[x]Sulge
või

Logi sisse
Kontrollkood:
meiemaa.ee
Laupäev, 16. detsember 2017  |  Logi sisse
Otsing
Sisesta otsingusõna
Kalurid oleksid rahul puidust paadisillaga
16.12.2017. Kalurid Aleksander Kutelev ja Tiit Kelder oleksid rahul, kui Tori jõesadamasse ehitataks planeeritava betoonkai asemel vanahõnguline puidust paadisild.  Loe lähemalt »
Sisukord

Reklaam
Arhiiv
eelmine kuu
jaanuar 2018
järgmine kuu
E T K N R L P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Uudised

Roolipiigad said  kokku Veski trahterisRoolipiigad said kokku Veski trahteris
16.12.2017. Ardo Vahter. Eile said Kuressaares Veski trahteris kokku eelmisel aastal oma tegutsemise 20. aastapäeva tähistanud Saaremaa Roolipiigad, et teha kokkuvõtteid lõppevast aastast ja pidada plaane saabuvaks. »
Keskväljaku projekt kukkus läbiKeskväljaku projekt kukkus läbi (1)
16.12.2017. MM. Kuna Orissaare alev vajaks paigaga seotud inimeste hinnangul kaasajastamist, algatas vallavalitsus selle aasta 8. mail keskväljaku detailplaneeringu. Nii olid ka kohalikud oodatud uuenduste kohta arvamust avaldama. »
Dividende võtsid mitmed saarlasedDividende võtsid mitmed saarlased
16.12.2017. MM. Kümme ettevõtjat teenis Eestis omanikutulu üle kahe miljoni euro, selgub eile avalikustatud Äripäeva dividendide TOP-ist. Edetabelis on reastatud üle 250 ettevõtja omanikutulu suuruse järgi. »
Solistical esindab  Saaremaad kaheksa noortSolistical esindab Saaremaad kaheksa noort
16.12.2017. Pamela Talzi. Eile selgusid rekordarvu demode hulgast KG-s 26.–27. jaanuarini toimuva Eesti noorte lauljate konkursi Solistica lõppvõistlusele pääsenud. »
Asmer kiitis Tänakut taevaniAsmer kiitis Tänakut taevani
16.12.2017. MM. Autospordi edendaja, tänavu 70-aastaseks saanud Toivo Asmer kiitis EOK otsust nomineerida rallisõitja Ott Tänak aasta meessportlaseks. »
Esimesed Sõmera asukad kolisid KuressaardeEsimesed Sõmera asukad kolisid Kuressaarde
15.12.2017. Pamela Talzi. Esmaspäeval kolisid esimesed Sõmera Kodu elanikud Kuressaarde Ruubi Kodusse. »
Ajalooline kultuuriaasta lõpetamine KärlalAjalooline kultuuriaasta lõpetamine Kärlal
15.12.2017. Ene Kallas. Kultuuriaasta lõpetamisel uues ja uhkes Kärla rahvamajas jagati välja kamalutäis preemiaid. Mis aga tegi seekordse piduliku sündmuse eriliseks, lausa ajalooliseks, oli see, et järgmine taoline üritus saab ilmselt olema teistsugune. »
Saarlane sai Tallinna aasta noorsootöötajaksSaarlane sai Tallinna aasta noorsootöötajaks
15.12.2017. MM. Kolmapäeval kuulutas Tallinna linn Eesti filmimuuseumis välja konkursi „Suured teod“ võitjad ja ühtlasi parimad noorsootöötajad. Aasta noorsootöötajaks sai Mustamäe avatud noortekeskuse vastutav noorsootöötaja, Saaremaalt pärit Maris Õispuu. »
Saarele sündis veerandsada uut kodanikku
15.12.2017. MM. Siseministeeriumi rahvastiku toimingute osakonna andmetel registreeriti novembris Saaremaal 25 sündi. »
Kärla lasteaia direktoriks valiti Tiia HämarsaluKärla lasteaia direktoriks valiti Tiia Hämarsalu (2)
