[x]Sulge
või

Logi sisse
Kontrollkood:
meiemaa.ee
Reede, 19. jaanuar 2018  |  Logi sisse
Otsing
Sisesta otsingusõna
Raivo Kütt: püsiühendus lõpetaks liinilepingu Tallinna Sadamaga
19.01.2018. Ärimehed Raivo Hein ja Raivo Kütt on loonud firma, mille eesmärk on luua silla näol püsiühendus mandri ja Muhu vahele. Kahe Raivo projektiks nimetatud idee on kogunud juba palju poolt- ja vastuargumente. Meie Maale antud intervjuus kinnitas Raivo Kütt, et tegemist on täiesti reaalse projektiga, mis soodsate asjaolude kokkulangemisel võiks realiseeruda viie aasta jooksul.  Loe lähemalt »
Sisukord

Reklaam
Arhiiv
eelmine kuu
veebruar 2018
järgmine kuu
E T K N R L P
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728
Uudised

Köstrite pere päästis kodutalu lõplikultKöstrite pere päästis kodutalu lõplikult
19.01.2018. Sigrid Osa. Pühade eel sattus raskustesse Orissaares elav Köstrite pere. Peretütar Aive Köster tegi üleskutse, et koos heade inimeste abiga püüda päästa oma vanematekodu, mis elu keerdkäikude tõttu oli sattunud kohtutäiturite kätte. Heade inimeste abiga koguti kokku 13 500 eurot. »
Liibanonis teeniv saarlane Eesti talve järele ei igatseLiibanonis teeniv saarlane Eesti talve järele ei igatse
19.01.2018. Pamela Talzi. ÜRO Liibanoni rahuvalvemissioonil UNIFIL teenivad mullu novembrist koos üks Saaremaalt ja kolm Hiiumaalt pärit kaitseväelast. Vabadel hetkedel hoiab sõdurite tuju üleval sõbralik üksteise aasimine. »
Nipiraamatusse kogunes memmedelt rohkelt tarkusiNipiraamatusse kogunes memmedelt rohkelt tarkusi
19.01.2018. Pamela Talzi. Nädala esimesel poolel veetis Saaremaal aega Rakverest pärit kirjastaja Pamela Maran, et koguda oma aasta lõpuks valmiva raamatu tarbeks memmedelt elutarkusi. »
Endiste valdade kodulehed toimivad aasta lõpuniEndiste valdade kodulehed toimivad aasta lõpuni (1)
19.01.2018. Ahto Jakson. Saaremaa omavalitsuste ühinemise kommunikatsioonikomisjon leidis, et endiste valdade kodulehti ja Kuressaare linna kodulehte tuleb hoida üleval 2018. aasta lõpuni, sest tegemist on üleminekuperioodiga. »
Endine Kihelkonna vallamaja kolitakse tühjaksEndine Kihelkonna vallamaja kolitakse tühjaks (2)
19.01.2018. Ahto Jakson. 1. aprilliks peab suurte ülalpidamiskuludega endine Kihelkonna vallamaja olema tühi ja seal praegu asuvad teenuskeskus ning raamatukogu mujale kolima. »
Arensburgi kohvik pealinnas jätkab töödArensburgi kohvik pealinnas jätkab tööd
19.01.2018. Sigrid Osa. Viimased kolm aastat Tallinnas Estonia kontserdisaalis tegutsenud Arensburgi kontserdikohvik jätkab seal toitlustamist. Nimelt õnnestus mullu sügisel välja kuulutatud toitlustaja konkurss ettevõttel taas võita, seekord sõlmiti leping viieks aastaks. »
Carlos Liiv esineb Eesti Kooriühingu aastagalalCarlos Liiv esineb Eesti Kooriühingu aastagalal (1)
19.01.2018. Ivika Laanet-Nuut. Sel laupäeval jagab Eesti Kooriühing koori- ja puhkpillimuusika aastapreemiaid. Estonia kontserdisaalis toimuval aastapreemiate galal esineb teiste seas Kuressaare noormees Carlos Liiv. »
Saaremaa peab esimese mängu pärast karikavõitu
19.01.2018. MM. Võrkpalli Credit24 Meistriliiga alustas selle nädala mängudega eile, kui kohtusid Rakvere VK – Selver Tallinn ning Bigbank Tartu – Järvamaa VK. »
