Kingime maski Meie Maa tellijale
[x]Sulge
või

Logi sisse
Kontrollkood:
meiemaa.ee
Laupäev, 24. juuli 2021  |  Logi sisse
Otsing
Sisesta otsingusõna
Sisukord

Arhiiv
eelmine kuu
september 2009
järgmine kuu
E T K N R L P
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Arhiiv - Kolmapäev, 30. september 2009

Kuressaare volikogu ei toeta muuseumide liitmist
30.09.2009. MM. Kuressaare linnavolikogu ei näe mingit vajadust liita Eesti maakonnamuuseumid üheks suureks, riiklikuks liitmuuseumiks. »
Vilsandil tuli teisipäeva hommikul lumetaolisi sademeid (3)
30.09.2009. MM. Ilmajaama andmetel sadas Vilsandil teisipäeva varahommikul juba rahelaadset lund. »
Maakonnas on tulumaksu laekunud 25 miljonit krooni vähem
30.09.2009. MM. Tänavu kaheksa kuuga on Saare maakonnas laekunud üksikisiku tulumaksu mullusega võrreldes 25 miljonit krooni vähem. »
Koolinoored võistlesid taimeseades
30.09.2009. MM. 25. septembril toimus Aurigas 16. koolinoorte taimeseadekonkurss, kus osales 14 võistkonda. Kaasavõetud pildi järgi tuli valmistada kunstiteos. »
Eesti valitsus julgustab Vene äärmuslasi
30.09.2009. Hannes Rumm, Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht . Kui TV3 küsis mõni päev tagasi oma vaatajate käest, kas nad peavad õigeks justiitsminister Rein Langi otsust tühistada Vene riigiduuma liikmele Sergei Markovile kehtestatud sissesõidukeeld peaaegu kõigisse Euroopa Liidu liikmesriikidesse, siis pidas üle 90% eestlastest Langi otsust valeks. »
Ettevõtjad arutlesid Saaremaa ühenduste teemal
30.09.2009. Robert Pajussaar, SEL juhatuse esimees. Reedel, 18. septembril toimus hotelli Meri konverentsisaalis Saaremaa Ettevõtjate Liidu (SEL) koostööseminar “Saaremaa ühendused muu maailmaga”. Ürituse eesmärk oli avatud diskussiooni loomine Saaremaa erinevate ühendusvõimaluste arengute üle ning ettevõtjatele ühenduste osas edasise kaasarääkimise võimaluste selgitamine. »
Saarlased veendusid, et riialased on Läti masust hoolimata rõõmsad
30.09.2009. Taavi Tuisk. Sel nädalal Riias kahepäevasel innovatsiooniseminaril osalenud kolledži ja ametikooli töötajad veendusid, et Läti ettevõtjad tunnetavad küll kriisi, kuid pole meeleheitel. »
Politseikroonika (1)
30.09.2009. MM. »
Kirjakast: Veel ühest kadunud bussiliinist (2)
30.09.2009. Aimi Pitk. Kui ma esmaspäeva, 28. septembri õhtul Orissaarest kell 17.15 väljuvale bussile Tornimäele pileti ostsin, ei võinud ma ette arvata, et mind hoopis Laimjalga sõidutatakse. »
Kirjakast: Mõned lisandused Kihelkonna kiriku kampaniilile
30.09.2009. Bruno Pao. Kihelkonna kiriku nimepäeva tähistamise raames äsja uuesti ellu äratatud, kirikust eraldi seisev kellatorn ehk algupäraselt kampaniil on ülihuvitav ehitis oma otstarbe ja erakordse säilimise poolest. »
Muhu sotsiaalmaja sai nurgakivi
30.09.2009. Aimi Pitk. Muhusse Liivale nelja Saare maakonna valla tarbeks ehitatav vanuritele mõeldud hooldekeskus sai esmaspäeval nurgakivi. »
Muhu muuseumi pesulõksud said muuseumimeene preemia
30.09.2009. Ene Kallas. Muhu muuseumi siilikutriibulised pesulõksud said Eesti muuseumimeene EMMA konkursil preemia peamiselt rahvusliku motiivi kasutamise eest uuenduslikul moel. »
JUHTKIRI - Robustsed traagelniidid (2)
30.09.2009. MM. Keskerakonnal tuleb poliitikas veel palju õppida, kui soovitakse Kuressaares võimutüüri juurde naasta. Kümneaastane opositsioonis olemine oleks juba ammu läbi, kui võimalikke partnereid enne kohalikke valimisi teravalt ei rünnataks. Kusjuures traagelniidid millegi sepitsemisel on sedavõrd robustsed, et isegi poliitvõhik saab sellest aru. »
