[x]Sulge
või

Logi sisse
Kontrollkood:
meiemaa.ee
Kolmapäev, 21. märts 2018  |  Logi sisse
Otsing
Sisesta otsingusõna
Ministri määrus tõrjub lohesurfi Sõrve sääre tipust
21.03.2018. Esmaspäeval jõustunud keskkonnaministri määrus, millega moodustati Sääre looduskaitseala, toob kaasa lohesurfi keelustamise Sääre lahe sihtkaitsevööndis igal aastal 15. aprillist 15. juulini.  Loe lähemalt »
Sisukord

Reklaam
Arhiiv
eelmine kuu
jaanuar 2018
järgmine kuu
E T K N R L P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Uudised

Ulla Laurio: elu on kaosega toimetulemineUlla Laurio: elu on kaosega toimetulemine
21.03.2018. Sigrid Osa. Eile lõppes kaks päeva Kuressaare Linnateatris väldanud üle-eestiline huvihariduskonverents „Mis tuuled puhuvad?”. Konverentsi alateema oli seekord „Tuulekella kaja”. »
Sakla väärikad saavad pingiSakla väärikad saavad pingi
21.03.2018. Ivika Laanet-Nuut. Eesti Vabariigi juubeliaasta raames avatakse 29. märtsil Sakla seltsimaja juures pink kogukonna väärikatele pärandihoidjatele. »
Hooldekodu laiendamine eeldatust soodsam  (3)
21.03.2018. Sigrid Osa. Eilsel Saaremaa vallavalitsuse istungil kinnitati riigihanke „Pärsama hooldekodu laienduse ehitustööd” tulemused. Edukaks tunnistati ühispakkuja Ösel Projekt OÜ, KRTL OÜ ja Pro Ehitus OÜ pakkumus kogumaksumusega 667 170 eurot koos reservi ja käibemaksuga. »
Orissaare gümnaasiumi hostel renoveeritakse
21.03.2018. Sigrid Osa. Orissaare gümnaasiumi hostelit plaanitakse 125 000 euro eest remontima hakata, aga hange pole veel välja kuulutatud. »
Elve Rozenkron pälvis üleriigilise tunnustuse (1)
21.03.2018. MM. Eesti sotsiaaltöö assotsiatsioon tunnustas ülemaailmse sotsiaaltöö päeva puhul eile Türis parimaid sotsiaalvaldkonna töötajaid. »
Komisjon kontrollib Abaja sadama lepingu seaduslikkustKomisjon kontrollib Abaja sadama lepingu seaduslikkust (4)
21.03.2018. Ahto Jakson. Saaremaa vallavolikogu revisjonikomisjon võttis esimese poolaasta tööplaani kontrollida, kas Abaja sadama ehituslepingu sõlmimine toimus ikka seaduslikult. »
Keskerakond kutsub liikmeid konverentsileKeskerakond kutsub liikmeid konverentsile (3)
21.03.2018. Ivika Laanet-Nuut. Laupäeval toimub Kuressaare kultuurikeskuses Keskerakonna Saaremaa piirkonna konverents. »
Kuressaares arutletakse kliimamuutuste mõju üle LäänemerelKuressaares arutletakse kliimamuutuste mõju üle Läänemerel
21.03.2018. MM. Lääne-Eesti biosfääri programmiala tähistab 27. märtsil oma 28. sünnipäeva biosfääripäevaga Kuressaares, kus arutletakse, kuidas muutused Läänemeres mõjutavad rannarahva igapäevaelu. »
Väike-Viirelaid on müügis
21.03.2018. Ahto Jakson. Kinnisvaraportaal KV müüb Saaremaa kagurannikul Saastna lahes 7,6 hektari suurust Väike-Viirelaidu. »
Kallas ja Aro põrutasid BrüsselisseKallas ja Aro põrutasid Brüsselisse (1)