Endine abivallavanem juhib ajutiselt teenuskeskustEndine abivallavanem juhib ajutiselt teenuskeskust
19.01.2018. Ahto Jakson. Endine Orissaare abivallavanem Margus Pikkor täidab kuni veebruari alguseni Orissaare teenuskeskuse juhataja kohuseid. »
Enim kindlustusjuhtumeid Selveri ja Automaailma parklasEnim kindlustusjuhtumeid Selveri ja Automaailma parklas (3)
19.01.2018. Ahto Jakson. Möödunud aastal toimus Saare maakonnas 389 liikluskindlustusjuhtumit, neist üle poole olid seotud parkimisega. »
Kesklinna arenduse tööde algus ebaselgeKesklinna arenduse tööde algus ebaselge (15)
18.01.2018. Ardo Vahter. Kui aasta tagasi rääkis tollane Kuressaare abilinnapea, praegune Saaremaa valla abivallavanem Mart Mäeker, et kavas on kesklinna etapiviisiline arendamine, avaldas ta lootust, et tööd algavad septembris 2017. »
Prokuröri töö paelus koolinooriProkuröri töö paelus koolinoori
18.01.2018. Pamela Talzi. Eile kohtus Saaremaa ringkonnaprokurör Rainer Amur Saaremaa ühisgümnaasiumi (SÜG) noortega, et tutvustada oma tööd ning pidada liiklusloeng. »
Mahetalu jäi tormile jalguMahetalu jäi tormile jalgu
18.01.2018. Sigrid Osa. Mustjalas Andruse mahe- ja turismitalus viis teisipäeval möllanud torm minema osa lammaste varjualuse katusest. Suure lumesaju tõttu ei jõudnud talupidajad eile kõiki kahjustusi likvideerida. »
Mis juhtus?
18.01.2018. MM. »
Reid: juhid ei taju ohtusidReid: juhid ei taju ohtusid
18.01.2018. Ardo Vahter. Teisipäeval Kuressaares läbi viidud politseireid näitas, et paljud liiklejad ei taju ohuna juhtimise ajal kõrvaliste asjadega tegelemist. 2017. aastal hukkus Saaremaa teedel kaks ja vigastada sai 55 inimest. »
Ametikool võidab õppehoonest loobumisega 50 000 eurot aastasAmetikool võidab õppehoonest loobumisega 50 000 eurot aastas (4)
18.01.2018. MM. Eelmisel nädalal andis haridus- ja teadusministeerium Riigi Kinnisvarale üle Kuressaare ametikooli kasutuses olnud Upa õppehoone, sellega jõudis lõpule ligi kahe aasta pikkune protsess kooli taristu optimeerimiseks. »
Vald turismitalu omanikule appi ei ruttaVald turismitalu omanikule appi ei rutta (11)
18.01.2018. Ahto Jakson. Sõrve turismitalu omanik Jüri Mitt taotles Saaremaa vallavalitsuselt riigimaanteest kuni Sõrve turismitaluni viiva ligi poolteise kilomeetri pikkuse teelõigu asfaltkatte alla viimist, mida aga vallavanem Madis Kallas peab lähiaastatel ebatõenäoliseks. »
Nõiad murdsid Orissaare usklike needuseNõiad murdsid Orissaare usklike needuse (7)
18.01.2018. MM. Kuna Orissaare elanikud ähvardasid nõidu ja saate „Sensitiivide tuleproov“ pooldajaid raske needusega, korraldati üritus hoopis Muhus. Nõiad aga käisid selle reisiga seoses siiski salaja ka Saaremaal Orissaare kultuurimajas, kirjutab Postimees. »
Kuidas krüptoraha tekitab murrangu online hasartmängudes Kuidas krüptoraha tekitab murrangu online hasartmängudes
17.01.2018. MM. Krüptorahad nagu bitcoin on suur moeröögatus, miljonid inimesed kasutavad seda igapäevaselt, sealhulgas online hasartmängurid. »
Toetust taotleb üks maakonna väikesadam (1)
17.01.2018. Ardo Vahter. Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) väikesadamate võrgustiku väljaarendamise toetusele laekus kokku 17 taotlust kogusummas 3 miljonit eurot. »
Arvamus

