[x]Sulge
või

Logi sisse
Kontrollkood:
meiemaa.ee
Laupäev, 22. september 2018  |  Logi sisse
Otsing
Sisesta otsingusõna
Ilmaennustus või inimfaktor? Ruhnu-reisi tühistamise põhjused vastuolulised
22.09.2018. Kuigi neljapäeval Saaremaalt Ruhnu sõita soovinud reisija kinnitas, et Runö kapten oli vähemalt tund aega enne laeva väljumisaega purjus, põhjendab vedaja Kihnu Veeteed esindaja Roomassaare-Ringsu reisi ärajäämist ebasobiva ilmaprognoosiga.  Loe lähemalt »
Sisukord

Reklaam
Arhiiv
eelmine kuu
märts 2018
järgmine kuu
E T K N R L P
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Uudised

Salmel avati loomaarsti vastuvõtutubaSalmel avati loomaarsti vastuvõtutuba (1)
22.09.2018. Sigrid Osa. Loomaarst Gaili Tiitma avas eile Salmel teenuskeskuses loomaarsti vastuvõtutoa. »
Kuursaali murti sisseKuursaali murti sisse (1)
22.09.2018. Oliver Rand. Ööl vastu neljapäeva Kuressaare kuursaali sisse murdnud isik või isikud suurt kahju ei tekitanud ja koha omanik peab seda pigem poisikeste või purjus inimese teoks. »
Viasati platvormivahetus tekitas häireid telepildis (4)
22.09.2018. Ardo Vahter. Seoses TV Play Home televisiooniteenuse üleviimisega uuele platvormile esines häireid Viasati teenust kasutavatele klientidele telekanalite edastamisel. Meie Maa poole pöördus Viasati klient Karja külast (nimi toimetusele teada) ei ole rahul Viasati poolt talle pakutava teenusega, kuna ei ole juba nädal aega televiisorit vaadata saanud. Täpsemalt ei näe ta eestikeelseid kanaleid, vaadatavad on aga leedu- ja venekeelsed. »
Abipolitseinike read täienevad (1)
22.09.2018. Ivika Laanet-Nuut. Möödunud kahel nädalavahetusel koolitati Pärnus Lääne prefektuuri tulevasi abipolitseinikke. Pärast arvestuse edukat sooritamist tervitati kokku kümmet uut abipolitseinikku Haapsalust, Kuressaarest ja Pärnust. »
Elisa ooteajad nörritavad saarlasi  (1)
22.09.2018. Angela Randmets. Elamustest tulvil Elisa on mitmele saarlasest kliendile pakkunud sel suvel ohtralt ootamiselamusi. »
Piret ja Mari Männa ühisnäitus „Repertuaari muutus”
22.09.2018. MM. Eile kell 17 avati Saaremaa kunstistuudio galeriis Piret ja Mari Männa ühisnäitus “Repertuaari muutus”. »
Kuressaare kindluse pukktuulik hakkas vilja jahvatamaKuressaare kindluse pukktuulik hakkas vilja jahvatama (1)
22.09.2018. Oliver Rand. Kuressaare kindluse läänebastionil augustis avatud täielikult taastatud pukktuuliku tiivad pandi neljapäeval käima ja juba jahvatati rukkist ka esimene jahupartii. »
Joonas Välja võitis USA õpilaskonkursil peapreemiaJoonas Välja võitis USA õpilaskonkursil peapreemia
22.09.2018. Taavi Tuisk. Kuressaare ametikooli disaini õppesuuna liikuva graafika kujundaja eriala teise kursuse õpilane, saarlane Joonas Välja võitis 20. septembril oma animatsiooniga Karl Ernst von Baeri elust ja tööst Lowell-Milkeni projektõppe keskuse (USA) õpilaskonkursi rahvusvahelise kategooria peapreemia suurusega 1000 dollarit. »
Käesla külaväljakul on lastel oma maailmKäesla külaväljakul on lastel oma maailm
22.09.2018. Ivika Laanet-Nuut. Homme avatakse Käesla külaväljakul pidulikult lasteatraktsioonid ning lõpetatakse vigursaagimise hooaeg. »
Saarlased löövad kaasa seriaalis „Teine võimalus”Saarlased löövad kaasa seriaalis „Teine võimalus”