21.03.2018. MM. Saaremaa vallavanem Madis Kallas ja volikogu esimees Tiiu Aro sõitsid eile Brüsselisse, kus osalevad tänaseni vältaval Euroopa Komisjoni esinduse korraldataval visiidil, mis on mõeldud kohalike omavalitsuste juhtidele. »
Endine firmajuht end kelmuses süüdi ei tunnistanudEndine firmajuht end kelmuses süüdi ei tunnistanud
20.03.2018. Ahto Jakson. Axmen Forest OÜ endine juhatuse liige Lauri Vahenurm, kes süüdistuse järgi müüs ligi kuus aastat tagasi Saaremaal rohkem kui 53 000 euro väärtuses teisele ettevõttele kuulunud puitmaterjali, eile end kohtus kelmuses süüdi ei tunnistanud. »
Saarlased särasid MoeP.A.R.K-ilSaarlased särasid MoeP.A.R.K-il
20.03.2018. Sigrid Osa. Laupäeval toimus Paide muusika- ja teatrimajas traditsiooniline moeüritus MoeP.A.R.K. Kuressaare gümnaasiumi 9. klassi õpilane Hannabel Kaal tõi koju noorema vanuseastme võidu ja 12. klassi õpilane Laura-Maria Jõgi pälvis vanemas vanuseastmes teise kohta. »
Kuressaare  teenetemärk  ootab  kandidaateKuressaare teenetemärk ootab kandidaate (5)
20.03.2018. MM. Saaremaa vallavolikogu Kuressaare linnakodaniku komisjon ootab 18. aprillini linna teenetemärgi kandidaate. »
Saared saavad toetust taotledaSaared saavad toetust taotleda
20.03.2018. MM. 26. märtsil kuulutatakse välja lisataotlusvoor riiklikule toetusprogrammile “Saarte pärimuslik kultuurikeskkond”. »
Reformierakond esitab Laaneti asespiikri kandidaadiksReformierakond esitab Laaneti asespiikri kandidaadiks (6)
20.03.2018. MM. Eile hommikul kogunenud Reformierakonna riigikogu fraktsioon otsustas Hanno Pevkuri asemel esitada riigikogu aseesimehe kandidaadiks Kalle Laaneti. »
Ettevalmistus Sõrve majaka avamiseks käib hoogsaltEttevalmistus Sõrve majaka avamiseks käib hoogsalt
20.03.2018. Sigrid Osa. Sõrve külastuskeskus on avaldanud juba aastaid soovi avada Sõrve tuletorn huvilistele ja tänavu suvel saab see lõpuks teoks. »
Saare ettevõtted jahivad parima toiduaine tiitlit
20.03.2018. MM. Eesti Parim Toiduaine 2018 Lääne-Eesti piirkondlike väikeettevõtete konkursil osaleb 21 toodet, mida valmistavad Järvamaal, Läänemaal, Pärnumaal, Saaremaal ja Hiiumaal tegutsevad toidutootjad. »
Saarlane juhtis äridelegatsiooni visiiti BalkanileSaarlane juhtis äridelegatsiooni visiiti Balkanile
20.03.2018. Ardo Vahter. Eelmisel nädalal juhtis välisministeeriumi välismajanduse ja arengukoostööküsimuste saarlasest asekantsler Väino Reinart Eesti Kaubandus-Tööstuskoja korraldatud äridelegatsiooni visiiti Makedooniasse, Serbiasse ja Albaaniasse. »
„Luule kalender“ jõudis lugejateni „Luule kalender“ jõudis lugejateni
20.03.2018. Ivika Laanet-Nuut. Laupäeval esitles Kuressaare Rahva Raamatus oma teist luulekogumikku „Luule kalender“ saarlane Kati Voksepp. »
Kevade algus kevadist ilma ei too  (1)
20.03.2018. Sigrid Osa. Täna kell 18.15 algab kalendri järgi kevad. Paraku ei ole ilmataat veel kevadiselt meelestatud, ehkki linnud ja lumikellukesed kuulutavad juba kevadet. »
Arvamus

