[x]Sulge
või

Logi sisse
Kontrollkood:
meiemaa.ee
Kolmapäev, 23. august 2017  |  Logi sisse
Otsing
Sisesta otsingusõna
Kõrkvere rahvas: „Poe sulgemine on suure Saaremaa surma algus!”
23.08.2017. Eile pärastlõunal kogunesid inimesed protesteerima Kõrkvere poe sulgemise vastu. Näosaate võitja Kalle Sepa kampa kutsunud kohalike inimeste küsimusterahet pidi taluma Saaremaa Tarbijate Ühistu (STÜ) juht Kalle Koov.  Loe lähemalt »
Sisukord

Reklaam
Arhiiv
eelmine kuu
september 2017
järgmine kuu
E T K N R L P
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Uudised

Saarte vahelt leiti neli uut laevavrakkiSaarte vahelt leiti neli uut laevavrakki
23.08.2017. MM. Muinsuskaitseameti allveearheoloogid on jõudnud sel suvel koostada 3D-dokumentatsiooni nelja Eesti vetes asuva Esimese maailmasõja aegse laevavraki kohta, veel kahe dokumenteerimiseks plaanitakse uusi sukeldumisi. »
Õnnitleti maailmameistritÕnnitleti maailmameistrit
23.08.2017. Sigrid Osa. Eile tänati ja õnnitleti Kuressaare Raegaleriis epeevehklemise naiskondlikku maailmameistrit Kristina Kuuske. »
Analüüs: haldusreformi põhirõhk spetsialiseerumiselAnalüüs: haldusreformi põhirõhk spetsialiseerumisel (7)
23.08.2017. Pamela Talzi. Eile toimunud Saaremaa valla haldusorganisatsiooni kujundamise lõpuseminaril seletati lahti viimastel kuudel läbi viidud analüüsi tulemusi ning tutvustati esmast visiooni struktuurist ja teenistuskohtade koosseisust. »
Liiva tanklapood uutes kätesLiiva tanklapood uutes kätes
23.08.2017. Sigrid Osa. Vahepeal poolteist aastat kinni olnud Liiva tanklapood avati taas maikuus. Toona rentnikuks saanud Kristjan Prii andis teatepulga augustis edasi Ansu Aiand OÜ-le, mille eesotsast on Helen Kaunimäe. »
Abipolitseinikuks tahab üha enam naisiAbipolitseinikuks tahab üha enam naisi
23.08.2017. Ardo Vahter. Tänaseks meie hulgast lahkunud vabadusvõitleja Ivan Orav on öelnud, et Pätsi ajal olid politseinikud kõik suured ja tugevad kui karud. Tänapäeval jääb tänavapildis silma järjest rohkem politsei- ja abipolitseinikuvormis noori kauneid naisterahvaid, kes aga kohe kuidagi karuga ei sarnane. »
Ametikooli võtab avaldusi vastu 4. septembriniAmetikooli võtab avaldusi vastu 4. septembrini
23.08.2017. MM. Kuressaare ametikoolis sel nädalal korraldatud sisseastumisvestluste ja -katsete järel on vabu õppekohti veel kaheksal erialal. Kohad täidetakse sisseastumisavalduste esitamise järjekorras. »
SuperAlko müüja sai ähvarduse osaliseksSuperAlko müüja sai ähvarduse osaliseks
23.08.2017. Pamela Talzi. Pühapäeval, 20. augustil ähvardati Kuressaares Pihtla teel asuva SuperAlko kaupluse töötajat. Politsei andmetel ähvardas 49-aastane mees 25-aastast kaupluses töötavat naist. Nimetatud sündmuse osas on alustatud kriminaalmenetlust. »
Lümanda keskuse remont – kas põrsa ostmine kotis?Lümanda keskuse remont – kas põrsa ostmine kotis? (5)
23.08.2017. Ahto Jakson. Lääne-Saare vallavolikogu otsustas esmaspäevasel istungil lubada sihtasutusel Lääne-Saare Kultuur sõlmida Lümanda keskusehoone rekonstrueerimiseks ehitusleping ligi 1,4 miljoni euro suuruses, millele lisandub käibemaks, kuid kasutusele võetakse 1000 ruutmeetri jagu vähem pinda. »
Ristluslaev Island Sky külastab Saaremaa asemel PärnutRistluslaev Island Sky külastab Saaremaa asemel Pärnut
