[x]Sulge
või

Logi sisse
Kontrollkood:
meiemaa.ee
Laupäev, 20. jaanuar 2018  |  Logi sisse
Otsing
Sisesta otsingusõna
Linna aasta tegija näeb saarel suurt potentsiaali
20.01.2018. Viimast korda toimus tänaseks päevaks juba suurvalla alla koondunud Kuressaare linna tunnustusüritus, kus tänati eeskuju andvaid inimesi ja kogu maakonda esile toovaid tegemisi.  Loe lähemalt »
Sisukord

Reklaam
Arhiiv
eelmine kuu
august 2017
järgmine kuu
E T K N R L P
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Uudised

Luksusjahi omanik napsas taas jõukaima investori tiitli
20.01.2018. MM. Eesti investor on rikkamaks läinud: kui veel mõned aastad tagasi oli miljon eurot summa, millega võis veel edetabeli kinnigi panna, siis tänavu ei pääse investor, kel Tallinna börsil sellest väiksem raha, isegi tabeli esimesse poolde, kirjutab Äripäev. »
Päästjad tõid merejäält kaldale jala murdnud mehePäästjad tõid merejäält kaldale jala murdnud mehe
20.01.2018. MM. Päästjatel tuli neljapäeval aidata Saaremaa rannikul merejääl jala murdnud meest. »
Vald kulutab palkadeks üle 22 miljoni euroVald kulutab palkadeks üle 22 miljoni euro (1)
20.01.2018. Ahto Jakson. Saaremaa valla 2018. aasta eelarve eelnõu järgi kulutab vald tänavu 22,6 miljonit eurot palkade maksmiseks. »
Orienteerujaid ootab põnev hooaeg
20.01.2018. Raili Nõgu. Jaanuari kolmandal neljapäeval toimus Saaremaa orienteerumisklubi üldkoosolek, kus uus juhatus koos tugigrupiga vaatas üle alanud aasta kalenderplaani ning tõdes, et taas tõotab tulla üks põnev hooaeg. »
Naisrühmade päeval üle saja tantsijaNaisrühmade päeval üle saja tantsija
20.01.2018. Ivika Laanet-Nuut. Täna saavad Sandla kultuurimajas toimuval maakondlikul naisrühmade žanripäeval kokku Saare maakonna naisrahvatantsurühmad. »
Kiviaedade taastajad rebivad viimast miljonitKiviaedade taastajad rebivad viimast miljonit
20.01.2018. Pamela Talzi. Eesti Mahepõllumajanduse SA korraldatud kiviaia taastamise toetuse infopäevadel tutvustati veebruaris algavat taotlusvooru silmas pidades kõike sellega seonduvat. »
Šokivangistuse läbinud roolijoodik lubas töötunnid ära tehaŠokivangistuse läbinud roolijoodik lubas töötunnid ära teha
20.01.2018. Ahto Jakson. Kohus asendas korduvalt purjuspäi juhtimiselt tabatud mehele mõistetud vangistuse üldkasuliku töö tundidega. »
Tasuta õigusabi päev järjekordi ei toonudTasuta õigusabi päev järjekordi ei toonud
20.01.2018. Ardo Vahter. Kohtutäituri seaduse ja täitemenetluse seadustiku jõustunud muudatused laiendasid võimalusi nõuete sundtäitmisele pööramiseks. Sellest tingituna pakkusid kohtutäiturid üle Eesti tasuta õigusabi. »
Leisi perearstipunkti projekt vajab kohendamist
20.01.2018. Ahto Jakson. Kuna endise Leisi vallamaja osa ruumide ümberehitamisel Leisi perearstipunkti vajadusteks ei kaasatud projekteerimise protsessi perearsti, juhtus nii, et valminud projektlahendus ei vastanud ootustele. »
Päästeamet kontrollis nädala jooksul kortermajuPäästeamet kontrollis nädala jooksul kortermaju
20.01.2018. Ardo Vahter. 15.–19. jaanuarini kontrollis päästeamet kampaania käigus kortermaju. Päästeameti ohutusjärelevalve osakonna alanud aasta üheks fookuseks on tuleohutusnõuete täitmine kortermajade üldkasutatavatel pindadel, milleks on koridorid, trepikojad ja keldrid. »