JUHTKIRI - Tark otsus (2)
21.03.2018. MM. Inimene ei ole kohelnud kohta, kus elab, oma elukeskkonda, mida ta jagab paljude teiste liikidega, pikkade aastate vältel lugupidavalt. Tõsi, on organisatsioone, kelle otseseks kohuseks on valvamine, et see lugupidamatus ei läheks liiale. Need organisatsioonid teevad nii mõneski mõttes tänamatut tuuleveski tööd. Tee mis teed, ikka on paha. »
Kuidas Facebooki kaudu mõjutada Eesti valimisi  (1)
21.03.2018. Holger Roonemaa, ajakirjanik. Eesti erakondade rahastamises on lahtine tagauks, mis võimaldab väikse vaevaga ja sisuliselt tuvastamatult kaasata parteidel, valimisliitudel või üksikutel kandidaatidel varjatud annetusi. »
JUHTKIRI - Puhas rõõm lasteaiast
20.03.2018. MM. Samal ajal kui Lõuna-Eestis planeeritakse sünnitusosakondade kinnipanemisi, investeerib Saaremaa vald lasteaia renoveerimistöödesse. Kuivõrd viimane tegu on väga kiiduväärt, tundub, et siin maanurgas ollakse üldise suunaga natuke nihkes. »
Maaelu

Anseküla külamajas oli eriliselt helisev ja meeldejääv päevAnseküla külamajas oli eriliselt helisev ja meeldejääv päev
17.03.2018. Vilma Rauniste. Selleaastane 8. märts kukkus eriti kena ja teistmoodi välja. Nii töökollektiivis rohkete lillede ja meeste kaetud rikkaliku laua poolest kui ka ühe vana sõpruskonna kokkusaamiste ülessulatamise poolest. »
Isa ja kaks poega toimetavad loomadegaIsa ja kaks poega toimetavad loomadega (1)
15.03.2018. Vilma Rauniste. Eelmisel nädalal külastasin Leisi maadel tegutsevaid talunikke, kes maade potentsiaali ära kasutades toidulauda rikastavad. Nendeks on kaks venda, Artur ja Aivo Laul, kes koos isaga, endise piimafarmeriga, lihaveisekasvatust edendavad. »
Maasikakasvatuse tulevik oli luubi allMaasikakasvatuse tulevik oli luubi all (1)
01.03.2018. Vilma Rauniste. Tartumaa Põllumeeste Liit korraldas nädal tagasi Tõlli talu Tahula puhkemajas infopäeva maasikakasvatusest. Lektoriks oli Eesti maaülikooli dotsent, aianduskonsulent Ulvi Moor. »
Sport

Poolfinaalis astub vastu RakverePoolfinaalis astub vastu Rakvere (2)
20.03.2018. Gunnar Usin. Saaremaa võrkpalliklubi (edaspidi VK) ristab reedel kell 16 Kuressaare spordikeskuses Credit24 meistriliiga final-four poolfinaalis mõõgad tiitlikaitsja Rakvere võrkpalliklubiga, kes alistas pühapäeval otsustavas veerandfinaalmängus Tartu Bigbanki 3:0. »
Karl Ader võitis Eesti meistritiitliKarl Ader võitis Eesti meistritiitli
20.03.2018. Gunnar Usin. Nädalavahetusel selgitati Väikese väina jääl Eesti meistreid jääpurjetamise klassides Ice Optimist ja Monotüüp XV. DN-idel toimus samas Eesti karikavõistluste neljas etapp. »
Kadi Mägi tõusis Tartuga Balti meistriksKadi Mägi tõusis Tartuga Balti meistriks
20.03.2018. MM. Naiste Balti Liiga finaalmängus olid üleeile Tartus vastamisi Tartu ülikool/Eeden ja Leedu klubi Alytaus Jotvingiai, viitab volley.ee. »
Intervjuu