23.08.2017. MM. Täna Saaremaad külastama pidanud ristluslaev Island Sky peatub selle asemel hoopiski Pärnus. Pärnu käesoleval aastal valminud kruiisikaid külastab kolmapäeval teist korda ristluslaev, ütles Pärnu Sadama nõukogu esimees Kaspar Kokk BNS-ile. Selleks on 100 inimest mahutav Island Sky, mis pidi algse plaani järgi kolmapäeval Saaremaad külastama, lisas ta. »
Lääne-Saare Kultuuri tegevjuht Pille Mägi võidakse koondadaLääne-Saare Kultuuri tegevjuht Pille Mägi võidakse koondada (8)
23.08.2017. Ahto Jakson. Lääne-Saare vallavolikogu otsustas esmaspäevasel istungil muuta sihtasutuse Lääne-Saare Kultuur põhikirja, mis võib uuest aastast kaasa tuua selle tegevjuhi Pille Mägi koondamise. »
Volikogu pidas sõnasõdaVolikogu pidas sõnasõda (17)
22.08.2017. Ahto Jakson. Lääne-Saare vallavanem Tiina Luks vastas eile Lääne-Saare vallavolikogu istungil volikogu liikme Mart Maastiku küsimustele hooldekoduga Saaremaa Valss samas hoones tegutseva pesumaja kohta. »
Luupusega võitlevat saarlannat saab abistada ka pangaülekandega (21)
22.08.2017. Ilona Vapper. USA-s elava Heli Vaheri tervislik olukord on siiani kehv ning raviga seotud kulud kõrged. Luupusehaige naise lugu läks paljudele headele inimestele hinge ning paljud on avaldanud soovi noort naist aidata. »
Sadamas oodati taas tundeSadamas oodati taas tunde (14)
22.08.2017. Ines Vapper. Pühapäeval kasvas järjekord Kuivastu sadamas tundidepikkuseks orienteeruvalt kella 14–15 vahel. Reisijate sõnul oodati järjekorras keskmiselt 3–5 tundi. »
Ettevõtlusest saarel valmib raamatEttevõtlusest saarel valmib raamat
22.08.2017. MM. Koostamisel on raamat „Silmapiiri taga“, mis räägib Saaremaa ettevõtjatest, ettevõtlusest ning elukeskkonnast saarel, seda nii eesti kui inglise keeles. »
Maavalitsuste asemele riigihalduse talitusedMaavalitsuste asemele riigihalduse talitused (2)
22.08.2017. Pamela Talzi. Enamik uuest aastast oma töö lõpetavate maavalitsuste ülesannetest jaotatakse laiali omavalitsustele ja ministeeriumidele. Lisaks luuakse veel riigihalduse talitus. »
TS Laevade juhikonkursil on sõelale jäänud kolm inimestTS Laevade juhikonkursil on sõelale jäänud kolm inimest (1)
22.08.2017. MM. Augusti lõpuks peaks selguma mandri ja suursaarte vahel parvlaevaliiklust korraldava Tallinna Sadama tütarfirma TS Laevad uus juht. Sõelale on jäänud veel kolm inimest. »
Esoteerikabutiik teenis üle 171 000 euro kasumitEsoteerikabutiik teenis üle 171 000 euro kasumit (4)
22.08.2017. MM. ERR kaardistas enam kui poolsada eneseabikoolituste või esoteerikakaupade müügiga tegelevat ettevõtet, kellest enam kui kolmandik teenib väga ilusat kasumit. »
Asendustalunikud ootavad hoolealuseid
22.08.2017. Ilona Vapper. Möödunud nädalal asutatud ettevõte Saaremaa Talupidajate Asendusteenistus OÜ tegeleb talupidajate loomade hooldamisega, kui omanikud on haigeks jäänud või peavad ajutiselt kodust ära minema. Loomad, kelle eest firma on valmis hoolt kandma, varieeruvad vuttidest hobusteni. »
Tallinna tänava teetööd jõuavad lõpuleTallinna tänava teetööd jõuavad lõpule (3)
22.08.2017. Ilona Vapper. Juuli alguses alustati Tallinna tänava uue teelõigu rekonstrueerimist. Peatselt avatakse tee uuesti liikluseks. »
Diva sai uue omaniku Diva sai uue omaniku  (6)
22.08.2017. Sigrid Osa. Möödunud nädalavahetusel kuulutati välja 14 aastat tegutsenud ööklubi Diva viimane pidu. Rahvast oli kui murdu, see andis alust kahelda, et inimesed ööklubides enam ei käi. »
Arvamus