Pöide tunnustas valla tegijaid rinnamärkidega
30.09.2009. Oliver Rand. Pöide jagas valla silmapaistvamate isikute tunnustamiseks kolmandat aastat järjest välja kuus rinnamärki. »
Saarlane Kadri Nõgu esindas Valgevenes Eesti naiste ilu
30.09.2009. Monika Puutsa. Ehkki saarlane Kadri Nõgu Valgevenes Minskis peetud iludusvõistluselt Miss Intercontinental tiitlit koju ei toonud, peab ta oluliseks saadud kogemust ja väärt mälestusi. »
Kuressaare linnapea valiti Läänemere Linnade Liidu asepresidendiks
30.09.2009. MM. Kuressaare linnapea Urve Tiidus valiti Läänemere Linnade Liidu X konverentsil uueks perioodiks taas üheks asepresidendiks. »
Omavalitsuste puudujääk 600 miljonit
30.09.2009. BNS. Rahandusministeerium prognoosib 2010. aasta riigieelarve selgituses kohalike omavalitsuste (KOV) eelarve puudujäägiks tuleval aastal 600 miljonit krooni. »
Keskerakond pärib haridusministrilt aru koolijuhi väljaütlemiste kohta  (4)
30.09.2009. MM. Riigikogu Keskerakonna fraktsioon esitas haridusminister Tõnis Lukasele arupärimise, et saada ministrilt selgitusi Kuressaare gümnaasiumi direktori, kes kuulub Isamaa ja Res Publica Liitu, parteitööle koolis. »
Tööinspektsioon annab nõu
30.09.2009. MM. Lugeja küsib: Uues töölepinguseaduses kohtame tihtipeale väljendeid ”mõistliku aja jooksul”, “mõistlikult”. Mis on töösuhetes mõistlik ning miks kasutatakse selliseid väljendeid uues seaduses? »
Tüünerid on digilevi signaali suhtes erineva tundlikkusega (6)
30.09.2009. Ahto Jakson. Eksperiment tõestas, et digilevi piiripealses alas reageerivad pilti televiisoris nähtavaks tegevad digiboksid erinevalt, sõltuvalt nende vastuvõtmise tundlikkusest. »
Pealtnägija: kamp tungis välismaalasele kallale (38)
30.09.2009. Ahto Jakson. Laupäeva öösel Kuressaare Kodulinna lokaalist alguse saanud tülile järgnenud rüseluse pealtnägija sõnul langes Tuneesiast pärit välismaalane ka ise kuriteo ohvriks, kuna pidanud end kaitsma grupilise kallaletungi eest. »
Kultuurilooline jalutuskäik Venekülasse
30.09.2009. Urve Kirss. Kuressaare linn paikneb Põduste jõe (üks kolmest Saaremaa pikemast, umbes 30 km pikkusest jõest – Lõve, Kärla, Põduste) vasakkaldal. Põduste jõgi saab alguse Tõrise soodest. 1000 aastat tagasi moodustas Põduste jõe suudmeala kitsa, sügavamalt Saaremaa sisemaale tungiva merelahe, mille ääres oli tõenäoliselt piirkonna tähtsaim sadamakoht. Põduste jõgi oli oluline veetee, mille ääres oli sadamaid ja elanikel veesõidukeid (vened). Nimetus “paat” tuli, ilmselt võõrastelt üle võetult, kasutusse hiljem. Kaarma maalinna rajamisel võis otsustava tähtsusega olla ühenduse võimalus merega. Väikestele viikingilaevadele sobilik Põduste jõgi jäi tõenäoliselt suurtele kogedele kitsaks, venedele aga oli see paras. »
Sügis, sügis…
30.09.2009. MM. Tuul vuhistab Kuressaare haigla hooldekodu nurgal ja tantsitab kolletunud lehti. Kask teisel pool tänavat muutub üha kollasemaks. Pärnad tänava ääres on ka lehti pillanud. Alles see oli, kui imetlesime neid õitsemas ja kujutlesime läbi akna pärnaõite imepärast lõhna. Saar, mis kevadel oli teistest puudest laisem ja püsis kaua lehtedeta, on nüüd juba päris paljas. Ju oli nobe varuma endale kõike eluks vajalikku. Aedades õitsevad veel sügislilled. Sel aastal on soe ilm neile ilutsemiseks aega andnud. Kuskil õitsevad veel kanarbikupuhmad. »