Vahetusõpilane Saksamaalt: eesti keel hakkab ise külgeVahetusõpilane Saksamaalt: eesti keel hakkab ise külge
20.01.2018. Pamela Talzi. Käesolevaks kooliaastaks võttis perekond Teras oma tiiva alla vahetusõpilase Saksamaalt. Kokkusulandumine perega on läinud sujuvalt ja neiu oskab juba ka eesti keelt. »
Köstrite pere päästis kodutalu lõplikultKöstrite pere päästis kodutalu lõplikult
19.01.2018. Sigrid Osa. Pühade eel sattus raskustesse Orissaares elav Köstrite pere. Peretütar Aive Köster tegi üleskutse, et koos heade inimeste abiga püüda päästa oma vanematekodu, mis elu keerdkäikude tõttu oli sattunud kohtutäiturite kätte. Heade inimeste abiga koguti kokku 13 500 eurot. »
Liibanonis teeniv saarlane Eesti talve järele ei igatseLiibanonis teeniv saarlane Eesti talve järele ei igatse
19.01.2018. Pamela Talzi. ÜRO Liibanoni rahuvalvemissioonil UNIFIL teenivad mullu novembrist koos üks Saaremaalt ja kolm Hiiumaalt pärit kaitseväelast. Vabadel hetkedel hoiab sõdurite tuju üleval sõbralik üksteise aasimine. »
Nipiraamatusse kogunes memmedelt rohkelt tarkusiNipiraamatusse kogunes memmedelt rohkelt tarkusi
19.01.2018. Pamela Talzi. Nädala esimesel poolel veetis Saaremaal aega Rakverest pärit kirjastaja Pamela Maran, et koguda oma aasta lõpuks valmiva raamatu tarbeks memmedelt elutarkusi. »
Endiste valdade kodulehed toimivad aasta lõpuniEndiste valdade kodulehed toimivad aasta lõpuni (2)
19.01.2018. Ahto Jakson. Saaremaa omavalitsuste ühinemise kommunikatsioonikomisjon leidis, et endiste valdade kodulehti ja Kuressaare linna kodulehte tuleb hoida üleval 2018. aasta lõpuni, sest tegemist on üleminekuperioodiga. »
Endine Kihelkonna vallamaja kolitakse tühjaksEndine Kihelkonna vallamaja kolitakse tühjaks (2)
19.01.2018. Ahto Jakson. 1. aprilliks peab suurte ülalpidamiskuludega endine Kihelkonna vallamaja olema tühi ja seal praegu asuvad teenuskeskus ning raamatukogu mujale kolima. »
Arensburgi kohvik pealinnas jätkab töödArensburgi kohvik pealinnas jätkab tööd
19.01.2018. Sigrid Osa. Viimased kolm aastat Tallinnas Estonia kontserdisaalis tegutsenud Arensburgi kontserdikohvik jätkab seal toitlustamist. Nimelt õnnestus mullu sügisel välja kuulutatud toitlustaja konkurss ettevõttel taas võita, seekord sõlmiti leping viieks aastaks. »
Carlos Liiv esineb Eesti Kooriühingu aastagalalCarlos Liiv esineb Eesti Kooriühingu aastagalal (1)
19.01.2018. Ivika Laanet-Nuut. Sel laupäeval jagab Eesti Kooriühing koori- ja puhkpillimuusika aastapreemiaid. Estonia kontserdisaalis toimuval aastapreemiate galal esineb teiste seas Kuressaare noormees Carlos Liiv. »
Saaremaa peab esimese mängu pärast karikavõitu
19.01.2018. MM. Võrkpalli Credit24 Meistriliiga alustas selle nädala mängudega eile, kui kohtusid Rakvere VK – Selver Tallinn ning Bigbank Tartu – Järvamaa VK. »
Endine abivallavanem juhib ajutiselt teenuskeskustEndine abivallavanem juhib ajutiselt teenuskeskust
19.01.2018. Ahto Jakson. Endine Orissaare abivallavanem Margus Pikkor täidab kuni veebruari alguseni Orissaare teenuskeskuse juhataja kohuseid. »
Arvamus