JUHTKIRI - Kõik äri nimel
23.08.2017. MM. Loomulik, et äriettevõte on loodud ühel ja ainsal eesmärgil – kasu teenimiseks. Ükskõik kui ilusaid sõnu ja fraase ritta seada – „seda on inimestel vaja, sest et…“, „meie teenus on parim“, „kui meie poest ostate (meie teenust kasutate), siis te ei kahetse“ jne jne. »
Kellele meeldib ema, kellele tütarKellele meeldib ema, kellele tütar (7)
23.08.2017. Mart Mäeker, Kuressaare abilinnapea, valimisliidu Saarlane linnapeakandidaat. Halastamatu kiirusega lähenevad sügisesed kohalikud valimised. Parteid ja valimisliidud teevad viimaseid pingutusi nimekirjade pikemaks ja tugevamaks muutmise nimel. »
JUHTKIRI - Loodus tühja kohta ei salli
22.08.2017. MM. Kuressaare kesklinnas asuv ööklubi Diva, mille ruumid on jätkuvalt müügis, jätkab esialgu siiski tegutsemist – Diva pinnad võttis rendile ettevõtja mandrilt. »
Maaelu

Koristusaeg teeb põllumeestele peavaluKoristusaeg teeb põllumeestele peavalu
23.08.2017. Vilma Rauniste. Viljakoristus kipub vinduma, sest viljad pole enamasti veel koristusküpsed. Sooje ja päikesepaistelisi suveilmu on olnud vähevõitu, sajustega aga tera ei kuiva. Sügis ja sügiskülviaeg jõuab aga iga päevaga aina lähemale. »
Käbi ei kuku kännust kaugeleKäbi ei kuku kännust kaugele
13.07.2017. Vilma Rauniste. Suurte saakide meistri talunik Kaido Kirstu poeg Tanel alustas Rauni põllumajandusühistus tööd taimekasvatuse osakonna juhina 2016. aasta veebruaris. Käimas on teine hooaeg. Seega esimesed kogemused suure ettevõtte töökorralduses lehmadele võimalikult hea „ninaesine” tagada, on saadud. Parasjagu oli käimas heinategu. »
Veeve Kaasik: kasvatama peab mitut kultuuri
29.06.2017. Vilma Rauniste. „Mul ei ole midagi rääkida, sest 6. juuni külm tegi ära. Siin oli viis-kuus kraadi külma ja esimesed maasikaõied „läksid”. Nüüd on küll uued marjad peal, võib-olla juuli esimese nädala lõpul hakkab marju saama. See ootamatu külmalaine lükkas saagiaja vähemalt kaks nädalat edasi. Siin said külma tõttu kahju mitmed kasvatajad,” rääkis Kõljala külas talu pidav Saarte nõuandeteenistuse taimekasvatuse konsulent Veeve Kaasik. »
Sport

Kaks saarlast Eesti võrkpallikoondises
22.08.2017. MM. Eesti võrkpallikoondise rumeenlasest peatreener Gheorghe Cretu tegi teatavaks Sinilõvide lõpliku koosseisu selle nädala lõpus Poolas algavaks EM finaalturniiriks. »
Luise Vevers parim takistussõitja
22.08.2017. MM. Paikülas asuvas Saare ratsakeskuses selgusid laupäeval maakonna parimad takistussõitjad. »
Saksa asfaldilt veenev võitSaksa asfaldilt veenev võit
22.08.2017. Gunnar Usin. Saksamaal sõidetud autoralli MM-sarja kümnendal etapil näitas saarlane Ott Tänak, et ta võib ka asfaldirallil maailma kiireim olla. Etapivõit süstis Tänakusse täiendavat usku võidelda individuaalse MM-tiitli nimel. »
Intervjuu