15.12.2017. MM. „Kärla lasteaia direktori kohale valituks osutunud Tiia Hämarsalu on lõpetanud 2004. aastal Tallinna pedagoogilise seminari koolieelse lasteasutuse õpetaja erialal ja tal on nii lasteaia juhi kui õppealajuhataja töökogemus,“ ütles Lääne-Saare valla infotöötaja Merike Lipu. »
Orissaare pakiautomaadi juurde saab kummikutetaOrissaare pakiautomaadi juurde saab kummikuteta
15.12.2017. Sigrid Osa. Aprilli keskel tõstatas Tagavere elanik Maria Kaljuste probleemi, et Orissaare Omniva pakiautomaadi ette koguneb vihmavesi ja selle juurde pääsemiseks on tihtilugu vaja kummikuid. »
Jüri Ratase sõit autokastis tõi seadusemuudatuseJüri Ratase sõit autokastis tõi seadusemuudatuse (4)
15.12.2017. MM. Riigikogu võttis vastu seaduse, mis kiirendab väikesaarte nimetamist püsiasustusega väikesaarte registrisse. Ka lubab seadusemuudatus uuest aastast väikesaartel sõidutada inimesi veoauto kastis. »
Purjus peaga lubatud kiirust ületanud mees vahistatiPurjus peaga lubatud kiirust ületanud mees vahistati
15.12.2017. MM. Kolmapäeval võttis Pärnu maakohus kaheks kuuks vahi alla mehe, keda prokuratuur kahtlustab korduvas joobes juhtimises. »
Kauplusekülastajad aitasid kinni pidada poevargaKauplusekülastajad aitasid kinni pidada poevarga (2)
15.12.2017. Ardo Vahter. Kolmapäeva pärastlõunal peeti Rae Konsumis kinni poevaras. Vahejuhtumit pealt näinud naisterahvas ütles Meie Maale, et lühemat kasvu keskealine asotsiaalse välimusega mees oli iseteeninduskassade juures, kui müüja tema käest küsis, mis tal põues on. »
Ergo Oolupi tagandamiseni viis turismi killustatuse jätkumineErgo Oolupi tagandamiseni viis turismi killustatuse jätkumine (3)
15.12.2017. Ahto Jakson. Ergo Oolupi tagandamiseni MTÜ Visit Saaremaa juhatuse esimehe kohalt viis maakonna turismi killustatuse jätkumine. »
Spetsialistide konkursile laekus 83 avaldustSpetsialistide konkursile laekus 83 avaldust
14.12.2017. MM. 12. detsembriks, mil sai ümber Saaremaa vallavalitsuse poolt välja kuulutatud konkursi tähtaeg spetsialistide ametikohtade täitmiseks, laekus kokku 83 avaldust. »
Laimjala osavallakogu juhiks sai Karl LinkLaimjala osavallakogu juhiks sai Karl Link (4)
14.12.2017. Ahto Jakson. Eile esimest korda kogunenud Laimjala osavallakogus sai napi häälteenamusega esimeheks Karl Link. »
Osakonnajuhataja kandidaat loobus
14.12.2017. Ahto Jakson. Eilseks pidi Saaremaa vallavalitsuse arendus- ja kommunikatsiooniosakonna juhataja konkursil valituks osutunud kandidaat andma omapoolse nõusoleku uuest aastast tööle asuda, kuid ta otsustas ametikohast loobuda. »
Orissaares kiusasid lapsed purjakil meesterahvastOrissaares kiusasid lapsed purjakil meesterahvast (68)
14.12.2017. Sigrid Osa. Eelmisel nädalal kirjeldas Kaidi Adamson Hoolin Orissaarest Facebooki grupis olukorda, kuidas kamp noorukeid ahistas alevis üht vanemat meest. »
Swedbanki automaat leidis koha RimisSwedbanki automaat leidis koha Rimis (3)
14.12.2017. Ardo Vahter. Tooma Konsumi renoveerimise käigus võeti kaupluse seinalt maha nii Swedbanki kui SEB-i sularahaautomaat. Swedbanki pangaautomaat töötab alates eelmise nädala reedest Kihelkonna maantee 3 asuvas Rimi kaupluses (endine Säästumarket), ent SEB-i klientidel tuleb veel kannatust varuda. »
Arvamus

