Kingime maski Meie Maa tellijale
[x]Sulge
või

Logi sisse
Kontrollkood:
meiemaa.ee
Laupäev, 24. juuli 2021  |  Logi sisse
Otsing
Sisesta otsingusõna
Sisukord

Arhiiv
eelmine kuu
september 2009
järgmine kuu
E T K N R L P
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Arhiiv - Neljapäev, 24. september 2009

Saarlased plaanivad oma maadele eratuuleveskeid (3)
24.09.2009. Oliver Rand. Kaarma vallavalitsusele laekus kaks taotlust paigaldada erakinnistule tuulegeneraator, mis tulevikus hakkab kinnistul olevaid hooneid energiaga varustama. »
Veskipreili suur sügisannilaat ei tahtnud lõppeda
24.09.2009. Veljo Kuivjõgi. Laupäeval Kuressaares Veski trahteri õues peetud sügislaadal käis hulgaliselt inimesi nii müümas kui ostmas. Päeval kella neljani toimuma pidanud laat ei tahtnud kuidagi lõppeda, sest ikka veel jagus ostjaid-müüjaid. Mitmete müüjate hinnangul tingis laada pikenemise ka ilus ilm. »
JUHTKIRI - Impulss
24.09.2009. MM. Kuressaare kindlus on kahtlemata Saaremaa üks turismimagneteid ja selle värskendamine peaks üsna kindlasti andma ka tõuke külastajate arvu kasvuks. »
Kuressaare kindluse korrastamine mõjutab kogu piirkonna arengut (1)
24.09.2009. Monika Puutsa. Kuressaare kindluse konserveerimiseks-restaureerimiseks lõpliku rahastamisotsuse saanud Saaremaa muuseum prognoosib tööde lõppemisel külastatavuse märgatavat kasvu ja sadu uusi töökohti. »
Mustjalas mälestatakse parvlaeva Estonia katastroofi ohvreid
24.09.2009. MM. Ninase poolsaar on Saaremaal kõige lähem paik parvlaeva Estonia huku kohale. Alates 1999. aastast, mil seal avati mälestusmärk, on iga aasta 28. septembril süüdatud mälestuslõke ja meenutatud laevahuku ohvreid. »
Maa-amet müüb Saaremaal kinnistuid ligi 30 miljoni krooni eest
24.09.2009. MM. Maa-amet pani täna Saaremaal müüki kokku 254 kinnistut alghinnaga kokku ligi 30 miljonit krooni, vahendab Postimees online. »
Linnukaitsjad: Saaremaa sadam pole linnuriiki mõjutanud (4)
24.09.2009. Alver Kivi. Küdema lahes linnuseiret tegeva Eesti Ornitoloogiaühingu hinnangul pole Saaremaa sadam sealsele linnuriigile negatiivset mõju avaldanud. »
Sõlmiti Kudjape jäätmekäitluskeskuse rendileping
24.09.2009. MM. Saaremaa Prügila OÜ ja Veolia Keskkonnateenuste AS sõlmisid teisipäeval Kudjape jäätmekäitluskeskuse tervikvara rendilepingu. Veolia Keskkonnateenuste AS korraldab jäätmekäitlust Kudjape jaamas järgneva kümne aasta jooksul. »
Semiir tantsib Michael Jacksoni mälestuseks (5)
24.09.2009. Ene Kallas. Semiiri tantsutrupp osaleb oktoobri lõpus ja novembri algul kõigil kolmel Michael Jacksoni mälestuskontserdil Tartus, Tallinnas ja Pärnus. »
Valjala vald rajab loodusraja
24.09.2009. Monika Puutsa. Valjala vald plaanib luua oma maalinna ümbrust tutvustava loodusraja, mis annaks ülevaate kohalikust taimestikust, kividest ja ajaloolistest objektidest. »
Leisi soovib täiendavat bussipeatust
24.09.2009. MM. Leisi vallavalitsus taotleb Saare maavalitsuselt ja bussiettevõttelt GoBus Upa-Leisi maanteele Karja küla juurde bussipeatust. Leisi abivallavanema Enno Reisi sõnul jäävad praegu kalmistule lähimad Angla ja Karja peatus kalmistust ligi 800 meetri kaugusele. Vahemaa on liialt pikk surnuaeda külastavate eakate inimeste jaoks. »
Maavalitsus müüs Pargi 5 kinnistu Turu ülikoolile