JUHTKIRI - Võimu terasest müür
20.01.2018. MM. „Omade eest tuleb hoolitseda.“ Just see on lause, mis tuleb pähe siis, kui vaadata, kui suure summa eelarvest arvestab lapsekingades suurvald palkadeks. Ja see on väga lahke. »
Saaremaa sild pole välistatud (1)
20.01.2018. Siim Kiisler, keskkonnaminister. Vähe on Eestis suuri ettevõtmisi, mis on nii halli habemega kui Saaremaaga püsiühenduse loomine, mille ärimehed Raivo Hein ja Raivo Kütt eelmisel nädalal taas tähelepanu keskpunkti tõstsid, lubades selle rajamise oma õlule võtta. »
JUHTKIRI - Pole olemas halba ilma
19.01.2018. MM. Rahuvalvamine on sarnane meremehe tööga. Ses mõttes, et hulk aega oled kodust ja lähedastest eemal ja pead sellega hakkama saama. »
Maaelu

Tipptoodanguga ettevõtte juht piimandusaastastTipptoodanguga ettevõtte juht piimandusaastast
11.01.2018. Vilma Rauniste. Ehkki aasta on alles noor ja areenilt lahkunu kohta kokkuvõtete tegemine alles pooleli, saab seda teha siiski üksiku ettevõtte kohta. Detsembrikuu ja aasta jõudluskontrolli andmed laekuvad lähima päeva-kahe jooksul, kuid mõni kilo siia-sinna ei muuda ju asja sisu. »
Turja sadam saab uue näo
14.12.2017. Ardo Vahter. Sel nädalal algasid Turja sadamas rekonstrueerimistööd. Turja Kalastajate Seltsi MTÜ juhatuse liikme Indrek Iljase sõnul on Turja sadama vana kai praegu täielikult amortiseerunud varisemisohtlik nõukogude aja jäänuk, mida ei ole remonditud juba vähemalt 30 aastat. »
Talunikul valmis tuttuus robotlaut Talunikul valmis tuttuus robotlaut
14.12.2017. Vilma Rauniste. Kärlal Kõrkkülas on viimasel ajal palju muutunud. Piimakarja Sabad ja Sarved OÜ omanik Meelis Sepp sai hakkama uue, 250-kohalise vabapidamisel oleva lauda ehitusega. Pealegi maakonna kolmanda robotlaudaga, mis oli nagu hüpe keskajast tänapäeva. »
Sport

Kevin Saar: eesmärk on võitKevin Saar: eesmärk on võit
16.01.2018. Gunnar Usin. Pärnu VK saavutas eelmisel nädalal kodus kaks olulist võitu. Teisipäeval alistati 3:2 (20, 21, -20, -23, 12) raskes mängus Tartu Bigbank ja laupäeval Rakvere VK 3:1 (18, 18, -21, 20). Saarlase Kevin Saare panus oli neis mängudes vastavalt 10 ja 11 punkti. »
Saarlased riisusid koolisõidus kogu kooreSaarlased riisusid koolisõidus kogu koore
16.01.2018. Gunnar Usin. Laupäeval peeti Paikülas asuvas Saare ratsakeskuses Lääne regiooni ratsutamise talvise karikasarja esimene etapp. Võisteldi koolisõidus kolmes erinevas klassis. »
Mustonen versus KilumetsMustonen versus Kilumets
16.01.2018. MM. Üleeile mängiti Kuressaare spordikeskuses Saaremaa kiirmalemeistrivõistluste viies etapp. »
Intervjuu