JUHTKIRI – Huligaansuse mitu värvi
16.12.2017. MM. Jõulud on aeg, mil paljud pered toovad tuppa kuuse. Traditsioon selline. Enamasti tehakse seda lastega peredes, täiskasvanud arvavad, et piisab ehk ka kuuseoksast või muidu jõuludega kaasas käivast vidinast. Või siis eriti uhketest küünaldest, ornamentidest, seadetest. Valikuid on palju. Nii palju kui on inimesi, on arvamusi, on mõtteid, on fantaasialendu. »
Kõik naised sünnitama?
16.12.2017. Kaja Kallas, Euroopa Parlamendi saadik. Lugesin koalitsioonierakonna esimehe Helir-Valdor Seederi üleskutset lõpetada maksed teise pensionisambasse ja tema soovitust asendada pensionifondid lastega ning tekkisid alljärgnevad mõtted. »
JUHTKIRI - Tuleohtlikust olukorrast (5)
15.12.2017. MM. Igaühel peaks ja võiks Eesti vabariigis olla elukoht, kus talle meeldib elada. Kui oma soovidega just liiga uhkeks ei minda, pole vahest tegu soovunelmaga. Korteri ehk ikka saab üürida. Hind teeb muidugi vahet. »
Maaelu

Turja sadam saab uue näo
14.12.2017. Ardo Vahter. Sel nädalal algasid Turja sadamas rekonstrueerimistööd. Turja Kalastajate Seltsi MTÜ juhatuse liikme Indrek Iljase sõnul on Turja sadama vana kai praegu täielikult amortiseerunud varisemisohtlik nõukogude aja jäänuk, mida ei ole remonditud juba vähemalt 30 aastat. »
Talunikul valmis tuttuus robotlaut Talunikul valmis tuttuus robotlaut
14.12.2017. Vilma Rauniste. Kärlal Kõrkkülas on viimasel ajal palju muutunud. Piimakarja Sabad ja Sarved OÜ omanik Meelis Sepp sai hakkama uue, 250-kohalise vabapidamisel oleva lauda ehitusega. Pealegi maakonna kolmanda robotlaudaga, mis oli nagu hüpe keskajast tänapäeva. »
Eile avati eliitpiimakarjale heaolulautEile avati eliitpiimakarjale heaolulaut (4)
13.12.2017. Vilma Rauniste. Kõljala POÜ Haeska veisekasvatuskompleksi juures avati eile uus, 504-kohaline lüpsikarjafarm. »
Sport

Jõuluturniirid kavas 20. korda
12.12.2017. MM. Kuressaare LTK Tops on alates 1998. aastast korraldanud lauatennise jõuluturniire nii meestele, naistele kui lastele. »
Saaremaa VK nuhtles leedulasiSaaremaa VK nuhtles leedulasi
12.12.2017. MM. Balti riikide tugevamaid võrkpalliklubisid ühendavas Credit24 Meistriliigas peeti nädalavahetusel teise ringi mänge. Laupäeval tegi liidrile omase esituse Saaremaa võrkpalliklubi, kirjutab volley.ee. »
Aksalu Eestis esiviisikusAksalu Eestis esiviisikus
12.12.2017. MM. Alates 1992. aastat valib Eesti Jalgpalli Liit oma maa parimaid jalgpallureid. »
Intervjuu