JUHTKIRI - Pole olemas halba ilma
19.01.2018. MM. Rahuvalvamine on sarnane meremehe tööga. Ses mõttes, et hulk aega oled kodust ja lähedastest eemal ja pead sellega hakkama saama. »
Setukene Saare sillastSetukene Saare sillast (1)
19.01.2018. Jüri Pino, kirjamees. Mis see sild sinu, setu, asi on, võiks iga saarlane öelda. „Pea oma pudrumulk kinni, kui õiged merekarud arutavad,“ kõlaks iseenesest mõistetav seisukoht. Ega ole küll. Vaadaku ma parem, et serva peale ei satu. »
JUHTKIRI - Muutuda surmaks
18.01.2018. MM. Kui inimene istub rooli taga ja sõidab, siis tema peamiseks tegevuseks on mootorsõiduki juhtimine. Ideaalis. On palju juhte, kes teevadki niimoodi. »
Maaelu

Tipptoodanguga ettevõtte juht piimandusaastastTipptoodanguga ettevõtte juht piimandusaastast
11.01.2018. Vilma Rauniste. Ehkki aasta on alles noor ja areenilt lahkunu kohta kokkuvõtete tegemine alles pooleli, saab seda teha siiski üksiku ettevõtte kohta. Detsembrikuu ja aasta jõudluskontrolli andmed laekuvad lähima päeva-kahe jooksul, kuid mõni kilo siia-sinna ei muuda ju asja sisu. »
Turja sadam saab uue näo
14.12.2017. Ardo Vahter. Sel nädalal algasid Turja sadamas rekonstrueerimistööd. Turja Kalastajate Seltsi MTÜ juhatuse liikme Indrek Iljase sõnul on Turja sadama vana kai praegu täielikult amortiseerunud varisemisohtlik nõukogude aja jäänuk, mida ei ole remonditud juba vähemalt 30 aastat. »
Talunikul valmis tuttuus robotlaut Talunikul valmis tuttuus robotlaut
14.12.2017. Vilma Rauniste. Kärlal Kõrkkülas on viimasel ajal palju muutunud. Piimakarja Sabad ja Sarved OÜ omanik Meelis Sepp sai hakkama uue, 250-kohalise vabapidamisel oleva lauda ehitusega. Pealegi maakonna kolmanda robotlaudaga, mis oli nagu hüpe keskajast tänapäeva. »
Sport

Kevin Saar: eesmärk on võitKevin Saar: eesmärk on võit
16.01.2018. Gunnar Usin. Pärnu VK saavutas eelmisel nädalal kodus kaks olulist võitu. Teisipäeval alistati 3:2 (20, 21, -20, -23, 12) raskes mängus Tartu Bigbank ja laupäeval Rakvere VK 3:1 (18, 18, -21, 20). Saarlase Kevin Saare panus oli neis mängudes vastavalt 10 ja 11 punkti. »
Saarlased riisusid koolisõidus kogu kooreSaarlased riisusid koolisõidus kogu koore
16.01.2018. Gunnar Usin. Laupäeval peeti Paikülas asuvas Saare ratsakeskuses Lääne regiooni ratsutamise talvise karikasarja esimene etapp. Võisteldi koolisõidus kolmes erinevas klassis. »
Mustonen versus KilumetsMustonen versus Kilumets
16.01.2018. MM. Üleeile mängiti Kuressaare spordikeskuses Saaremaa kiirmalemeistrivõistluste viies etapp. »
Intervjuu