22.09.2018. Ivika Laanet-Nuut. Kanal 2 toob järgmisel nädalal ekraanile eluterve huumoriga seriaali „Teine võimalus”, milles osalevad ka saarlastest lauljatar Grete Paia, töötukassa Saaremaa osakonna karjäärinõustaja Ursula Rahnik ja kunstnik Krete Tarkmees. »
Koolide tuleohutuse pärast muretsema ei peaKoolide tuleohutuse pärast muretsema ei pea (4)
21.09.2018. Sigrid Osa. Lääne päästekeskuse ohutusjärelevalve büroo juhtivinspektor Sulev Kallavus külastas kolme päeva jooksul seitset Saaremaa haridusasutust – Salme põhikooli, Kallemäe kooli ja selle Kuressaare filiaali, Kärla kooli, Kihelkonna kooli, Leisi keskkooli ning Ida-Niidu lasteaeda. Neist viimases paistis tuleohutuse koha pealt kõige paremas seisus. »
Bellingshauseni konverents tõi kohale saksa professoriBellingshauseni konverents tõi kohale saksa professori (5)
21.09.2018. Ardo Vahter. Eile oli 240. sünniaastapäev Saaremaal Lahetaguse mõisas sündinud meresõitjal ja maadeavastajal admiral Fabian Gottlieb von Bellingshausenil, keda peetakse Antarktise mandri avastajaks. »
Saartemüügi kava paneb kukalt kratsima
21.09.2018. Oliver Rand. Saaremaa valla otsus panna Ida-Saaremaa ranniku lähedal müüki kaks saart tekitab Eesti Saarte Kogus küsimusi, sest Põhjamaade praktika näitab pigem omavalitsuste soovi saari nende kaitseks eravaldusesse mitte anda. »
Risto Berendson lahkus Postimehest (2)
21.09.2018. MM. Postimehe uuriva toimetuse saarlasest juhil Risto Berendsonil oli kolmapäeval viimane tööpäev ajalehes. Kokku töötas ta Postimehes 11 aastat. »
Eakate seltsing ruumipuudusesEakate seltsing ruumipuuduses (7)
21.09.2018. Ivika Laanet-Nuut. Liikmete arvu poolest kasvanud Orissaare Eakate seltsingul puudub vastu talvehooaega kooskäimiseks ja tegutsemiseks oma ruum, mis oleks kütmisvõimalusega ja mahutaks ära kõik seltsingu liikmed. »
Mustad mehed üle Eesti õppisid pigipõletustMustad mehed üle Eesti õppisid pigipõletust (4)
21.09.2018. Ivika Laanet-Nuut. Kahepäevane pigipõletamise koolitus tõi Saare- ja Muhumaale kokku üle paarikümne korstnapühkija üle Eesti. Eile viidi koolitus läbi Pöide piirkonnas asuvas Keskvere külas, täna on mehed Koguva külas. »
Rahvusvaheline tudengigrupp tegi Saaremaal tuld ja tõrvaRahvusvaheline tudengigrupp tegi Saaremaal tuld ja tõrva
21.09.2018. Sirli Tooming. Täna lahkuvad Saaremaalt kolme riigi – Eesti, Soome ja Rootsi tudengid, kes alates nädala algusest külastasid mitmeid ajaloolisi ehitisi maakonnas ning tegid Tuhkana-Ranna taluõuel tõrva täpselt nii nagu muiste. »
Visit Saaremaa võtab käsile turismimaksu teema (22)
21.09.2018. Ahto Jakson. MTÜ Visit Saaremaa loob töögrupi, kes hakkab arutama, millised oleksid Saaremaa võimalused turismimaksuks ja kuidas see ettevõtjate poolt vastu võetaks. »
Runö kaptenil joobe kahtlusRunö kaptenil joobe kahtlus (14)
21.09.2018. Ahto Jakson. Politseinikud käisid eile Roomassaare sadamas, et kontrollida Ruhnu vahet sõitva katamaraanlaeva Runö kapteni väidetavat joovet. »
Noorukid seadsid monumendil kõlkudes elu ohtu (3)
20.09.2018. Oliver Rand. Esmaspäeval kella viie paiku õhtul ronisid kaks noorukit Kuressaare linnapargis asuvale viie meetri kõrgusele fašismiohvrite monumendile ning seadsid seal edasi-tagasi turnides oma elu ohtu. »
Arvamus