Ulvi elutööks kujunes juhuse tahtel saadud ametUlvi elutööks kujunes juhuse tahtel saadud amet
17.03.2018. Anneli Tarkmeel. Valitsused on tulnud ja läinud, aga Ulvi Põld (60) on ikka olnud ja Lümanda kultuurivankrit reipalt juba üle neljakümne aasta vedanud. Brežnevi ajal kultuuritööd tegema asunud „maa sool” on ka ise üllatunud, kui palju julgust temas toona oli. Piltlikult öeldes hüppas ta tundmatus kohas vette, ent nüüd ujub end rahvakultuurile pühendanud naine aastatega risti-põiki läbiuuritud kultuurimeres kui kala vees. »
Mihkel Laidna armus Saaremaasse ja kiirabisseMihkel Laidna armus Saaremaasse ja kiirabisse (6)
10.03.2018. Ene Kallas. Leppisime Mihkel Laidnaga, Kuressaare haigla erakorralise meditsiini osakonna juhatajaga intervjuu asjus kokku ühe tavalise päeva. Sellise, mis võiks jutuajamiseks sobida. Tundus, et päevaks on nädala esimene päev. Mihklil aga jäi midagi kripeldama ja ta lisas: kui selgub, et mul on siiski midagi ees, siis helistan ja lepime teistpidi. »
Marvi ja Jaan Lember: spordiga läbi töörohke eluMarvi ja Jaan Lember: spordiga läbi töörohke elu
03.03.2018. Vilma Rauniste. Kaks sportlast, kaks õpetajat, kes on ühiskonna heaks palju teinud, on kuressaarlased Jaan ja Marvi Lember. Kasutame ära koolivaheaja, et nende sporditegemiste ja pedagoogiameti kohta pärida. Ka seda, kas on aega olnud ka suuskade väljavõtmiseks. »
Täna loetuimad
Maasikakasvatajad on probleemi ees
Komisjon kontrollib Abaja sadama lepingu seaduslikkust (4)
Ministri määrus tõrjub lohesurfi Sõrve sääre tipust (3)
Kallas ja Aro põrutasid Brüsselisse (1)
Hooldekodu laiendamine eeldatust soodsam  (3)
Väike-Viirelaid on müügis
Orissaare gümnaasiumi hostel renoveeritakse
Sakla väärikad saavad pingi
Kuressaares arutletakse kliimamuutuste mõju üle Läänemerel
Läti-liini vastu ilmutas huvi kaks firmat (2)
Elve Rozenkron pälvis üleriigilise tunnustuse (1)
Keskerakond kutsub liikmeid konverentsile (3)
Ulla Laurio: elu on kaosega toimetulemine
JUHTKIRI - Tark otsus (2)
Kuidas Facebooki kaudu mõjutada Eesti valimisi  (1)
Nädala loetavuse top 5
Karu pööras suuna Pärsamale (12)
Endine firmajuht end kelmuses süüdi ei tunnistanud
Poolfinaalis astub vastu Rakvere (2)
Saaremaal tuvastati 17 rikkumist (1)
Lasteaia ehitus läheb 600 000 eurot kallimaks
Kommentaarid
Ministri määrus tõrjub lohesurfi Sõrve sääre tipust (3)
Kuidas Facebooki kaudu mõjutada Eesti valimisi  (1)
Komisjon kontrollib Abaja sadama lepingu seaduslikkust (4)
Keskerakond kutsub liikmeid konverentsile (3)
JUHTKIRI - Tark otsus (2)
Kallas ja Aro põrutasid Brüsselisse (1)
Vennad Villigid kuulutati Eesti aasta ettevõtjateks (18)
Läti-liini vastu ilmutas huvi kaks firmat (2)
Hooldekodu laiendamine eeldatust soodsam  (3)
Elve Rozenkron pälvis üleriigilise tunnustuse (1)
Kasulikud viited
praamid.ee
Hiiu Leht
Saare Maavalitsus
Kuressaare linn
www.saaremaa.ee
e-riik
Ilm Kuressaares
Kuressaare Sõnumid
Ruhnlase blogi
Eesti Ajalehtede Liit
Saada vihje või teade
Tekst:
See on vajalik selleks, et veebirobotid ei saaks selle vormi kaudu meile automaatselt rämpsposti saata.
Sisesta sümbolid, mida pildil näed:
Sinu e-post (ei ole kohustuslik):
Meie Maa usaldab oma lugejaid ja ootab kõigilt vihjeid või teateid huvipakkuvate või murettekitavate sündmuste või teemade kohta. Saada vihje või teade siit ja võib-olla just Sinu info põhjal ilmub peatselt lugu Meie Maas. Vihje või teate saatja võib jääda anonüümseks.
Copyright © Saaremaa Raadio OÜ, 2018. Kõik õigused kaitstud