Külliki Järvilat inspireerib võimu ja vaimu küsimusKülliki Järvilat inspireerib võimu ja vaimu küsimus
20.01.2018. Ene Kallas. Aasta 1990. Sõitsime koos suure seltskonnaga Taani, Bornholmi saarele. Rahvast tantsima. Mälestusi revideerides tuli meelde, et tollasesse seltskonda kuulus peale muude huvitavate inimeste ka graafik Külliki Järvila. Just niimoodi sain teada, et selline kunstnik ja lausa Saaremaalt. »
Mare Kirr: tunnustus on meie võrratu kollektiivi ühine panusMare Kirr: tunnustus on meie võrratu kollektiivi ühine panus
13.01.2018. Vilma Rauniste. Pean tunnistama, et kohtusin Marega silmast silma esimest korda. Seda sel neljapäeva hommikul ametikooli ühes avaras nurgakeses enne tema koolitunni algust. Koolis seepärast, et nädal tagasi vabariigi aasta naiskodukaitsjaks kuulutatud Mare Kirri igapäevased tegevused on samuti seotud esmaabiga, seda õpetades või abi andes. Uurime, kuidas ta jõuab kõike teha nii suure pühendumisega, mis on pälvinud üldsuse tunnustuse. »
Raido Liitmäe: muhulaste tubliduses ma ei kahtleRaido Liitmäe: muhulaste tubliduses ma ei kahtle
06.01.2018. Vilma Rauniste. Uue aasta esimene usutlus on Muhu vallajuhiga, keda haldusreform otseselt ei puudutanud. Tugev pärimuskultuuri kants Muhu saar saab suure valla naabrina jätkata omaette, edendades muhulastele südamelähedast kultuuri ja majandust. Samas, ega uutmistuuled ole ka neist päris mööda läinud, suhtlemise ja koostöö tasandil on ikkagi palju uut. »
Täna loetuimad
Linna aasta tegija näeb saarel suurt potentsiaali
Perekondlik
Päästjad tõid merejäält kaldale jala murdnud mehe
Vald kulutab palkadeks üle 22 miljoni euro (1)
Kaugtöö võimaldab nautida maaelu võlusid
Vahetusõpilane Saksamaalt: eesti keel hakkab ise külge
Kiviaedade taastajad rebivad viimast miljonit
Luksusjahi omanik napsas taas jõukaima investori tiitli
Päästeamet kontrollis nädala jooksul kortermaju
Šokivangistuse läbinud roolijoodik lubas töötunnid ära teha
Leisi perearstipunkti projekt vajab kohendamist
Orienteerujaid ootab põnev hooaeg
Naisrühmade päeval üle saja tantsija
Kuidas mujal maailmas lapsi magama pannakse
Saaremaa sild pole välistatud (1)
Nädala loetavuse top 5
Osakonna juhatajatest teenib enim Alo Heinsalu (13)
Mahetalu jäi tormile jalgu
Roomassaare sadamas surnud mees ei langenud kuriteo ohvriks
Kuressaare 20 aasta pärast – välja surnud või mitte? (37)
Viimane osakonna juht vallal leitud (2)
Kommentaarid
Vald kulutab palkadeks üle 22 miljoni euro (1)
Saaremaa sild pole välistatud (1)
Kuressaare 20 aasta pärast – välja surnud või mitte? (37)
Endiste valdade kodulehed toimivad aasta lõpuni (2)
Raivo Kütt: püsiühendus lõpetaks liinilepingu Tallinna Sadamaga (5)
Enim kindlustusjuhtumeid Selveri ja Automaailma parklas (3)
Setukene Saare sillast (1)
Endine Kihelkonna vallamaja kolitakse tühjaks (2)
Nõiad murdsid Orissaare usklike needuse (7)
Osavallakogu juhtidele 100 eurot kuus (9)
Kasulikud viited
praamid.ee
Hiiu Leht
Saare Maavalitsus
Kuressaare linn
www.saaremaa.ee
e-riik
Ilm Kuressaares
Kuressaare Sõnumid
Ruhnlase blogi
Eesti Ajalehtede Liit
Saada vihje või teade
Tekst:
See on vajalik selleks, et veebirobotid ei saaks selle vormi kaudu meile automaatselt rämpsposti saata.
Sisesta sümbolid, mida pildil näed:
Sinu e-post (ei ole kohustuslik):
Meie Maa usaldab oma lugejaid ja ootab kõigilt vihjeid või teateid huvipakkuvate või murettekitavate sündmuste või teemade kohta. Saada vihje või teade siit ja võib-olla just Sinu info põhjal ilmub peatselt lugu Meie Maas. Vihje või teate saatja võib jääda anonüümseks.
Copyright © Saaremaa Raadio OÜ, 2018. Kõik õigused kaitstud