Mare Kirr: tunnustus on meie võrratu kollektiivi ühine panusMare Kirr: tunnustus on meie võrratu kollektiivi ühine panus
13.01.2018. Vilma Rauniste. Pean tunnistama, et kohtusin Marega silmast silma esimest korda. Seda sel neljapäeva hommikul ametikooli ühes avaras nurgakeses enne tema koolitunni algust. Koolis seepärast, et nädal tagasi vabariigi aasta naiskodukaitsjaks kuulutatud Mare Kirri igapäevased tegevused on samuti seotud esmaabiga, seda õpetades või abi andes. Uurime, kuidas ta jõuab kõike teha nii suure pühendumisega, mis on pälvinud üldsuse tunnustuse. »
Raido Liitmäe: muhulaste tubliduses ma ei kahtleRaido Liitmäe: muhulaste tubliduses ma ei kahtle
06.01.2018. Vilma Rauniste. Uue aasta esimene usutlus on Muhu vallajuhiga, keda haldusreform otseselt ei puudutanud. Tugev pärimuskultuuri kants Muhu saar saab suure valla naabrina jätkata omaette, edendades muhulastele südamelähedast kultuuri ja majandust. Samas, ega uutmistuuled ole ka neist päris mööda läinud, suhtlemise ja koostöö tasandil on ikkagi palju uut. »
Ülar Tänak: rasketel aegadel annab jõudu uue loomineÜlar Tänak: rasketel aegadel annab jõudu uue loomine
23.12.2017. Vilma Rauniste. Ülariga usutlust alustades ei saa üle ega ümber noore mehe julgusest võtta enda õlule vastutus kiratseva põllumajanduse käekäigu pärast. Sügavale mällu on süüvinud üks eriline lugu riigi iseseisvuse taastamise järgsest ajast, kui nooruke Ülar võttis Kärla ühistu juhtimise rahva soovil vastu. Seda ajal, kui laudas olid söödanäljas loomad. »
Täna loetuimad
Endine abivallavanem juhib ajutiselt teenuskeskust
Endine Kihelkonna vallamaja kolitakse tühjaks (2)
Köstrite pere päästis kodutalu lõplikult
Liibanonis teeniv saarlane Eesti talve järele ei igatse
Harri Rinne: mina ja Hiiumaa
Enim kindlustusjuhtumeid Selveri ja Automaailma parklas (3)
Arensburgi kohvik pealinnas jätkab tööd
Raivo Kütt: püsiühendus lõpetaks liinilepingu Tallinna Sadamaga (5)
Carlos Liiv esineb Eesti Kooriühingu aastagalal (1)
Veskist saab üheks õhtuks tantsumaja
Setukene Saare sillast (1)
Endiste valdade kodulehed toimivad aasta lõpuni (1)
Selgeltnägijate tuleproov
Nipiraamatusse kogunes memmedelt rohkelt tarkusi
Saaremaa peab esimese mängu pärast karikavõitu
Nädala loetavuse top 5
Osakonna juhatajatest teenib enim Alo Heinsalu (13)
Mahetalu jäi tormile jalgu
Roomassaare sadamas surnud mees ei langenud kuriteo ohvriks
Kuressaare 20 aasta pärast – välja surnud või mitte? (34)
Viimane osakonna juht vallal leitud (2)
Kommentaarid
Raivo Kütt: püsiühendus lõpetaks liinilepingu Tallinna Sadamaga (5)
Enim kindlustusjuhtumeid Selveri ja Automaailma parklas (3)
Setukene Saare sillast (1)
Endine Kihelkonna vallamaja kolitakse tühjaks (2)
Kuressaare 20 aasta pärast – välja surnud või mitte? (34)
Nõiad murdsid Orissaare usklike needuse (7)
Osavallakogu juhtidele 100 eurot kuus (9)
Vald turismitalu omanikule appi ei rutta (11)
Endiste valdade kodulehed toimivad aasta lõpuni (1)
Carlos Liiv esineb Eesti Kooriühingu aastagalal (1)
Kasulikud viited
praamid.ee
Hiiu Leht
Saare Maavalitsus
Kuressaare linn
www.saaremaa.ee
e-riik
Ilm Kuressaares
Kuressaare Sõnumid
Ruhnlase blogi
Eesti Ajalehtede Liit
Saada vihje või teade
Tekst:
See on vajalik selleks, et veebirobotid ei saaks selle vormi kaudu meile automaatselt rämpsposti saata.
Sisesta sümbolid, mida pildil näed:
Sinu e-post (ei ole kohustuslik):
Meie Maa usaldab oma lugejaid ja ootab kõigilt vihjeid või teateid huvipakkuvate või murettekitavate sündmuste või teemade kohta. Saada vihje või teade siit ja võib-olla just Sinu info põhjal ilmub peatselt lugu Meie Maas. Vihje või teate saatja võib jääda anonüümseks.
Copyright © Saaremaa Raadio OÜ, 2018. Kõik õigused kaitstud