12.2018. Anneli Tarkmeel. Ideed elavad meie ümber. Ohessaare Tuuliku ja suvekohviku perenaine Mall Kivimaa nägi Jaanika valmistatud abieluvoodi katet ühele Sõrve naisele. Sellest sündis Sõrve juurtega Malle peas mõte – miks mitte kinkida uuele ilmakodanikule kirev ja ergas sõrvemustriline beebitekk! Väike sõrulane Gregor sündis 2018. aastal ja värvikirev tekk muutus üsna pea väikese poisi lemmikuks. »
Vaimulik Tiina Ool: laul „Püha öö” peaks kõlama ainult kirikutes!
22.12.2018. Vilma Rauniste. Riik algab usust, kui usk on olemas, siis on aja küsimus, millal see saab vaimuliku mõõtme. Nii on kirjutanud Otepää gümnaasiumi riigikaitseõpetaja Marko Tiirmaa. »
Perekondlik
22.12.2018. MM. »
Kahe lapiteki soe sõnum (2)
22.12.2018. MM. Käes kruus kuuma pärnaõieteega, hele küünlavalgus silmi paitamas, akna taga loodus omi tuuliseid ja lumiseid trikke tegemas, jalgadel aga soe lapitekk. Sellise sõnumi saadavad mulle Jaanika Tiitsoni valmistatud lapitekid. Tekke on igasuguseid. Praktilisi, õhukesi, villaseid, ruudulisi, suuremaid ja väiksemaid – valik on lõputu. Järgnevalt jõuavad lugejateni aga kaks lugu, millesse on sisse õmmeldud soojad sõnumid nii omanikelt kui valmistajalt. »
Jõulutervitus
22.12.2018. MM. Aga ingel ütles neile: “Ärge kartke! Sest vaata, ma kuulutan teile suurt rõõmu, mis saab osaks kogu rahvale, et teile on täna Taaveti linnas sündinud Päästja, kes on Issand Kristus.” Lk 2:10. »
Käbid ja kännud koos
22.12.2018. Ivika Laanet-Nuut. Esmakordselt on mööda Eestimaad ühisel jõulutuuril koos enda poegadega Ivo Linna ja Antti Kammiste. Tuur kannab nime „Käbid & Kännud”. »
Kodu kaotanud suurpere jõuludest
22.12.2018. Vilma Rauniste. Mõnikord vajutab elu meid põlvili. Pole oluline, kui kaua võtab aega püstitõusmine. Oluline on selg sirgu lüüa ja edasi minna. See on lugu perest, kelle teele veeretas saatus jaanipühade ajal nende kodumaja hävimise tulekahjus. Uude koju jõuludeks veel sisse ei kolita, kuid see ei vähenda ühist koosolemise rõõmu pereringis. »
Mees nagu orkester – poeet loomakasvataja nahas (või vastupidi)
22.12.2018. Angela Randmets. Raimond Ellik on Salme põllumajandusosaühingu omanik, juhatuse esimees, tegevdirektor ja üks kaheksast põhikohaga töötajast. Lisaks sellele on ta ka kirjanik, poeet, harrastusnäitleja ja laulja – tõeline renessansiinimene, kes oskab kõike ega kohku tagasi millegi ees. »
Õpetaja, kes rahvatantsib läbi elu, pere ja õpilased südames (4)
22.12.2018. Angela Randmets. Kohtume Kersti Truverkiga nädal enne jõule klassitoas, kus ta Saaremaa ühisgümnaasiumi 2b-st tarku, tegusaid ja iseseisvaid inimesi voolib. Kersti on tundlik, tark ja ilus naine, hell ema ja unistuste õpetaja – tõeline eeskuju nii oma õpilastele kui ka ameti-, kogukonna- ja sookaaslastele. Tema elegantselt nõtke, teda lähedalt mitte tundva inimese kiirpilgule haprana näida võiv väliskuju on tuubil täis tohutut tahtejõudu ja sitkust, õppida tahtmist ja õpetada oskamist. »
Soovin jõuludeks ahvipuuri komplekti
22.12.2018. Harda Roosna. Jõulud on eriline aeg ja ühe olulise asjana käivad selle juurde laste särasilmad. See on jõuluime, mis jõuluvana kotist välja tuleb. Soove on ju palju, aga trikk on selles, et jõuluvana täidab neist kõige erilisemad. Millised? See on salapärane küsimus, millele vastamiseks on kuidagi mängus ka päkapikkude käsi. Jõulude eel uuriti Käina ja Kõrgessaare Vigri lasteaia lastelt, missugused näevad välja päkapikud ja mida nad ootavad jõuluvanalt. »
13 võib olla ka õnnenumber
22.12.2018. Ahto Jakson. Paljud seostavad reedet ja 13. kuupäeva ebausuga ning üritavad seda numbrit vältida ja võimalusel valida mõne teise. Ometi on inimesi, kelle jaoks tähendab 13 hoopis õnnenumbrit. »
Usud või ei usu?