24.09.2009. Ahto Jakson. Saare maavanem Toomas Kasemaa kirjutas teisipäeval Soome suursaatkonnas alla müügilepingule, mille kohaselt maavalitsus müüs Kuressaares asuva Pargi 5/5a kinnistu 4,35 miljoni krooniga Turu ülikoolile. »
Maamajandusest ning otsedemokraatiast
24.09.2009. Marek Strandberg, Sirbi teadustoimetaja, roheline. Me räägime sageli oma ajaloost kui püsiväärtusest. Just kirjutatud ajaloost. Mitte läbielamistest ja kogemustest. Selline ajalugu ei ole aga rahva püsiväärtus. See on püsiväärtus konkreetse riigi jaoks. Võimalik, et ka konkreetse poliitilise suuna või voolu jaoks. »
Meie Maa tutvustus nüüd ka Raadio 3-s (1)
24.09.2009. MM. Meie Maa värsket numbrit tutvustatakse nüüd ka Raadio 3 “Hommikuraadios”. Igal hommikul, kui Meie Maa on ilmunud, tutvustatakse lehe värsket numbrit oma kuulajatele. Maakonnalehed vaadatakse Raadio 3 “Hommikuraadios” üle kahel korral, kell 7.45 ja 9.45. Raadio 3 on Saaremaal kuulatav lainepikkusel 95,4 MHz. »
Pühapäeval kuuleb Püha ja Kuressaare kirikus Soome gospelansamblit
24.09.2009. Anti Toplaan. Nädalavahetusel külastab Saaremaad kaks Soome kiriku muusika- ja noorsootöötegijatest koosnevat gospelansamblit. Kuressaares ja Pühas on võimalik kuulata ansamblit Pisara. »
Mis juhtus? (16)
24.09.2009. MM. Eile päeval toimus Pihtla tee ja Roomassaare ringristmikul avarii, kus Honda sõitis küljepealt sisse ringil liikunud Fordile. Kokkupõrke tagajärjel lohisesid autod kümmekond meetrit edasi. »
Metsaomanik saab metsa majandamisel nõu ja abi
24.09.2009. Jaanus Aun, SA Erametsakeskus juhatuse liige. Eesti puiduturg näitab paranemise märke – saeveskid vajavad toorainet, mistõttu on saepalgi hind teinud märkimisväärse tõusu ning metsaühistud aitavad metsaomanikul saada parimat hinda oma puidu eest. »
Lastetöö õppepäev
24.09.2009. Tiina Ool, EELK Kuressaare Laurentiuse koguduse abiõpetaja. Laupäeval, 26. septembril kell 10 on kõik Saarte praostkonna lastetöötegijad oodatud Kuressaare Laurentiuse koguduse majja, Kauba 5 – toimub iga-aastane lastetöö õppepäev. »
Kihelkonna kiriku nimepäev ja kiriku kellatorni restaureerimisjärgne avamine
24.09.2009. Rene Reinsoo, koguduse õpetaja. Kahe aasta eest sai põhjalikumalt ette võetud ühe väikese, kuid haruldase ajaloolise objekti kordategemine. Nimelt, kui avada internetis Saaremaa lehekülg, siis esimese pildina on seal näha Kihelkonna kiriku kellatorn. See 1638. aastal ehitatud kellatorn on ainulaadne kogu Eestis ja Baltimaades, kuna on ainus kirikust eraldi seisev säilinud kellatorn. Ainulaadset ehitist on väärtustanud ka Kihelkonna vald ning kujutanud seda ühe peamise Kihelkonna sümbolina oma valla vapil. »
23. septembril on EAÕK iseseisvuspüha
24.09.2009. Andreas Põld, EAÕK preester. Koos sügise algusega pühitseb Eesti Apostlik-Õigeusu Kirik oma iseseisvusakti (Tomose) esmakordset ettelugemist Eestis 1923. a. Sel puhul toimus Pärnu Issandamuutmise kirikus sinodaalne liturgia, kus teenisid kõik kolm meie kiriku piiskoppi kõrgestipühitsetud metropoliit Stefanuse eesseismisel. »
Gruusia ootab Eesti põllumajandusinvestoreid
24.09.2009. MM. Gruusia ootab Eesti põllumajandusettevõtjaid enda juurde soodustingimustel investeerima ning soovib märgatavalt suurendada oma kaupade müügimahte Eestis, kinnitas põllumajandusministeeriumi külastanud Gruusia asepõllumajandusminister Malkhaz Akishbaia. »