Hugo Meri: 20. augustit, Eesti taassündi ja minu sündi tuleb tähistadaHugo Meri: 20. augustit, Eesti taassündi ja minu sündi tuleb tähistada
19.08.2017. Vilma Rauniste. Homme, 20. augustil, tähistame oma riigi 26. iseseisvuse taastamise päeva. Samal päeval 87 aastat tagasi sündis Mustjala valla Panga külas poisslaps Hugo Meri Eesti esimesse vabariiki. Paraku tuli tal 14-aastaselt koos perega repressioonide kartuses Rootsi põgeneda. Seal, võõrkeelses keskkonnas omandada haridus ja elu üles ehitada. Kui Eesti ikkeahelad kaelast heitis, tuli ta oma kodukohta tagasi ja tunneb nüüd mõnu siinsest elust. »
Rein ja Astrid: Mere vastu peab varakult huvi olemaRein ja Astrid: Mere vastu peab varakult huvi olema
12.08.2017. Ene Kallas. Saarlaseks sünnitakse, aga meremeheks saadakse? Nii ja naa. Selleks, et sõita merd terve elu ja ka pärast meritsi kaugetel maadel käimist jääda sellele suurele stiihiale truuks, selleks peab samuti sündima. Sest muud moodi pole see võimalik. »
Taniel Vares elab varestega hoovis ja hoiab muusikat kapisTaniel Vares elab varestega hoovis ja hoiab muusikat kapis
05.08.2017. Ene Kallas. On jahe suvehommik Kuressaare lossi ees. Või peaaegu hommik, sest päike veel otse ei kõrveta, tuul ei ole liiga vali ja puuvari pakub piisavalt kaitset silmadele. Turistid sagivad ümberringi, mõned valjuhäälsemad kui teised ja üks kass ehmatab fotograafi, kes ei osanud karvast "rünnakut" oodata. »
Täna loetuimad
Kõrkvere rahvas: „Poe sulgemine on suure Saaremaa surma algus!” (4)
Lääne-Saare Kultuuri tegevjuht Pille Mägi võidakse koondada (8)
SuperAlko müüja sai ähvarduse osaliseks
Lümanda keskuse remont – kas põrsa ostmine kotis? (5)
Kellele meeldib ema, kellele tütar (7)
Analüüs: haldusreformi põhirõhk spetsialiseerumisel (7)
Liiva tanklapood uutes kätes
Abipolitseinikuks tahab üha enam naisi
Metsatöllu kontsert tõi kohale massid
Õnnitleti maailmameistrit
Saarte vahelt leiti neli uut laevavrakki
Saarlased lähevad Piirissaarde sibularetkele
Ristluslaev Island Sky külastab Saaremaa asemel Pärnut
Ametikooli võtab avaldusi vastu 4. septembrini
Poistelaagris tutvuti mehiste teemadega
Nädala loetavuse top 5
Kõrkvere rahvas: „Poe sulgemine on suure Saaremaa surma algus!” (4)
Diva sai uue omaniku  (6)
Volikogu pidas sõnasõda (17)
Lääne-Saare Kultuuri tegevjuht Pille Mägi võidakse koondada (8)
Esoteerikabutiik teenis üle 171 000 euro kasumit (4)
Kommentaarid
Sadamas oodati taas tunde (14)
Kõrkvere rahvas: „Poe sulgemine on suure Saaremaa surma algus!” (4)
Kuues Vaba Rahva Laul Intsikurmus (4)
Vabatahtlik hullumeelsus (20)
Lääne-Saare Kultuuri tegevjuht Pille Mägi võidakse koondada (8)
Kellele meeldib ema, kellele tütar (7)
Analüüs: haldusreformi põhirõhk spetsialiseerumisel (7)
Diva sai uue omaniku  (6)
Lümanda keskuse remont – kas põrsa ostmine kotis? (5)
Ohvri tuttav: teipijad olid hoopis mulle võlgu (31)
Kasulikud viited
praamid.ee
Hiiu Leht
Saare Maavalitsus
Kuressaare linn
www.saaremaa.ee
e-riik
Ilm Kuressaares
Kuressaare Sõnumid
Ruhnlase blogi
Eesti Ajalehtede Liit
Saada vihje või teade
Tekst:
See on vajalik selleks, et veebirobotid ei saaks selle vormi kaudu meile automaatselt rämpsposti saata.
Sisesta sümbolid, mida pildil näed:
Sinu e-post (ei ole kohustuslik):
Meie Maa usaldab oma lugejaid ja ootab kõigilt vihjeid või teateid huvipakkuvate või murettekitavate sündmuste või teemade kohta. Saada vihje või teade siit ja võib-olla just Sinu info põhjal ilmub peatselt lugu Meie Maas. Vihje või teate saatja võib jääda anonüümseks.
Copyright © Saaremaa Raadio OÜ, 2017. Kõik õigused kaitstud