22.12.2018. Ingrid Holm. Kuumadel üheksakümnendatel, mil kõik läksid nagu peastki kuumaks, tekkis ja kerkis ka uuesti üles usulahke, mis varem tegutsesid tagasihoidlikult, mõned sektid isegi pigem varjatult. Adventistid ja baptistid olid küll kogu aeg olnud, kuid minu kursuselt visati üks tüdruk välja, sest usu pärast ei tulnud ta laupäeval kooli. Tunnid jäeti küll tööpäevadele, kuid kuna ta ei tulnud laupäeval ka praktikumi, siis kustutati ta õpilaste nimekirjast. Üks poiss paralleelkursuselt oli baptist, hiljem mandril baptisti kiriku juhtfiguur, kuid tema allus korrale, oli vaikne, tagasihoidlik ja heasüdamlik poiss ning tal ei tekkinud usu pärast probleeme. »
Pisut ebatraditsioonilise pühaderoa valmistamine
22.12.2018. Ardo Vahter. Aasta lõpp koos jõulude ja aastavahetusega on ikka olnud aeg, mil inimesed kõvasti söövad ja joovad. Varem, kui jõulud olidki sisuliselt ainuke aeg aastas, kui eestlane sai oma käega vabalt ossi võtta, oli see muidugi mõistetav ja arusaadav, tänapäeval, kui tegelikult kogu aeg on hea ja parem vabalt saada, on sellise käitumise selgitamine keerulisem. Aga eks traditsioonid on visad kaduma. »
Täna loetuimad
Saaremaale lisandus 50 ja Muhusse 3 koroonasse nakatunut  (13)
Jalgrattur sai liiklusõnnetuses vigastada (18)
Nädala loetavuse top 5
Politseijaoskonnas on kümme nakatunut töötajat (19)
Maskita postitöötaja trügis tuppa  (12)
Naine sõitis Mändjalas kraavi (8)
Edward Laane: meil on ees rasked nädalad  (14)
Koroona lööb negatiivseid rekordeid (49)
Kommentaarid
Saaremaale lisandus 50 ja Muhusse 3 koroonasse nakatunut  (13)
Politseijaoskonnas on kümme nakatunut töötajat (19)
Saaremaal kaks järve vähem (4)
SÜGi remondiks tehti liiga kõrged pakkumised (17)
Kauplused suhtuvad maskikandmise kontrolli erinevalt (20)
Ruhnu rahvamaja jäi juhatajata (1)
Jalgrattur sai liiklusõnnetuses vigastada (18)
Tiiu Arost saab Riigikogu liige  (13)
Harry Raudvere asutab Põliseestlaste Rahvaerakonda (107)
Saaremaa huvikoolid märtsi eest õppetasu ei küsi (7)
Kasulikud viited
praamid.ee
Hiiu Leht
Saare Maavalitsus
Kuressaare linn
www.saaremaa.ee
e-riik
Ilm Kuressaares
Kuressaare Sõnumid
Ruhnlase blogi
Eesti Ajalehtede Liit
Saada vihje või teade
Tekst:
See on vajalik selleks, et veebirobotid ei saaks selle vormi kaudu meile automaatselt rämpsposti saata.
Sisesta sümbolid, mida pildil näed:
Sinu e-post (ei ole kohustuslik):
Meie Maa usaldab oma lugejaid ja ootab kõigilt vihjeid või teateid huvipakkuvate või murettekitavate sündmuste või teemade kohta. Saada vihje või teade siit ja võib-olla just Sinu info põhjal ilmub peatselt lugu Meie Maas. Vihje või teate saatja võib jääda anonüümseks.


Copyright © Saaremaa Raadio OÜ, 2021. Kõik õigused kaitstud