JUHTKIRI - Midagi ei juhtunud? (2)
22.09.2018. MM. Kõigiga juhtub ja alati leiab vabanduse, aga on ameteid, kus ei tohiks juhtuda, ükstapuha, kui inimlik see ka poleks. Ametid, kus ollakse teistele eeskujuks, ja ametid, kus tööpostil olles vastutatakse teiste inimeste elu ja tervise eest. »
Lubadused lubaduste otsas
22.09.2018. Toivo Vaik. Kuna on priske lubaduste aeg, siis minul kui poliitikahuvilisel on tegemist kui palju. Muudkui kuula ja tee märkmeid, sest muidu võid ära unustada kõik selle, mis järgmise aasta kevadest alates tulema hakkab. Hoidku kõigevägevam selle eest, et unustad kohale tulla, kui tasuta küttepuid või kartuleid jagatakse. »
JUHTKIRI - Katteta lubadused
21.09.2018. MM. Kuigi võib nalja visata, et mis see Saaremaa suurem on kui üks liivatera, mahub siia päris palju inimesi. Ja päris palju neist päris paljudest on eakad. »
Maaelu

Aasta teine pool on põllumeestele lootusrikkamAasta teine pool on põllumeestele lootusrikkam
20.09.2018. Vilma Rauniste. Ilmastik pole tänavu ega ka eelmisel sügisel põllumehi soosinud. Sügisel jäi väga palju hektareid talivilja külvamata, sest läbiligunenud maa ei kandnud masinaid. »
Talutoitu propageeriv mahukas ettevõtmine sai menuka finiši SaaremaalTalutoitu propageeriv mahukas ettevõtmine sai menuka finiši Saaremaal
29.08.2018. Vilma Rauniste. Suure Töllu puhkeküla kihas laupäeval inimestest ja heast toidust. Toimus „Talust taldrikuni” karavani suurejooneline finaal, saades alguse teisipäeval Kuusalus ning läbides enne saartele jõudmist Rakvere, Võru ja Pärnu. Reedel oldi Muhus ja laupäeval Töllus. »
Karmelilt riigi sünnipäevanädalal uus toode Karmelilt riigi sünnipäevanädalal uus toode
23.08.2018. Vilma Rauniste. Selleks on eesti rahvuslille seemnepakend. Väikeettevõte Karmeli on hiljuti turule toonud veel muudki, kuid meie rahvuslille seemnete müükitulek on aja poolest märgilise tähendusega. »
Sport

Pööripäevajooksule!
18.09.2018. MM. Laupäeval, 22. septembril kl 12 joostakse Loode tammikus 147. pööripäevajooks ehk „Jooks sügisesse“, mis on ka tervisespordisarja „Liikudes tervemaks“ etapp. »
Kajupank koondise parim
18.09.2018. MM. Eesti korvpallikoondis tunnistas üleeile 2019. aasta MM-valikmängus võõral väljakul Serbia paremust 65:91. »
Noored purjetajad Pärnus edukadNoored purjetajad Pärnus edukad
18.09.2018. MM. Nädalavahetusel purjetati Pärnus traditsiooniline sügisregatt, mis oli ühtlasi ka Eesti meistrivõistluste etapp. »
Intervjuu