Anneli Teppo-Toost: maalida oskab iga inimeneAnneli Teppo-Toost: maalida oskab iga inimene
16.12.2017. Ene Kallas. Niisama kirju kui on kultuurielu, niisama kirjud on ka inimesed, kes kultuuriga tegelevad. Mõni on jõudnud elu jooksul rohkem, mõni vähem. Anneli kuulub kindlasti sedasorti inimeste hulka, kelle kohta kehtib ütlus: kes teeb, see jõuab. »
Koit Kelder: filosoofiat tudeerides leidsin elu mõtteKoit Kelder: filosoofiat tudeerides leidsin elu mõtte (4)
09.12.2017. Vilma Rauniste. Tänane intervjueeritav on mees, kellel on iga minut arvel. Ettevõtluse arendamise kõrvalt on ta näpistanud aega paljude ühiskondlike ülesannete täitmiseks. Kõiki rolle ei jõua siin üles lugeda, rääkimata neil peatumisest, aga mõnd suuremakaalulist siiski. »
FC Flora tagalat kindlustab kontrollifriigist saarlannaFC Flora tagalat kindlustab kontrollifriigist saarlanna
02.12.2017. Andres Kalvik. FC Flora jalgpallimeeskonna kullavõitu Eesti meistrivõistlustel on peetud paljuski hollandlasest peatreeneri Arno Pijpersi teeneks. Vähetähtsaks ei saa aga pidada klubi igapäevatöö eest vastutava Reili Järvalti panust. »
Täna loetuimad
Dividende võtsid mitmed saarlased
Tervise tõttu kannapöörde teinud mees hakkas massööriks
Perekondlik
Roolipiigad said kokku Veski trahteris
Kalurid oleksid rahul puidust paadisillaga
Keskväljaku projekt kukkus läbi (1)
Perekondlik
Kõik naised sünnitama?
Solistical esindab Saaremaad kaheksa noort
Orissaare jõululaat pakkus kõigile midagi
Asmer kiitis Tänakut taevani
Anneli Teppo-Toost: maalida oskab iga inimene
Tervise turgutamine annab värske oleku
Kodutütarde tegus aasta
KATARINA PÄEVIK: Kas jõuluvana tuleb meile Hiinast?
Nädala loetavuse top 5
Ergo Oolup sai sule sappa (13)
Veel kolme osakonna juhid on selgunud (2)
Suurim jõulupreemia on Kuressaare linnal (5)
Apollo avas Aurigas uksed (4)
Saaremaa neiu sattus pealinnas ahistaja küüsi (1)
Kommentaarid
Keskväljaku projekt kukkus läbi (1)
Kauplusekülastajad aitasid kinni pidada poevarga (2)
Hetki kohtumistelt Endla Tegovaga  (1)
Opositsioon nõuab Tori jõesadama rahastamisotsuse tühistamist (16)
Ergo Oolupi tagandamiseni viis turismi killustatuse jätkumine (3)
Eluheidik keeldub sooja majja kolimisest (4)
Kärla lasteaia direktoriks valiti Tiia Hämarsalu (2)
JUHTKIRI - Tuleohtlikust olukorrast (5)
Jüri Ratase sõit autokastis tõi seadusemuudatuse (4)
Orissaares kiusasid lapsed purjakil meesterahvast (68)
Kasulikud viited
praamid.ee
Hiiu Leht
Saare Maavalitsus
Kuressaare linn
www.saaremaa.ee
e-riik
Ilm Kuressaares
Kuressaare Sõnumid
Ruhnlase blogi
Eesti Ajalehtede Liit
Saada vihje või teade
Tekst:
See on vajalik selleks, et veebirobotid ei saaks selle vormi kaudu meile automaatselt rämpsposti saata.
Sisesta sümbolid, mida pildil näed:
Sinu e-post (ei ole kohustuslik):
Meie Maa usaldab oma lugejaid ja ootab kõigilt vihjeid või teateid huvipakkuvate või murettekitavate sündmuste või teemade kohta. Saada vihje või teade siit ja võib-olla just Sinu info põhjal ilmub peatselt lugu Meie Maas. Vihje või teate saatja võib jääda anonüümseks.
Copyright © Saaremaa Raadio OÜ, 2017. Kõik õigused kaitstud