Kliimamuutuste ja põllumajanduse seosed vajavad põhjalikumat analüüsi
24.09.2009. Peeter Seestrand, põllumajandusministeeriumi asekantsler . Eesti hinnangul tuleb Euroopa Liidus tõhustada põllumajanduse ja kliimamuutuste seoste analüüsimist ja vastavat teadusarendust. Ja kuigi keskkonnasõbralik tootmine on praegu veel kallis, tõuseb tulevikku silmas pidades sellest kasu. Nõudlus toidu järele kasvab ja selle jätkusuutlik rahuldamine on globaalne võtmeküsimus. »
Noortalunikud saavad taotleda starditoetust
24.09.2009. MM. 21. septembrist 12. oktoobrini saavad tegevust alustavad noored põllumajandusettevõtjad taotleda Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ametist (PRIA) starditoetust. »
Keskkonnaminister kohtus Eesti Põllumeeste Keskliidu esindajatega veekaitse küsimustes
24.09.2009. MM. 15. septembril kohtus keskkonnaminister Jaanus Tamkivi Eesti Põllumeeste Keskliidu esindajatega, et arutada põllumajandustootmisega seotud veekaitseküsimusi. »
UUS! Vanavanemate päeva idee jõudis riigikokku (4)
24.09.2009. Janne Nurmik. Eestimaa Rohelised esitasid täna riigikogule ettepaneku nimetada septembri teine pühapäev vanavanemate päevaks. »
Täna loetuimad
Tagant otsasõit Ringteel (25)
Tsiklisõitjad kogunevad Karujärvele (10)
Tehumardi elanikud on hädas hingematva teetolmuga (7)
Ettevõtja Boris Lehtjärv: tuleb elada nii nagu oskame
Maakonnas on avatud 25 talu (6)
Karja kihelkonna kohvikud (1)
Muhu volikogu suureneb (4)
Kalmistupüha Vilsandil (1)
JUHTKIRI - Kiirus, vaid kiirus (3)
Transpordiamet tellis suursaartele lisalennud (2)
Konrad Mägi maalimispaik Kuressaares sai stendi (1)
MoNo ehk ratastel noortekeskus
Kirikuteated
Mustjala festival kustutas Saaremaal kontserdijanu (1)
Asva Viikingiküla linnusehoovis toimuvad Meistripäevad (1)
Nädala loetavuse top 5
Praam sõitis Kuivastus rambi kõveraks (NB! oluliselt täiendatud) (37)
Saaremaa vallavolikogu pöördumine Saaremaa elanike poole seoses COVID-19 vastase vaktsineerimisega (36)
Politsei avastas festivalil uimastitarvitajad (10)
Tagant otsasõit Ringteel (25)
Raskes seisus seakasvatusel üks mure taas juures (21)
Kommentaarid
Praam sõitis Kuivastus rambi kõveraks (NB! oluliselt täiendatud) (37)
Tagant otsasõit Ringteel (25)
Tehumardi elanikud on hädas hingematva teetolmuga (7)
Tsiklisõitjad kogunevad Karujärvele (10)
Maakonnas on avatud 25 talu (6)
Sõrve sääre elanikud saavad tasuta autoga sõita (4)
Konrad Mägi maalimispaik Kuressaares sai stendi (1)
Saaremaa vallavolikogu pöördumine Saaremaa elanike poole seoses COVID-19 vastase vaktsineerimisega (36)
Muhu volikogu suureneb (4)
Transpordiamet tellis suursaartele lisalennud (2)
Kasulikud viited
praamid.ee
Hiiu Leht
Saare Maavalitsus
Kuressaare linn
www.saaremaa.ee
e-riik
Ilm Kuressaares
Kuressaare Sõnumid
Ruhnlase blogi
Eesti Ajalehtede Liit
Saada vihje või teade
Tekst:
See on vajalik selleks, et veebirobotid ei saaks selle vormi kaudu meile automaatselt rämpsposti saata.
Sisesta sümbolid, mida pildil näed:
Sinu e-post (ei ole kohustuslik):
Meie Maa usaldab oma lugejaid ja ootab kõigilt vihjeid või teateid huvipakkuvate või murettekitavate sündmuste või teemade kohta. Saada vihje või teade siit ja võib-olla just Sinu info põhjal ilmub peatselt lugu Meie Maas. Vihje või teate saatja võib jääda anonüümseks.


Copyright © Saaremaa Raadio OÜ, 2021. Kõik õigused kaitstud