Siim Saat: ideedega mees lahendab Londoni toruummistusiSiim Saat: ideedega mees lahendab Londoni toruummistusi
22.09.2018. Anneli Tarkmeel. Maailm on muutunud väiksemaks. Siim Saat (31) on Väike-Sadama tänaval sirgunud noormees, kes teab, et tegelikult tuleb usaldada fakte, teadust ja põhjalikku kodutööd. Muidu võib selles väiksemaks muutunud suures maailmas ära uppuda nii infoprügisse kui olmejäätmetesse. »
Käsitöömeister Mareli Rannapi üliedukas aastaKäsitöömeister Mareli Rannapi üliedukas aasta
15.09.2018. Vilma Rauniste. Tänavune, EV100 juubeliaasta on käsitööle pühendunud Marelile olnud silmapaistev ja arvatavasti ka üks tunnustusterohkemaid. Juunis lõpetas ta Viljandi kultuuriakadeemia cum-laude, see tõi kaasa vabariigi presidendi Kersti Kaljulaidi ja Tartu ülikooli rektori vastuvõtud. »
Ylle Tampere armumistest ja armastusest, elust ja autodestYlle Tampere armumistest ja armastusest, elust ja autodest (1)
08.09.2018. Ene Kallas. Peaaegu kõigil meist on päris mitu tuttavat, keda teame vaid interneti vahendusel. Räägime, suhtleme, naerame samade asjade üle, vahetame mõtteid. Minu jaoks on Ylle kümme ja enam aastat selline tuttav olnud. »
Täna loetuimad
Ilmaennustus või inimfaktor? Ruhnu-reisi tühistamise põhjused vastuolulised (2)
Perekondlik
Kuursaali murti sisse (1)
Elisa ooteajad nörritavad saarlasi  (1)
Abipolitseinike read täienevad (1)
Salmel avati loomaarsti vastuvõtutuba (1)
Siim Saat: ideedega mees lahendab Londoni toruummistusi
Saarlased löövad kaasa seriaalis „Teine võimalus”
Lubadused lubaduste otsas
Viasati platvormivahetus tekitas häireid telepildis (4)
JUHTKIRI - Midagi ei juhtunud? (2)
Kuressaare kindluse pukktuulik hakkas vilja jahvatama (1)
Silver Oder metsloomade rüüsteretkedest ja muust
Käesla külaväljakul on lastel oma maailm
Seebilill, sigur ja sinine käoking
Nädala loetavuse top 5
VAATA VIDEOT! Jahimees kohtus Sõrves karuga lähedalt (3)
Kontvõõrad pakkusid end pulma (6)
Runö kaptenil joobe kahtlus (14)
Ilmaennustus või inimfaktor? Ruhnu-reisi tühistamise põhjused vastuolulised (2)
Tesman tõrjub süüdistusi ulatusliku ehituspraagi kohta (7)
Kommentaarid
Elisa ooteajad nörritavad saarlasi  (1)
Pihtla vald liisis Jüri Saarele uue maasturi (252)
Aplad Torgu metssead askeldavad ülbelt isegi jahimeeste akende all (25)
Laevaehitaja plaanib veel ühe tuuliku püstitamist (40)
Koolivorm – uhkus või tüütus?  (37)
Politsei karistas väidetavat koerte tulistajat rahatrahviga  (148)
TÜLI MAJAS! Linn alustas kiriku kinnistul tehtud raie kohta menetlust (90)
Minu süda jäi pärnaka koerakuuti (30)
Runö kaptenil joobe kahtlus (14)
Viasati platvormivahetus tekitas häireid telepildis (4)
Kasulikud viited
praamid.ee
Hiiu Leht
Saare Maavalitsus
Kuressaare linn
www.saaremaa.ee
e-riik
Ilm Kuressaares
Kuressaare Sõnumid
Ruhnlase blogi
Eesti Ajalehtede Liit
Saada vihje või teade
Tekst:
See on vajalik selleks, et veebirobotid ei saaks selle vormi kaudu meile automaatselt rämpsposti saata.
Sisesta sümbolid, mida pildil näed:
Sinu e-post (ei ole kohustuslik):
Meie Maa usaldab oma lugejaid ja ootab kõigilt vihjeid või teateid huvipakkuvate või murettekitavate sündmuste või teemade kohta. Saada vihje või teade siit ja võib-olla just Sinu info põhjal ilmub peatselt lugu Meie Maas. Vihje või teate saatja võib jääda anonüümseks.
Copyright © Saaremaa Raadio OÜ, 2018. Kõik õigused kaitstud