Komisjon soovis revidendiks palgata kunagise maksupetturi (26)
30.09.2009. MM. Kuressaare gümnaasiumi kontrollida lootnud volikogu revisjonikomisjon avastas viimasel hetkel, et selleks nõusse saadud audiitor mõisteti kolm aastat tagasi süüdi ulatuslikus maksupettuses. »
Muhusse plaanitakse rajada mahetoodete kauplus ja bensiinijaam
30.09.2009. Oliver Rand. Pallasmaa erasadama rajamisega tuntuks saanud ettevõtja Rain Leht plaanib Muhusse Viira külla rajada uue bensiinijaama ja mahetoodete kaupluse. »
Eesti endised koolijuhid said kokku
30.09.2009. Urve Kirss. 25.-26. septembril toimusid koolijuhtide-veteranide päevad Tallinnas ja Harjumaal. Kahju, et Saaremaalt peale minu osavõtjaid polnud. Võiks eeskuju võtta Tallinnast Kuristiku gümnaasiumi direktorist, kes augusti algul läks pensionile ja astus kohe koolijuhtide-veteranide ühingusse. Koos oli meid üle 70 inimese, kohal kõigile tuttavad, aga ka palju uusi. Enamikus mehed. »
Saaremaa giidid soovivad ainuõigust koduturul tegutsemiseks (13)
30.09.2009. Janne Nurmik. Kui riigikogu kiidab heaks Saaremaa giidide ettepaneku, saavad Eesti territooriumil edaspidi turiste teenindada ainult kohalikud kutseoskuste ja litsentsiga giidid. »
Täna loetuimad
Tagant otsasõit Ringteel (25)
Tsiklisõitjad kogunevad Karujärvele (10)
Tehumardi elanikud on hädas hingematva teetolmuga (7)
Ettevõtja Boris Lehtjärv: tuleb elada nii nagu oskame
Maakonnas on avatud 25 talu (6)
Karja kihelkonna kohvikud (1)
Muhu volikogu suureneb (4)
Kalmistupüha Vilsandil (1)
JUHTKIRI - Kiirus, vaid kiirus (3)
Konrad Mägi maalimispaik Kuressaares sai stendi (1)
Transpordiamet tellis suursaartele lisalennud (2)
MoNo ehk ratastel noortekeskus
Kirikuteated
Mustjala festival kustutas Saaremaal kontserdijanu (1)
Asva Viikingiküla linnusehoovis toimuvad Meistripäevad (1)
Nädala loetavuse top 5
Praam sõitis Kuivastus rambi kõveraks (NB! oluliselt täiendatud) (37)
Saaremaa vallavolikogu pöördumine Saaremaa elanike poole seoses COVID-19 vastase vaktsineerimisega (36)
Politsei avastas festivalil uimastitarvitajad (10)
Tagant otsasõit Ringteel (25)
Raskes seisus seakasvatusel üks mure taas juures (21)
Kommentaarid
Praam sõitis Kuivastus rambi kõveraks (NB! oluliselt täiendatud) (37)
Tagant otsasõit Ringteel (25)
Tehumardi elanikud on hädas hingematva teetolmuga (7)
Tsiklisõitjad kogunevad Karujärvele (10)
Maakonnas on avatud 25 talu (6)
Sõrve sääre elanikud saavad tasuta autoga sõita (4)
Konrad Mägi maalimispaik Kuressaares sai stendi (1)
Saaremaa vallavolikogu pöördumine Saaremaa elanike poole seoses COVID-19 vastase vaktsineerimisega (36)
Muhu volikogu suureneb (4)
Transpordiamet tellis suursaartele lisalennud (2)
Kasulikud viited
praamid.ee
Hiiu Leht
Saare Maavalitsus
Kuressaare linn
www.saaremaa.ee
e-riik
Ilm Kuressaares
Kuressaare Sõnumid
Ruhnlase blogi
Eesti Ajalehtede Liit
Saada vihje või teade
Tekst:
See on vajalik selleks, et veebirobotid ei saaks selle vormi kaudu meile automaatselt rämpsposti saata.
Sisesta sümbolid, mida pildil näed:
Sinu e-post (ei ole kohustuslik):
Meie Maa usaldab oma lugejaid ja ootab kõigilt vihjeid või teateid huvipakkuvate või murettekitavate sündmuste või teemade kohta. Saada vihje või teade siit ja võib-olla just Sinu info põhjal ilmub peatselt lugu Meie Maas. Vihje või teate saatja võib jääda anonüümseks.


Copyright © Saaremaa Raadio OÜ, 2021. Kõik õigused kaitstud